Housing Raspberry PI

REKLAMA

Re:Housing Raspberry PI - reklama
« Odpověď #15 kdy: 25. 04. 2015, 11:51:03 »
Ahoj, tak mám Raspberry PI 2 a chci to strčit do nějakého housingu s IPv4 adresou a neomezenou konektivitou ve smyslu datových přenosů, stačí mi něco okolo 4/4MB

Tahle firma nabízí housing za 40,- Kč měsíčně s IPv4 adresou, což mi přijde zadarmo: http://sprcab.cz/servery

Kde máte vaše RPI vy?

Nechceš jít s tou reklamou do háje ?


Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #16 kdy: 25. 04. 2015, 13:07:02 »
Výhodou fóra je, že se takové podezřelé promo dá vyvážit odkazy na další podobné produkty, což se stalo a pravděpodobně ještě stane. Pak je na čtenáři, aby si vybral.

Každopádně jsem stejný post nenašel na jiných fórech, což je u podobných spam kampaní běžné. Takže bych to tu zatím nechal.

Unknown

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #17 kdy: 25. 04. 2015, 14:52:09 »
Ted abys jeste UPSkoval vsechny aktivni prvky po ceste a modlil se ze provider ty sve zalohovane alespon nejak podobne....

Kit

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #18 kdy: 25. 04. 2015, 15:56:24 »
Housing in-house ;-)
A ked kupis zalozny zdroj (na RPi 5W prikon to podrzi dlho) nemusis sa bat ani vypadku prudu.

Na co UPS? Stačí mi 12V gelovka.

aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #19 kdy: 26. 04. 2015, 12:20:24 »
Výhodou fóra je, že se takové podezřelé promo dá vyvážit odkazy na další podobné produkty, což se stalo a pravděpodobně ještě stane. Pak je na čtenáři, aby si vybral.

Každopádně jsem stejný post nenašel na jiných fórech, což je u podobných spam kampaní běžné. Takže bych to tu zatím nechal.

A okrem toho aj:
Kód: [Vybrat]
Forbidden

You don't have permission to access /servery on this server.

To vyzera na tazku reklamu  ;)


aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #20 kdy: 26. 04. 2015, 12:23:22 »
Housing in-house ;-)
A ked kupis zalozny zdroj (na RPi 5W prikon to podrzi dlho) nemusis sa bat ani vypadku prudu.

Na co UPS? Stačí mi 12V gelovka.

Vychadzal som z ceny na 1 rok v RPi housingu vs cena UPS. Samozrejme s 12V baterkou je to este lacnejsie, na druhej strane RPi s baterkou je OK ale ked vypadok prudu postihne nezalohovany ADSL router ta RPi mu bude asi na dve veci  :P

Kit

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #21 kdy: 26. 04. 2015, 12:35:23 »
Housing in-house ;-)
A ked kupis zalozny zdroj (na RPi 5W prikon to podrzi dlho) nemusis sa bat ani vypadku prudu.

Na co UPS? Stačí mi 12V gelovka.

Vychadzal som z ceny na 1 rok v RPi housingu vs cena UPS. Samozrejme s 12V baterkou je to este lacnejsie, na druhej strane RPi s baterkou je OK ale ked vypadok prudu postihne nezalohovany ADSL router ta RPi mu bude asi na dve veci  :P

Tou 12V gelovkou napájím hlavně ten ADSL router. K tomu mám DC-DC step-down na 5V pro RPi.

MirOus

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #22 kdy: 26. 04. 2015, 20:28:41 »
Reklama?
Tak to ještě že jsem se nezeptal, jestli si mám koupit Core i7: https://www.alza.cz/intel-core-i7-4790s-d1481388.htm
To bych asi dostal BAN nejmíň na rok jako agent Alzy ;D


Paranoia :-D 110%! :-D

Hele, z těch hostingů se mi nelíbí ani jeden, první má všechny položky příplatkové a druhý stojí zase jako VPSko.
Takže fakt chci vědět, jestli tu je ještě nějaká další firma.

Domů na net to dát nemůžu, protože veřejná IP by mě stála 150,- Kč a navíc mám mizerný upload.
Takže se prosím vraťme k původnímu téma, nebo alespoň k diskuzi o RPI.

Admina prosím o promazání OT.

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #23 kdy: 26. 04. 2015, 23:09:52 »
Takže se prosím vraťme k původnímu téma, nebo alespoň k diskuzi o RPI.
V tom případě byste ale měl prozradit, o jaké téma se jedná. Protože z vašeho tématu "kde všude by se dalo hostovat RPi" se nedá vytěžit víc, než co už tady je. Teď z vás vypadlo, že potřebujete veřejnou IP adresu (asi IPv4), a že doma máte upload menší než 4 Mbit/s. Což jsme jaksi nemohli tušit. Z toho, že jste neznámo proč popsal parametry jedné firmy a ani jste se nenamáhal vygooglit další se taky nedá poznat, co chcete - když jste nejpravděpodobnější variantu, že prostě jen chcete propagovat tu jednu firmu, vyloučil.
Nebo to má být hra, že vždycky někdo něco navrhne, vy napíšete, proč se vám to nelíbí, a kdo první uhodne, co vlastně chcete, vyhrál? Tak já dám další návrh:

Kde máte vaše RPI vy?
Doma. 100/100 Mbits na optice je dostatečný upload i download, veřejnou IP adresu tam taky mám, UPS je tam taky. (Nestěžujte si, můj příspěvek je vám sice úplně k ničemu, ale je přesně podle vašeho zadání.)

Starlab.cz

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #24 kdy: 27. 04. 2015, 11:04:50 »
Dobrý den,
v první řade bych ráda předeslala, že nestojíme za vznikem tohoto vlákna, nicméně bych ráda uvedla některé věci na pravou míru.
Housing Raspberry pi nabízíme protože nás toto zařízení zaujalo hned od svého vzniku a sami ho pro některé vlastní projekty využíváme. Jedná se ovšem o službu doplňkovou a neslouží nám ke generování zisku.
Nabízíme housing zdarma, v jehož rámci je umístění v serverovně, přístup k zařízení pomocí ssh, webové administrační rozhraní s možností zařízení vypnout či restartovat a nastavit si přesměrování portů. Dále má každý zákazník přidělen prostor 2GB pro svou potřebu na našem diskovém poli, který si může připojit pomocí iSCSI.
Za úplatu nabízíme IPv4 adresu a tento poplatek má spíše regulační charakter, neboť naše zásoby adres nejsou neomezené. Dále je možno si přikoupit diskový prostor či po dohodě připojení USB zařízení - tam se cena určuje podle výsledné spotřeby (obecně neradi připojujeme flash disky a doporučujeme využívat iSCSI disk).
Neradi bychom, aby tento příspěvek byl považován za reklamu, ale považovali jsme za nutné se ohradit vůči polopravdám, které padly na naše jméno.
Ovšem pokud by byl zájem můžeme se podělit o technické detaily našeho housingu (používáme dálkově ovládaný zdroj vlastni konstrukce a hřeben na uložení zařízení v racku).
S pozdravem
za Team Starlab
Denisa Soukupová

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #25 kdy: 27. 04. 2015, 13:19:02 »
Přidávám se k odpovědi "doma". Spotřeba minimální, rychlost dostačující (neprovozuju na tom deset eshopů ani novej megaupload...), přístup a kontrola HW nejlepší.

MirOus

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #26 kdy: 27. 04. 2015, 13:37:36 »
Taky bych to měl rád doma, ale upload 00prd na to není.

Moje požadavky:
- veřejná IPv4
- vlastní USB Flash (klidně jí připájím na desku RPI) -- tohle prý je u StarLab problém
- možnost vzdáleného restartu a eventuálně tam poslat opravenou CF poštou bez nutnosti platit nějakou extra sumu
- rychlost alespoň 4/4 v obou směrech, lépe 8/8
- cena okolo 80,- Kč měsíčně

Dalibor Straka

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #27 kdy: 27. 04. 2015, 13:56:02 »
„Nenápadně“ propašovat reklamu do fóra na Rootu je dostatečný důvod, ne?

Budeme zde mit radny clanek (s technickymi detaily, fotky, rozhovor atd., zdarma schema hw pro ovladani rasp-pi a mnoho dalsich prekvapeni), ktery jiz temer rok odkladame, cimzto se Petrovi Krcmarovi omlouvam.

Zakladatel vlakna nam zrejme minuly tyden psal na online chat. Probehla kratka konverzace, ale nezanechal kontakt. Zkusime ho kontaktovat zde a rozsirit rodinu hostovanych rasp-pi :).

Filip Jirsák nepřihlášený

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #28 kdy: 27. 04. 2015, 14:05:38 »
Za tuhle cenu pořád vychází daleko lépe VPS. RPi by dávalo smysl snad jedině kdybyste potřeboval vlastní jádro (jenže pak zase nedává smysl RPi, protože vlastní jádro asi nebudete potřebovat na něčem o výkonu RPi). Za tu cenu musí být maximum zautomatizované, takže manuální zásahy typu připojení USB flash nebo výměna CF karty logicky budou relativně drahé.

Filip Jirsák nepřihlášený

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #29 kdy: 27. 04. 2015, 14:17:55 »
„Nenápadně“ propašovat reklamu do fóra na Rootu je dostatečný důvod, ne?

Budeme zde mit radny clanek (s technickymi detaily, fotky, rozhovor atd., zdarma schema hw pro ovladani rasp-pi a mnoho dalsich prekvapeni), ktery jiz temer rok odkladame, cimzto se Petrovi Krcmarovi omlouvam.
Článek si určitě spousta lidí ráda přečte, tak ho neodkládejte :-)

Zakladatel vlakna nam zrejme minuly tyden psal na online chat.
Asi byl spokojen, když vám tu zadarmo dělá reklamu… Uznávám, že to asi jako reklama myšleno nebylo. U těchhle „dotazů“, kdy se tazatel vlastně na nic nezeptá, jenom zmíní a pochválí jednu firmu a pár podivných parametrů, aniž by aspoň naznačil, proč zrovna tahle firma a tyhle parametry, je velmi vysoká pravděpodobnost, že se jedná o pokus propašovat někam svou reklamu. Jak je vidět,   velmi vysoká pravděpodobnost ještě neznamená jistotu.