Nastavení sdílení flash disků

Dessy

Nastavení sdílení flash disků
« kdy: 18. 04. 2015, 18:06:03 »
Dobrý den,

řeším následující problém - jde ve Windows 7 nastavit (např. přes Group Policy) aby všechny disky, které v budoucnu do svého PC připojím byly v síti sdílené? Myšleno, donesu si novou flešku která v počítači ještě nikdy nebyla připojena, strčím ji do USB a systém flešku automaticky nasdílí pro ostatní uživatele v síti.

Předem díky - googlil jsem ale neúspěšně.


Lol Phirae

Re:Nastavení sdílení flash disků
« Odpověď #1 kdy: 18. 04. 2015, 19:11:22 »
Nezapomeň eště na autorun a automatické připojení, ať se ty viry šíří rychlejc!  ;D ;D ;D

Dessy

Re:Nastavení sdílení flash disků
« Odpověď #2 kdy: 18. 04. 2015, 19:56:35 »
O automatické připojení mi nejde... Jde o to, že mám pracovní PC, do kterého si nosím práci na různých zařízeních (flashdisk, připojený telefon přes USB, foťák přes USB) a chci mít možnost se na druhém PC, které je ve stejné síti na ty zařízení normálně přes průzkumníka doklikat. Na systémové disky se dostanu přes admin sdílení c$, ale jak potřebuji jít na flashku tak musím vstanout a jít fyzicky k tomu danému PC, což nechci. Ručně nastavovat sdílení zapomínám a je to otrava... Řešit to přes vzdálenou plochu mi příjde nešťastné...
O bezpečnost mi nejde, v síti mám jen své zařízení.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení sdílení flash disků
« Odpověď #3 kdy: 18. 04. 2015, 21:39:47 »
U Widli je problem, ze clovek nikdy nevi, na kterem pismenku flashka skonci. Tak me napada, co by se stalo, kdybych do stroje s Widlemi nahulakal flashek, co se do nej vejde, aby se vytvorila prislusna pismenka a na vsem nastavil sdileni? Samozrejme, doporucil bych z toho v security tabu na urovni sdileni (ne na urovni file systemu, ktery to take nemusi podporovat) vyhazet defaultni Everyone - full control nebo co to tam maji, a nastavit tam nejakeho uzivatele se slusnym heslem. No a pokud to bude fungovat a flasky se budou objevovat nasdilene, jakmile je zapojim a Widle si toho vsimnou, tak by bylo dobre si na kazdou do root adresare dat prazdny soubor se jmenem, podle ktereho bych je nejak poznal.

BTW, aby se dala nejak nastavovat prava a vubec se sdilenimi delat na nejake lidske urovni, asi bude nutne vypnout to desne Simple file sharing nebo jak se ta kokotina jmenuje.

Smisek

Re:Nastavení sdílení flash disků
« Odpověď #4 kdy: 18. 04. 2015, 22:21:28 »
jen tak jsem zabrousil na googlu a vypadl mi první link, takže něco takovéhoto?: http://www.share-usb-drive.com/download-shareplugger/