Dobrý linuxový FTP klient?

rootacek

  • *
  • 47
  • Linux je dobrá volba, Windows je cesta do pekla!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobrý linuxový FTP klient?
« kdy: 24. 05. 2015, 00:18:28 »
Zdravím,

odjakživa používám filezillu, i právě na linuxu.Nicméně, se chci zeptat, jakou máte zkušenost s jinými ftp programy, jako gftp, fireftp apd.

Ta filezilla, žere hodně výkonu respective dost masivně vytěžuje CPU ,ale fakt že hodně při kopírování pár souborů. Rád bych zkusil něco jiného máte někdo podobné zkušenosti? Kdysi jsem chtěl používat něco jiného, ale spousta klientů nepodporovala, paralerní kopírování, na více serverech a to je docelý blbý někdy.

Co používate?  :)

Díky
« Poslední změna: 24. 05. 2015, 20:30:33 od Petr Krčmář »


willnotsay

Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #1 kdy: 24. 05. 2015, 01:09:04 »
krusader

rootacek

  • *
  • 47
  • Linux je dobrá volba, Windows je cesta do pekla!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #2 kdy: 24. 05. 2015, 01:20:16 »
krusader

Ok, podívám se na to, každopádně, přejdu na jakýkoliv filezillu nechci, je to těžký shit.
Na pc, jedu obrovské výkony a nežere to jak tohle ani z půlky, katastrofa. Mi sežere celý procesorový čas a ještě je to málo a kopíruju pár mb, věcí tam asi zapomněli na gc, nevím co tam dělali při tvorbě toho programu, testoval jsem to už dřív na více pc a různé verze a bylo to stejné, je to zle postavené.To Total commander na Winech za starých časů, byl teda lepší a to žádná pecka teda nebyla,ale z toho co tam bylo to byla rozumná volba :)

Sem fakt nasranej.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #3 kdy: 24. 05. 2015, 01:53:08 »
BTW/OT: Preco dnes este niekto pouziva FTP? Existuje dnes este poskytovatel co by nepodporoval SFTP/SCP? Alebo aky je use case?

Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #4 kdy: 24. 05. 2015, 08:46:30 »
mc
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #5 kdy: 24. 05. 2015, 08:47:35 »
BTW/OT: Preco dnes este niekto pouziva FTP? Existuje dnes este poskytovatel co by nepodporoval SFTP/SCP? Alebo aky je use case?
myslim, ze tak nejmene 95% webhostingu...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kit

Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #6 kdy: 24. 05. 2015, 09:54:18 »
netkit-ftp, lftp

smutný

Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #7 kdy: 24. 05. 2015, 10:32:31 »
curlftpfs

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #8 kdy: 24. 05. 2015, 15:15:51 »
BTW/OT: Preco dnes este niekto pouziva FTP? Existuje dnes este poskytovatel co by nepodporoval SFTP/SCP? Alebo aky je use case?
myslim, ze tak nejmene 95% webhostingu...

To je odhad, alebo realna skusenost?
Nasadenie mod_sftp aj spolu s DB backendom je predsa asi 10 riadkov navyse v konfigu pre proftpd. Nehovoriac o tom ze openssh snad od verzie 5.5 ci odkedy uz ma plnu podporu pre virtualne jailovanie, cize ani tato cesta nie je o moc zlozitejsia. Nedopina mi proste ziaden dovod preco podporovat tak stary a otravny (firewall) protokol ako FTP.

Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #9 kdy: 24. 05. 2015, 15:22:48 »
Citace
To je realita!

tobe to prijde jako 10 radku configu, ale zkus to navrhnout tem dinosaurum.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Dzavy

Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #10 kdy: 24. 05. 2015, 15:36:40 »
Tak on si dneska každej jouda s vlastním "serverem" říká webhoster. Plno "webhostingů" ještě pořád běží pod jedním uživatelem a pokud vůbec něco brání hrabání si do webů navzájem, je to PHP safe_mode. Přitom s oddělením na jednotlivé uživatele je všechno jednodušší - práva, kvóty, SCP/SFTP, atd. prostě fungujou.

FTP už mělo bejt dávno spolu s faxem v propadlišti dějin.

mjhgtbnhyu

Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #11 kdy: 24. 05. 2015, 15:37:02 »
Zdravím,

odjakživa používám filezillu, i právě na linuxu.Nicméně, se chci zeptat, jakou máte zkušenost s jinými ftp programy, jako gftp, fireftp apd.

Ta filezilla, žere hodně výkonu respective dost masivně vytěžuje CPU ,ale fakt že hodně při kopírování pár souborů. Rád bych zkusil něco jiného máte někdo podobné zkušenosti? Kdysi jsem chtěl používat něco jiného, ale spousta klientů nepodporovala, paralerní kopírování, na více serverech a to je docelý blbý někdy.

Co používate?  :)

Díky
ftp :)







Kdybych potřeboval víc, používal bych fuse.

rootacek

  • *
  • 47
  • Linux je dobrá volba, Windows je cesta do pekla!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #12 kdy: 24. 05. 2015, 17:34:19 »
Citace
To je realita!

tobe to prijde jako 10 radku configu, ale zkus to navrhnout tem dinosaurum.

Je to tak no, na méně výkonný web každý používá sdílený hosting.Kde jsem odkázan na provozovatele.
A ten jaksi momentálně podporuje jen ftp, a myslím, že to asi ani nebude jinak v blízké budouctnosti.
Jinak souhlas.

Na VPS, bych si to mohl nastavit.Jinak občas to radší tahám přes http, když je to velké, aspoň se to tak neseká   ;D
Filezilla je schopná mi vypnout celý počítač, kvůli nárůstu extrémního výkonu bych uškrtil  >:( .Kvůli kopírování pár souboru, nakonec se mi to vyplatí dělat radši na net2ftp :D

fela

Re:Dobrý linuxový ftp klient ?
« Odpověď #13 kdy: 24. 05. 2015, 18:47:55 »
gftp

Honza

Re:Dobrý linuxový FTP klient?
« Odpověď #14 kdy: 24. 05. 2015, 23:43:49 »
Používám krusader, ale ani ten na FTP není moc dokonalý, především co se týká nastavení passive/active a ftps.
Potom spouštím Filezillu, ale jen kvůli tomu, co nelze nastavit v krusaderu.
Jinak ani ten TC pod Win s FTP úplně nefunguje, pokud si zrovna potřebujete nějaké FTP nastavení upravit... (porty, IP, atd..)