Ovládání LED diod v assembleru

MirOus

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #15 kdy: 05. 05. 2015, 13:13:37 »
Mě to také zajímá, existuje pro to vůbec nějaký laciný programátor za 2-300,- Kč?


Jirka


Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #17 kdy: 05. 05. 2015, 14:17:24 »
v tom zadani sa paci spojenie priblizne polovicnym jasom - tam by som jeden napad mal, ale nech porozmysla aj autor.

Dneska mám dobrou náladu, tak mám pro autora multi-ulti řešení:



Zelená ledka je tam jenom pro splnění podmínky "na nultý vývod brány P1 je připojena LED", přibližně poloviční jas se dělá na červené ledce tím odporem navíc
Ten "napsaný a odladěný program" bude prázdný soubor, moje řešení bude nejlépe fungovat bez jakéhokoliv programování  ;D Červený drát pro napájení čipu je vlastně úplně zbytečný  ;D
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

Jirka

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #18 kdy: 05. 05. 2015, 14:25:24 »
Luxusni reseni! Zapocet jisty!

j

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #19 kdy: 05. 05. 2015, 14:57:25 »
Luxusni reseni! Zapocet jisty!

Hele nahodou, podobnych reseni problemu sem nekolik videl na vlastni oci, a pokud vyucujici/zadavatel nebyl vul, tak to i ocenil (navic ani nemoh jinak, protoze striktne dle zadani je to zcela koser, a da se to i dokazat). Samo, vetsinou obratem prepracoval zadani.


Pan Jan

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #20 kdy: 05. 05. 2015, 15:14:40 »
Luxusni reseni! Zapocet jisty!

Hele nahodou, podobnych reseni problemu sem nekolik videl na vlastni oci, a pokud vyucujici/zadavatel nebyl vul, tak to i ocenil (navic ani nemoh jinak, protoze striktne dle zadani je to zcela koser, a da se to i dokazat). Samo, vetsinou obratem prepracoval zadani.

To mi připomíná zadání otázky ze základů elektrotechniky: "uveďte základní typy motorů"
čísi odpověď: "zážehové a vznětové"

Nutno ovšem dodat, že ačkoli po této zkušenosti vyučující svou otázku raději upřesnil na "uveďte základní typy elektromotorů", přesto se opět čas od času dočkal stejných odpovědí.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #21 kdy: 05. 05. 2015, 15:20:09 »
PotatoJesus: Moc Tě prosím, pošli nám sem fotku nějakýho Tvýho realizovanýho elektrotechnickýho projektu. Jsem si už teď jistej, že půlka zdejších čtenářů (včetně mě) půjde do kolen ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #22 kdy: 05. 05. 2015, 17:11:12 »
PotatoJesus: Moc Tě prosím, pošli nám sem fotku nějakýho Tvýho realizovanýho elektrotechnickýho projektu. Jsem si už teď jistej, že půlka zdejších čtenářů (včetně mě) půjde do kolen ;D

Ja znal cloveka, ktery si kdysi privydelaval stavbou satelitnich prijimacu a instalaci satelitnich rozvodu s temito prijimaci (BTW, asi jeste funguji). Obcas si prinesl do prace nejaky nesmysl k promereni. Obcas to bylo straslive vrabci hnizdo navzajem pospajenych soucastek. Takove 3D obvody. Ty pak nasledne zaleval do asfaltu. :-)

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #23 kdy: 05. 05. 2015, 17:11:45 »
Jiste, ze existuje, napr. http://www.dx.com/p/usbasp-isp-programmer-adapter-for-at89s-series-mcu-black-164785
Bohuzial, x51 sa neda programovat cez ISP, musi sa klasickym programatorom.

Potento jezko: ano, pre programatora je to zadanie dost nepresne a nejasne :)

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #24 kdy: 05. 05. 2015, 17:14:07 »
Dneska mám dobrou náladu, tak mám pro autora multi-ulti řešení:

 ;D ;D ;D ;D ;D

One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

antiarduino

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #25 kdy: 05. 05. 2015, 18:07:43 »
Mě to také zajímá, existuje pro to vůbec nějaký laciný programátor za 2-300,- Kč?

Architektura 89S je obsolete, investice do programátoru není rozumná. Výrobce doporučuje přejít na AVR nebo ARM.

Bohuzial, x51 sa neda programovat cez ISP, musi sa klasickym programatorom.

Posledních pět let slávy x51 ano, třeba AT89S8253 má ISP.

Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #26 kdy: 05. 05. 2015, 20:48:42 »
Architektura 89S je obsolete, investice do programátoru není rozumná. Výrobce doporučuje přejít na AVR nebo ARM.

Hele, to mě zajímá, ale nejsou ARM už zase moc velké kanóny na blikání ledkama?
Co bys poradil na hrátky s ASM (Cčko je efektivní, ale chci si hrát s ASM) a třeba právě ledkama a aby programátor nestál majlant.
Ideálně abych programátor pořídil z DX a celkem (včetně dvou čipů) se vešel do pětikila?

Arduino nechci, kdybych chtěl Arduino, už ho mám.

Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #27 kdy: 05. 05. 2015, 20:52:55 »
Ja znal cloveka, ktery si kdysi privydelaval stavbou satelitnich prijimacu a instalaci satelitnich rozvodu s temito prijimaci (BTW, asi jeste funguji). Obcas si prinesl do prace nejaky nesmysl k promereni. Obcas to bylo straslive vrabci hnizdo navzajem pospajenych soucastek. Takove 3D obvody. Ty pak nasledne zaleval do asfaltu. :-)

Zase blbě pindáš Jardo?
Víš, Jardo, že takové vrabčí hnízdo je někdy jediná možnost, jak něco postavit?
Zkus popřemýšlet, proč třeba optické pojítko RONJA bylo taky hnízdo  ;)
A napovím, rozhodně to nebylo z důvodu nízkých technických znalostí konstruktéra nebo jeho lenosti.

gamer

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #28 kdy: 06. 05. 2015, 07:30:30 »
Hele, to mě zajímá, ale nejsou ARM už zase moc velké kanóny na blikání ledkama?
Co bys poradil na hrátky s ASM (Cčko je efektivní, ale chci si hrát s ASM) a třeba právě ledkama a aby programátor nestál majlant.
Ideálně abych programátor pořídil z DX a celkem (včetně dvou čipů) se vešel do pětikila?
ARM je na blikání LEDkama kanón na vrabce (ale to se dá říct o každém i historickém CPU), nicméně ARM je to tak levný, že ho všichni tlačí i na úkor slabších 8 a 16 bit MCU. Zajímavé věci dělá třeba Freescale, development board s ARMmem za $13, programuje se to přes USB, žádný přídavný HW na programování není potřeba:
http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=FRDM-KL25Z

vitekpin

Re:Ovládání LED diod v assembleru
« Odpověď #29 kdy: 06. 05. 2015, 08:45:30 »