Jak začít podnikat v IT?

Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #15 kdy: 24. 05. 2015, 15:25:26 »
+1 co napsal mln. Podnikatel = zamestnavatel. Clovek ktery si kupuje cas jinych. Nachazi se v prave casti kvadrantu syna od Bohateho taty.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


lopan

Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #16 kdy: 24. 05. 2015, 20:04:07 »
Ked je konkurencia velika a ceny nizke, akoto ze este niekto zhana externeho programatora po forach?

Protoze tam jsou levni programatori? Protoze je to levnejsi nez nekoho zamestnat? Pohodlnejsi?

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #17 kdy: 24. 05. 2015, 21:16:15 »
Tak já osobně jsem chtěl podnikat v IT a upřímně řečeno, dělat jenom někomu dodavatele IT služeb, v jednom člověku co nemá kapitál hraničí s příhodou "Alenka v říši divů".

Mě samotného překvapuje jedna věc - jak málo toho za den stihnu udělat, i když jsem dost efektivní a pracuji naplno. Hodně lidí se baví o vývoji softwaru, ale to opravdu nejde dělat pořádně v jednom, teda pokud se nebavíme o budíku pro mobil. Vývoj SW vyžaduje support, administraci, marketing, atd... Pokud firma dělá jednoduchý software, tak má třeba 100 lidí = vysoké investice.

Administrace IT se blbě outsourcuje v jednom, ano vím o lidech co to dělají na živnosťák, ale to je minimum, a dostat se dneska do toho je téměř nemožné. Jedna z mála dostupných možností v administraci je nechat se přeprodávat agenturou nebo nějakou společností. Pak nějaká velká banka, telco operátor je ochotný jednat třeba s firmou o 100 lidech, a člověk je dál přeprodaný, a pokud má specifické znalosti, je tu i možnost přijít si na pěkné peníze.

Já osobně také chci podnikat, ale uvažuji trošku jiným směrem. IT je dneska všude, v každém oboru a kolikrát si říkám, že je spousta oborů, kde se dá začít normálně podnikat a k tomu využívat okrajově svoje IT znalosti.

Tomáš Roll

Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #18 kdy: 25. 05. 2015, 11:31:23 »
Chceš podnikat, nebo chceš provozovat živnost? V tom je totiž rozdíl.

trubicoid2

Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #19 kdy: 25. 05. 2015, 14:17:28 »
Já osobně také chci podnikat, ale uvažuji trošku jiným směrem. IT je dneska všude, v každém oboru a kolikrát si říkám, že je spousta oborů, kde se dá začít normálně podnikat a k tomu využívat okrajově svoje IT znalosti.

jestli muzes naznacovat, tak prosim naznac


Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #20 kdy: 25. 05. 2015, 14:39:25 »
Já osobně také chci podnikat, ale uvažuji trošku jiným směrem. IT je dneska všude, v každém oboru a kolikrát si říkám, že je spousta oborů, kde se dá začít normálně podnikat a k tomu využívat okrajově svoje IT znalosti.

jestli muzes naznacovat, tak prosim naznac

můžeš třeba čistit kanály a u toho si vytvářet podrobnou mapu kanalizace a zveřejňovat ji na netu. Až budeš mít dost dat, prodáš to Googlu, ten to zahrne do svých map a jsi za vodou :)

Trupik

Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #21 kdy: 25. 05. 2015, 15:06:52 »
Já osobně také chci podnikat, ale uvažuji trošku jiným směrem. IT je dneska všude, v každém oboru a kolikrát si říkám, že je spousta oborů, kde se dá začít normálně podnikat a k tomu využívat okrajově svoje IT znalosti.

jestli muzes naznacovat, tak prosim naznac
koss43 to asi myslel inak, ale napríklad taká schopnosť algoritmizovať problémy je v skutočnom podnikaní nanajvýš užitočná. Horšie to ITčkári majú v tom, že napísať algoritmus v jazyku "ľudsky" a nainštalovať na OS "sekretárka" (účtovníčka, obchodník, whatever) je niečo s čím skúsenosti väčšinou nemajú.

j

Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #22 kdy: 25. 05. 2015, 18:49:43 »
Vývoj SW vyžaduje support, administraci, marketing, atd... Pokud firma dělá jednoduchý software, tak má třeba 100 lidí = vysoké investice.
Vazne? Takze Minecraft neexistuje, protoze se vlastne nedal udelat.

Citace
Administrace IT se blbě outsourcuje v jednom, ano vím o lidech co to dělají na živnosťák, ale to je minimum, a dostat se dneska do toho je téměř nemožné. Jedna z mála dostupných možností v administraci je nechat se přeprodávat agenturou nebo nějakou společností. Pak nějaká velká banka, telco operátor je ochotný jednat třeba s firmou o 100 lidech, a člověk je dál přeprodaný, a pokud má specifické znalosti, je tu i možnost přijít si na pěkné peníze.
Znam minimalne desitky kteri se zivi v IT sami a zadny problem s tim nemaji. Naopak, delat ze sebe nekomu vola by nikdy nesli. Natoz do naky agentury. Pokud ma clovek specificky schopnosti a vedomosti, tak se o nej zakaznici doslova pretahujou. A sami si ho pochopitelne najdou. I takovych par znam, kteri se pred zakazkama uz vylozene schovavaji.



jk

Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #23 kdy: 25. 05. 2015, 20:09:37 »
Chceš podnikat, nebo chceš provozovat živnost? V tom je totiž rozdíl.

Možná tak pro honiče trik. Dle zákona je podnikatel a živnostník synonymum. Taky nevím, v čem je tak skvělé si někoho u sebe zaměstnat... když hlavně ze začátku je mnohem jednodušší si pouze zaplatit čas, na který toho člověka opravdu potřebuji (tj. kupuju si pouze dalšího freelancera, nezaměstnávám v zákonném slova smyslu).

A vůbec, otázka byla, jak začít podnikat. Myslím si, že zřídit živnosťák, zkusit ulovit nějaké zakázky, budovat si síť spolupracovníků ... až se to postupně rozroste do větší firmičky. Přístup "přijdu, hodím do toho pár milionů, ihned zaměstnám několik lidí, nakoupím auta, techniku..." je fajn.... pro lidi, co s tím už mají zkušenosti, orientují se v oboru, mají už jiné fungující firmy atd. U naprostého nováčka je to super cesta k rychlému bankrotu, řekl bych.

Startupovy podnikavec

Re:Jak začít podnikat v IT?
« Odpověď #24 kdy: 11. 07. 2015, 17:19:08 »
Dnes jsem byl na Workshopu Startceleratoru a musim rict, ze to stalo za to. Spousta kontaktu, zkusenosti a idea sharingu. Treba vychytavky jako paperless office nebo internet veci jsou plne prilezitosti. Mam i vlastni designove vizitky. Myslite, ze je levnejsi zacit jako podnikatel nebo osvc?