Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?

Muf

Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« kdy: 05. 05. 2015, 21:10:17 »
Zdravím,

jak se dostat na teplé místečko Java programátora v bankovnictví? Zcela vážně.


Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2015, 21:29:18 »
Zdravím,

jak se dostat na teplé místečko Java programátora v bankovnictví? Zcela vážně.
Zcela vážně pročítat inzeráty a nebo mít známho ... co jiného čekáš?? Chceš se tam snad prokopat z vedlejšího sklepa?

kdoví

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #2 kdy: 05. 05. 2015, 21:30:46 »
To je to nejjednodušší. Asi ani není nic jednodušího. Jestli ti stačí 50 tisíc za nic nedělání, tak není lepší práce. Já to zkusil dvakrát a vždy během chvíle musel pryč.

Muf

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #3 kdy: 05. 05. 2015, 21:39:04 »
Asi jo, stačí, chtěl jsem jako študák kdoví co dělat, ale jak se teď dívat na trh práce u nás v IT tak si říkám, že to kálím, a půjdu tam, co je nejlíp placené, odkroutím si pracovní dobu a hurá domů provozovat vlastní koníčky. To přece taky není špatné.

čumil

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #4 kdy: 05. 05. 2015, 22:15:57 »
To prokopání z vedlejšího sklepa zní dobře. Cestou bych vzal i trezor. Škoda že v něm bude všechno jen ne zlato.


kdoví

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #5 kdy: 05. 05. 2015, 22:52:01 »
Asi jo, stačí, chtěl jsem jako študák kdoví co dělat, ale jak se teď dívat na trh práce u nás v IT tak si říkám, že to kálím, a půjdu tam, co je nejlíp placené, odkroutím si pracovní dobu a hurá domů provozovat vlastní koníčky. To přece taky není špatné.

Zase tak dobře to právě placené není, ale záleží na štěstí. Jsou i lepší pozice, pokud nosíš pěknou kravatu a tak. Samozřejmě zapomeň na nějakou kvalitu.

Lemmming

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #6 kdy: 06. 05. 2015, 07:40:03 »
No, nevím, jestli je teplé, ale staří postupovat podle tohohle jednoduchého návodu ve třech krocích:

1) Umět dobře programovat a mít VŠ titul nebo dobré reference
2) Přijít na pohovor
3) Profit!


Povaleč

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #7 kdy: 06. 05. 2015, 08:56:33 »
No, nevím, jestli je teplé, ale staří postupovat podle tohohle jednoduchého návodu ve třech krocích:

1) Umět dobře programovat a mít VŠ titul nebo dobré reference
2) Přijít na pohovor
3) Profit!

U mě to bylo asi takto:
1) Umět javu (a to nikoliv na nějak extra vysoké úrovni, EE jsem měl prakticky pouze načteno). Ani nemít titul, ani nemít mimoškolní praxi v javě. Nejtěžší otázka, kterou mi dali na technické části pohovoru byla String vs StringBuilder - elementární věci jako k čemu to je a kdy to mám použít.
2) Přihlásit se na místo juniora.
3) Na pohovoru tolik nečumět HRce do výstřihu.

Ale to bylo před tou krizí...

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #8 kdy: 06. 05. 2015, 09:35:21 »
Eh, jsem myslel, ze resime spis otazku, jak nedostavat tolik zadosti od HR, nez jak se nekam vecpat ;)

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #9 kdy: 06. 05. 2015, 09:47:37 »
Možno sa mýlim, ale časom sa vám "teplé miestečko bez práce" zhnusí a ak to zhnusenie dostatočne dlhý čas budete ignorovať, príde vyhorenie, koníčky-nekoníčky. Pocit dobre odvedenej roboty je dobrá vec a na takom mieste rozhodne chýba.

asskill

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #10 kdy: 06. 05. 2015, 10:58:48 »
Možno sa mýlim, ale časom sa vám "teplé miestečko bez práce" zhnusí a ak to zhnusenie dostatočne dlhý čas budete ignorovať, príde vyhorenie, koníčky-nekoníčky. Pocit dobre odvedenej roboty je dobrá vec a na takom mieste rozhodne chýba.
Absolutni souhlas. Bohuzel z osobni zkusenosti. :-\

Fantomas

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #11 kdy: 06. 05. 2015, 11:52:15 »
Možno sa mýlim, ale časom sa vám "teplé miestečko bez práce" zhnusí a ak to zhnusenie dostatočne dlhý čas budete ignorovať, príde vyhorenie, koníčky-nekoníčky. Pocit dobre odvedenej roboty je dobrá vec a na takom mieste rozhodne chýba.
Spatne jsi to pochopil, nechce mistecko bez prace ani praci bez pocitu. Jen chce normalni zamestnani na osm a pul hodiny, kterou si poctive odpracuje a jde domu. Nechce vymyslet ty super algoritmy na zrychleni dekomprese cehosi, ani spravovat spadle servery ve dve rano, proste prijit v osm do prace, resit pracovni problemy a odpoledne jit v klidu domu, bez velkeho stresu a bez pocitu vystaveni. Zaplatit slozenky a v klidu se venovat konickum, ve kterych se muze plne realizovat. Jeho pristup se mu prave bude hodit, az prijdou ty deti, protoze jinak sve deti bud kvuli praci neuvidi nebo prijde pocit vyhoreni natotata. A mimochodem, proc mu fandim, prisel jsem do styku s lidma z it bankovniho sektoru, vetsi pohodare jako zamestnance jsem nikde nevidel:-)

jehovista

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #12 kdy: 06. 05. 2015, 13:55:21 »
Daleko horsi je sehnat rozumne placenou praci java programatora v NEbankonvim sektoru. Co mi tak chodi nabidky, tak 90% jsou prave nejaky banky, investicni fondy apod. No a kdyz tam clovek prijde na pohovor, tak skoro vsude podelanej open space, dress code a firemni kultůra.

tralala

Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #13 kdy: 06. 05. 2015, 14:20:33 »
Daleko horsi je sehnat rozumne placenou praci java programatora v NEbankonvim sektoru. Co mi tak chodi nabidky, tak 90% jsou prave nejaky banky, investicni fondy apod. No a kdyz tam clovek prijde na pohovor, tak skoro vsude podelanej open space, dress code a firemni kultůra.

myslim ze na nejaky cas sa to da vydrzat a potom dovi dopo. osobne si myslim, ze dlhodobo sa v takom prostredi neda fungovat aby z toho clovek nezosalel alebo ho to aspon nejakym sposobom psychicky vyraznejsie nezdeformovalo.

czipis

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java v bankovním sektoru - jak se tam dostat?
« Odpověď #14 kdy: 06. 05. 2015, 17:21:18 »
v AirBank zrovna hledaji...
JAVA programátor/ka (Praha)
https://www.airbank.cz/cs/vse-o-air-bank/prace-v-air-bank/koho-prave-hledame/