Písanie desatimi po úraze

fela

Písanie desatimi po úraze
« kdy: 21. 04. 2015, 13:14:55 »
Dobrý deň,

má niekto skúsenosť, ako sa popasovať s množstvom preklepov po strate prsta? Konkrétne u mňa sa jedná o ukazovák, a hoci sa ho snažím suplovať inými (ukazovák 2. ruky, prostredník), výsledok (aj po dlhom čase) je slabý - časté preklepy atď.
Poznáte eventuálne SW na výuku prstokladu, ktorý by rátam s takýto hendikepom?


Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #1 kdy: 21. 04. 2015, 17:30:22 »
Takový SW jsem neviděl nikde :/

Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #2 kdy: 21. 04. 2015, 22:21:19 »
Totiž problém je, že mozek do konce tvého života pořád ten prst má. Zkus napřed pročíst jak vlastně  funguje psaní všemi deseti http://cs.wikipedia.org/wiki/Hmatov%C3%A1_metoda_ovl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD_kl%C3%A1vesnice_deseti_prsty a asi nejlepší cesta bude tato, nekontrolovat psaní očima, čímž snáze překonáš naučený stereotyp v mozku aspoň pro postiženou ruku.

zdfasdfasdfas

Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #3 kdy: 21. 04. 2015, 22:26:15 »
neslo by zkusit prejit na klavesnici dvorak.
tam by bylo se preucit na jine rozlozeni a mozna by se to preuceni dalo naucit bez prstu.

napadla me, neslo by vyrobit protezu prstu pro potreby psani vsemi 10-ti?

a posledni dotaz, jak se muze nekomu kdo se zivi psanim vsemi 10-ti stat prave uraz prstu, klaviristi, houslisti
nedelaji nic co by jim ohrozilo ruce.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #4 kdy: 21. 04. 2015, 22:34:32 »
Nejvetsi vyhodou Dvorakovy klavesnice pak je to, ze kdykoliv clovek sedne k cizimu pocitaci, tak je uplne v zadeki.


Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #5 kdy: 21. 04. 2015, 22:40:11 »
Jenom ta informace kolem mě proletěla, ale existují i klávesnice dělané jenom pro jednu ruku, třeba tohle http://www.onehandedkeyboard.com/maltron.html



Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

Jenda

Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #6 kdy: 22. 04. 2015, 02:21:59 »
Nemělo by se téma jmenovat Psaní všemi devíti? :D

a posledni dotaz, jak se muze nekomu kdo se zivi psanim vsemi 10-ti stat prave uraz prstu, klaviristi, houslisti
nedelaji nic co by jim ohrozilo ruce.
To aby všichni co občas dělají s počítačem nedělali žádný sport nebo třeba neřezali dřevo…

zdfasdfasdfas

Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #7 kdy: 22. 04. 2015, 06:25:45 »

To aby všichni co občas dělají s počítačem nedělali žádný sport nebo třeba neřezali dřevo…
[/quote]

ale pokud me zivi psani vsemi deseti (psani vsemi deviti :-D), tak bych se mel ke svym rukam chovat jako klavirista.
ja pisu dvema prsty, takze by mi 8 prstu nechybelo (teda pri onanii jo).

fela

Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #8 kdy: 22. 04. 2015, 07:06:41 »
...a posledni dotaz, jak se muze nekomu kdo se zivi psanim vsemi 10-ti stat prave uraz prstu, klaviristi, houslisti nedelaji nic co by jim ohrozilo ruce...

Ide o to, že písanie je (len) súčasť práce (okrem iných aktivít). Vyrábam(e) stroje a voľajaké riadiace aplikácie, a teda to písanie sa týka najmä softvéru pre tie zariadenia. Všetky veľké stroje s množstvom pohybujúcich sa častí sú potenciálne smrtiace zariadenia, hoci majú kdejaké istenia. Problém bol v tom, že kombinácia faktorov ako - dlhý pobyt v zahraničí, časový tlak, komunikačné problémy (načo je človeku n jazykov, keď ostatní poznajú len svoj :) ), vyústili k situácii - "nespúšťajte to, idem tam len niečo pozrieť/zobrať"....

Ďalší znepokojivý fakt je, keď človeku ublíži vlastný stroj... preto, že ho detailne pozná a následná myšlienka - ja som ale debil, veď viem, aké riziká hrozia z akej strany...

V podstate nejde asi o to, či je to písanie 10-timi, alebo 2-mi... ak chýba prst, ktorý bol používaný...

Trident

Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #9 kdy: 22. 04. 2015, 08:13:09 »
Nemělo by se téma jmenovat Psaní všemi devíti? :D

a posledni dotaz, jak se muze nekomu kdo se zivi psanim vsemi 10-ti stat prave uraz prstu, klaviristi, houslisti
nedelaji nic co by jim ohrozilo ruce.
To aby všichni co občas dělají s počítačem nedělali žádný sport nebo třeba neřezali dřevo…
Ale tak to ma byt. Ti co delaji s pocitacem maji mit tolik penez na to aby si mohli zajistit drevo uz narezane, pripadne takove nastroje kde je velmi miziva sance ze prijdete o prst. Stejne tak si zajistit na sport vhodne pomucky a samozrejme pojisteni.
Od te doby co mne prsty zivi nedelam zadne veci ktere by je mohly ohrozit. I na sport jsem si zajistil bezpecnejsi nacini abych si je maximalne jenom drbnul. Vlastne uz od hudebky jsem si zacal na ne davat pozor.
Pokud o ne neprijdete svoju vinou(autonehoda napriklad), tak vinika maximalne sedrit z kuze...
Kdyz prijdete o nohu tak to dneska neni ani takovy problem pro ridice,cyklistu nebo lyzare. Kdyz o ruce tak je to fakt blbe.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #10 kdy: 22. 04. 2015, 08:31:40 »
@Trident: Mate pravdu, ajtak ma mit tak nahrabano, ze si i zaplati nekoho, kdo bude sportovat za nej.

Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #11 kdy: 22. 04. 2015, 09:04:38 »
...
Ale tak to ma byt. Ti co delaji s pocitacem maji mit tolik penez na to aby si mohli zajistit drevo uz narezane, pripadne takove nastroje kde je velmi miziva sance ze prijdete o prst. ...

 :o  :o  :o
Co když dotyčný zrovna vyšel z nějaké úžasné vš?

MK

Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #12 kdy: 22. 04. 2015, 09:36:25 »
Zkus kontaktovat přímo pana Zaviačiče skola@zav.cz, který má s výukou psaní všema dostupnýma prstama mnohaleté zkušenosti. Třeba takovýhle případ už učil.

fela

Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #13 kdy: 22. 04. 2015, 16:55:05 »
:o  :o  :o
Co když dotyčný zrovna vyšel z nějaké úžasné vš?

To zase nie, firmu mám už 10 rokov...
Pre mňa úraz nepredstavuje existenčný problém, ale prácu stažuje alebo spôsobuje značnú mieru nepohody.... Ale je pravda, že pri úraze, hoci aj nezavinenom prácou, sa môže život obrátiť pekne naruby... (+ deti, hypotéka, kdejaké záväzky, hobby, ...)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Písanie desatimi po úraze
« Odpověď #14 kdy: 22. 04. 2015, 20:24:32 »
Bych to nedramatizoval, psat deseti nebo deviti je vec zvyku. Akorat chvili trva, nez se clovek preprogramuje. Psat deseti jste se take nenaucil za tyden.