Jak zatopit firmě používající nelegálně software?

čtenář

Jak zatopit veřejně známé zpravodajské firmě hlásající pro veřejnost, že používání nelegálního software je na pokutu popřípadě na pět let vězení? Viděl jsem u nich používat nelegálně software. Ověřil jsem si licenci u autora programu a odepsal, že pro firmu nevystavil žádnou licenci.

Napadá mě oznámení e-mailem na policii, ale netuším jestli by udělali šťáru, aby autor programu z toho měl peníze popřípadě jen propagaci programu.
Další možnost je rozšířit informaci o firmě na internetu.


drk

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #1 kdy: 01. 04. 2015, 18:11:58 »
Co poslat podrobné informace jejich konkurenci?

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #2 kdy: 01. 04. 2015, 18:30:37 »

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #3 kdy: 01. 04. 2015, 18:47:52 »
Sranda bude, pokud zrovna BSA bude dotyčný provinilec.

OMG

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #4 kdy: 01. 04. 2015, 19:22:43 »
Jak zatopit veřejně známé zpravodajské firmě hlásající pro veřejnost, že používání nelegálního software je na pokutu popřípadě na pět let vězení? Viděl jsem u nich používat nelegálně software. Ověřil jsem si licenci u autora programu a odepsal, že pro firmu nevystavil žádnou licenci.

Napadá mě oznámení e-mailem na policii, ale netuším jestli by udělali šťáru, aby autor programu z toho měl peníze popřípadě jen propagaci programu.
Další možnost je rozšířit informaci o firmě na internetu.
nechci obhajovat nelegalni softver, ale jak jsi si 100% jisty ze se jedna o nelegalni software? Dam par prikladu:
- kontraktor pracujici pro firmu muze mit na svem notebooku zakoupeny softver na svou firmu tudiz to ze vidis ze firma X nema licenci neznamena ze kontraktor Y tu licenci nema
- firemni IT muze mit pod palcem treba jina spolecnost, ktera pronajima vcetne kabelu ve stene vse firme, tudiz firma nema licenci, ale firemni IT (jina firma) tu licenci ma a muzou to mit pravne velmi dobre osetreno

Tech zpusobu jak mit ve firme softver bez toho aby ten softver musela mit firma na sebe koupeny je nekolik, ze autor o tom nevi neni tak moc dulezite (pokud to maji firmy spravne pravne vyresene)...
Pokud mas podezreni, jdi na policii, ale bez dukazu je to zbytecne... Ze jsi neco nekde videl muze byt pravda, ale taky nemusi, takze dukazy, policie a pak se mozna neco bude dit...


Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #5 kdy: 01. 04. 2015, 19:23:44 »
Uvedu dva případy.

Případ A:
Ve firmě je rozumné IT, které si hlídá software, který je na počítačích nainstalovaný a neinstalují nic bez řádné licence.
Ale je tam jeden hňup, který si tam instaluje kde co.
Ty tam pošleš štáru, firmu to položí a hromada hodnejch lidí, maminek od rodin, tatíků od dětí, přijde o práci.
Pak jsi čistokrevnej zmrd a měl bys hořet v pekle!

Případ B:
Firma používá software nelegálně zcela promyšleně.
Ty tam pošleš štáru, firmu to položí a hromada hodnejch lidí, maminek od rodin, tatíků od dětí, přijde o práci.
Pak jsi čistokrevnej zmrd, ale oni si o to koledovali.

Já si uvědomuji, že jsi možná kurví syn, kterej je naštvanej na celej svět, protože nezná svýho fotra, strejda ho sexuálně zneužíval a z firmy tě vyhodili, protože jsi tam kradl, za což se jim chceš pomstít. Ale uvědom si, kolik lidí, kolik nevinnejch lidí můžeš zničit.

Pokus se přijmout Ježíše Krista a odpusť jim, že tě vyhodili.

Spravedlnost není v ČR jen slepá, ale především úplně blbá.
Proto na obě ty firmy budou pohlížet úplně stejně a ty můžeš ublížit velkému množství lidí.

OMG

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #6 kdy: 01. 04. 2015, 19:26:21 »
..
Napadá mě oznámení e-mailem na policii...
neni nad takove typicky ceske anonymni udani... pokud mas koule, jdi to normalne ohlasit i s dukazy...

Další možnost je rozšířit informaci o firmě na internetu.
klidne to udelej, pravnici firmy se postaraji o to aby jsi pristich 50 let odvadel 80% vsech svych prijmu k uhrazeni vznikle skody...  ::)

Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #7 kdy: 01. 04. 2015, 19:31:12 »
Můžu to doplnit:
- firma byla koupená nějakou společností a mají licenci historicky
- došlo k přejmenování firmy/změně formy (SRO->AS) atd.
- software byl zakoupen, ale nebyl zaregistrován, což rozhodně není povinností, dokonce můžeš používat cracklý software, to je sice forma zásahu do autorského práva, ale máš software legálně, protože jsi ho pořídil legálně, jen jsi se neobtěžoval ho registrovat
- software mohl být dodán jako součást nějakého širšího balíku, bundle k něčemu nebo jako součást stroje
- software mohl být dodán od dealera, který se neobtěžoval původního majitele práv obtěžovat s tím, komu to prodal (naprosto běžná praxe - když koupíte widle, taky si registraci řešíte sami) a mohl provést i registraci
- do registračního formuláře software mohl zadat někdo nějaký chujoviny, typicky tam je předvyplněné jméno stroje nebo podobná kravina
....


ja

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #8 kdy: 01. 04. 2015, 19:46:00 »
1. april

j

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #9 kdy: 01. 04. 2015, 20:39:54 »
Ale prd, ja myslim ze nejlepsi by bylo napsat osobne na Jan Hlaváč, zastupce BSA ... je ovsem treba pisemne (na papire) a vrele se doporucuje jej pred odeslanim pouzit.

Mirek

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #10 kdy: 01. 04. 2015, 21:18:47 »
Normální je snad informavat majitele práv a ten může nebo nemusí podniknout příslušné kroky. Je to jeho volba.

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #11 kdy: 01. 04. 2015, 21:23:33 »
Nejdřív zjisti typ kotle který mají, takhle z luftu se nedá radit jestli peletky, uhlí, plyn...

ptc

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #12 kdy: 01. 04. 2015, 21:50:52 »
Na BSA bych nespolehal. Mam dojem, ze tahle organizace uz asi 16 let dluzi 300.000 Kc odskodneho firme Digisys, ktere nikdy nezaplatila. A to bude kazat ostatnim o moralce....... od chvile kdy v roce 1999 prohrala soud je BSA CS oficialne v likvidaci.

Po ostatnich by chteli miliony, ale sami nedokazi zaplatit trista tisic.


aaa

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #13 kdy: 02. 04. 2015, 00:30:53 »
BSA je zastupce nekolika firem. Kdyz je to SW od jine firmy, tak nad tim klidne muzes delat i satanisticke ritualy, prodavat to, nabizet to BSA a BSA nic neudela.

OMG

Re:Jak zatopit firmě používající nelegálně software?
« Odpověď #14 kdy: 02. 04. 2015, 07:04:42 »
Normální je snad informavat majitele práv a ten může nebo nemusí podniknout příslušné kroky. Je to jeho volba.
faze1:
Nejdrazsi Microsoft, vsiml jsem si, ze ve firme Tucnak sro pouzivaji windows a 100% vim ze nemaji licenci protoze jsem nevidel nalepeny stitek na viditelnem miste pocitace...
faze2:
Nejdrazsi Tucnak sro, dostali jsme udani od Pepu Admina ze ve firme pouzivate windows a nemate licenci...
faze3:
Nejdrazsi Microsoft, Pepa je byvaly zamestnanec, ve firme pouzivame Linux s KDE a pokud mate dukazy predpokladame ze jste se jiz obratili na policii CR, v opacnem pripade nas neotravujte pitchovinami...

Majitel prav si bez dukazu muze tak...