Pískání v PC

StraGan

Pískání v PC
« kdy: 28. 04. 2015, 16:32:22 »
Zdravím,

protože už začínám být zoufalý, pokusím se najít radu u Vás. Z PC skrýňe se v nepravidlených intervalech ozývá pisklavý zvuk (v záteži i klidu).

Letmým poslechem ke komponentám jsem usoudil, že jde o zdroj. Zdroj jsem reklamoval, nasadil nový a opět stejný problém.
Po chvíli koumání, jsem si všiml, že po zpuštení PC bzučí LED osvětlení základní desky. Takže opět reklamace, nová deska a stejný problém (LED bzučeli i po jejich vypnutí v BIOSu, jen o neco tišeji). Desku jsem vrátil a mám jiný model. Z desky se žádné pazvuky neozývají, nicméně ten pisklavý zvuk ne a ne zmizet. Tento-krát už to byl jasně zdroj. Dnes jsem vráil púvodní a přinesl domú jiný model. Problém s pískáním, se ale stejně oběvuje. Pro jistotu jsem skoušel pracovat na PC bez grafické karty (jestli nejsem náhodou hluchý dement), ale zvuk vychází stoprocentně ze droje. Všiml jsem si, že pískání je slyšet (i když velmi potichu) i když je PC vypnutý. Jiná zásuvka - nepomohlo, jiná prodlužovačka - nepomohlo, bez prodlužovačky - nepmohlo, bez prepěťové ochrany - nepomohlo.

Tudíž usuzuji, že problém bude nejspíš ve vyšší moci. Nestalo se Vám neco podobného?

A jěště perlička na "zasmátí" - na tom novém zdroji bzučí ložiska větráku, takže letím zpět pro púvodní :D


King

Re:Pískání v PC
« Odpověď #1 kdy: 28. 04. 2015, 16:53:38 »
Doporučuji změnu medikamentů nebo lékaře

StraGan

Re:Pískání v PC
« Odpověď #2 kdy: 28. 04. 2015, 16:55:05 »
Doktora nepotřebuji, medikamenty neberu. Děkuji za konstruktivní příspěvek.

Honza

Re:Pískání v PC
« Odpověď #3 kdy: 28. 04. 2015, 16:55:55 »
U mě totéž, ale jde spíše o slabé bzučení. Ozývá se ze všech PC co mám, a slyšel jsem to i jinde. Jde spíš o disk/y.
1x Windows 2x Linux. Určitě se nejedná o práci větráku, ani zdroje, který se točí stále stejně. Po chvíli zvuk ustane.

turi

Re:Pískání v PC
« Odpověď #4 kdy: 28. 04. 2015, 17:10:29 »
Máš tam tarantuli a ta píská. Častěji se to stává, když si člověk v obchodě koupí palmu, ale v počítači může být také.


Kolemjdoucí

Re:Pískání v PC
« Odpověď #5 kdy: 28. 04. 2015, 17:36:07 »
protože už začínám být zoufalý, pokusím se najít radu u Vás. Z PC skrýňe se v nepravidlených intervalech ozývá pisklavý zvuk (v záteži i klidu).

Předpokládám, že mechanický důvod pískání, HDD a větráky, jsi vyloučil.
Doporučuji pustit něco co zdroj zatíží, třeba Intel Burn Test a Furmark a pokud to bude pískání ovlivňovat, je to zdrojem na 100 %.
Levné ATX zdroje pískají standardně, reklamace nepomůže bude to dělat pořád.

flack

Re:Pískání v PC
« Odpověď #6 kdy: 28. 04. 2015, 17:41:50 »
Asi blbost ale urcite to nerobi vetrak na CPU?- skus ho prstom na chvilku pridrzat. AJ ked myslim ze toto uz si skusal.

Nemoze to piskat vdaka nejakemu "prudeniu" vzduchu. Ked CPU vetrak nasava spolu s vetrakom na zdroji?... Fakt neviem to by clovek musel vidiet na vlastne oci a pocut na vlastne usi.  Tiez by som doporucoval nepilit drevo bez ochrany sluchu :D ma to casto docasny a niekedy trvalejsi nasledok. Clovek tak pocuje vychadzat piskot aj s krabice od topanok ::)

Alebo skus inu miestnost, duch v dratoch, kozmicke ziarenie, predchadzajuci najomca.

Nee fakt neviem, kym tam nemam usi a oci

Kolemjdoucí

Re:Pískání v PC
« Odpověď #7 kdy: 28. 04. 2015, 17:46:34 »
Fakt neviem to by clovek musel vidiet na vlastne oci a pocut na vlastne usi.

Já to slyším zcela běžně, není důvod mu nevěřit. Zdrojem hluku jsou dráty na tlumivkách, které se vlivem změn v magnetickém poli pohybují.

AlYoSHA

Re:Pískání v PC
« Odpověď #8 kdy: 28. 04. 2015, 17:47:12 »
<joke>
Mozno iba piskot v kouli :)
</joke>

... ale vazne.  Obvykle nejake piskanie pocujem tiez (aspon u beznych PC).  Mozu to generovat aj oscilatory ktorych na boarde najdes par.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pískání v PC
« Odpověď #9 kdy: 28. 04. 2015, 18:15:06 »
Bzucici LED? Opravdu si nedokazi predstavit, jak by tohle bylo mozne. Nejaka feritova jaderka v tlumivkach a vinuti na nich a podobne veci piskaji bezne. Ale LED???

Jestli ten zdroj piska i vypnuty, tak leda asi rozebrat a zalit trafo a vselijake tlumivky tavnym lepidlem, aby se nemohly pohubovat draty. Jenze to asi prijdete o zaruku. Jinak zkousel jste ten zdroj odpojit od moba, aby bylo jasne, ze vypnuty piska opravdu on a ne mobo?

StraGan

Re:Pískání v PC
« Odpověď #10 kdy: 28. 04. 2015, 18:48:24 »
Tak, to že ten krásný zvuk vychází ze zdroje, múžu říct s naprostou jistotou. Vytáhl jsem ho ven ze skříně, pozapájel kabely, zapl PC a teď si ten krásný zvuk užívám až jsem z toho erektilní. Co mi ale opravdu vrtá hlavou, je ta nepravidelnost kdy to dělá. Nechal jsem běžet prime, ale snad po deseti minutách zazněla stará známá. Pokud je PC v klidu, to samé, lehká zátež, to samé. Chvíli jsem nechal zdroj zapojený i samostatně, nicméně to byla opravdu jen chvíle a nechci zatím vyhlašovat rozsudek než to tímto zpúsobem vyskouším pořádně. Každopádně se mi podařilo najít pár fór, kde lídé podobný problém řešili v souvislosti se zapnutým C1E, takže mizím do BIOSu, snad něco oběvím.

dustin

Re:Pískání v PC
« Odpověď #11 kdy: 28. 04. 2015, 21:35:44 »
Prostě ti ve zdrojí pískají trafa nebo tlumivky, to je celkem běžná realita spínaných zdrojů.

Hledá se to např. stetoskopem bez snímacího talířku, jen s hadičkou. Z číny za 3 dolary s dopravou, ale za měsíc. A pak to pískající trafo zkusít něčím zalít

.

Re:Pískání v PC
« Odpověď #12 kdy: 29. 04. 2015, 08:19:37 »
Tak, to že ten krásný zvuk vychází ze zdroje, múžu říct s naprostou jistotou. Vytáhl jsem ho ven ze skříně, pozapájel kabely, zapl PC a teď si ten krásný zvuk užívám až jsem z toho erektilní. Co mi ale opravdu vrtá hlavou, je ta nepravidelnost kdy to dělá. Nechal jsem běžet prime, ale snad po deseti minutách zazněla stará známá. Pokud je PC v klidu, to samé, lehká zátež, to samé. Chvíli jsem nechal zdroj zapojený i samostatně, nicméně to byla opravdu jen chvíle a nechci zatím vyhlašovat rozsudek než to tímto zpúsobem vyskouším pořádně. Každopádně se mi podařilo najít pár fór, kde lídé podobný problém řešili v souvislosti se zapnutým C1E, takže mizím do BIOSu, snad něco oběvím.

normalka. pri tom prime to nejdriv prestalo, protoze seplo turbo a pak po chvili zacalo piskat, protoze se dosahlo TDP a turbo se vyplo

Lol Phirae

Re:Pískání v PC
« Odpověď #13 kdy: 29. 04. 2015, 08:28:55 »
Tebe bych hochu chtěl mít za zákazníka... Franto, už je tady zas ten co mu píská v kouli. Teď mu prej píská kabel vod myši.  ;D ::)

Re:Pískání v PC
« Odpověď #14 kdy: 29. 04. 2015, 08:32:02 »