Doporučení distra a SSD do staršího notebooku

lojza_z_horni_dolni

Doporučení distra a SSD do staršího notebooku
« kdy: 01. 04. 2015, 16:56:39 »
Ahojte,

mám na vás takový dotaz.

Dostal jsem starší notebook s C2D T6570 a 3gb ram.

Jelikož mi vyvovuje jak kostrukčně tak velikostí, tak bych ho rád využil v práci.

Využití prohlížení webu, mailů, office občas film, práce s terminály a občasné drobné programování.

V práci mám výkonný počítač, takže notebook nebude sloužit jako náhrada PC, ale jen jako doplněk.

Chci se zeptat, pomůžu si přikoupením SSD a upgrade ram na 4GB? Vím, že C2D T6570 je už celkem starý CPU, ale myslím, že na moje požadavky by ještě nějaký pátek mohl stačit.

A jaké lehčí, uživatelský přijatelné distro + wm by jste doporučili? Případně se spokojím i s Windows 7, ale to je poslední možnost.

Díky


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Doporučení distra a SSD do staršího notebooku
« Odpověď #1 kdy: 01. 04. 2015, 18:49:19 »
IMHO SSD pomůže téměř v jakémkoliv případě. Protože IO je v systému obecně největší brzda.

kolemjdouci

Re:Doporučení distra a SSD do staršího notebooku
« Odpověď #2 kdy: 01. 04. 2015, 19:19:45 »
SSD pomuze 100%
respektive jeho vykon bude znat vzdy a vsude, kde byl puvodne plotnovy hdd (v notebook sfere).
4GB ram muzou byt diskutabilni, protoze neuvadite, jaky notebook to je - muze to byt i za hranou toho, co to snese...
kazdopadne co se tyka ram tak cim vic, tim lip (zalezi ale na tom, co na tom budete delat)
co se tyka volby distribuce, tak ta je subjektivni - volil bych dle toho, s cim umite pracovat vy, pripadne nekdo z vaseho okoli aby pomohl, nebo distribuci, ktera ma velkou uzivatelskou podporu.
vetsinu WM nainstalujete na vetsinu distribuci, takze volte dle toho, co vyhovuje vam.
mene narocne na systemove zdroje je xfce, lxde, pripadne treba I3 a jine - je to opravdu o tom, co vyhovuje vam/co pozadujete vy.

P.

Re:Doporučení distra a SSD do staršího notebooku
« Odpověď #3 kdy: 02. 04. 2015, 08:06:22 »
Minulý týden jsem dělal:
Asus 1101ha (1.3ghz Atom, 2GB RAM)
dal jsem tam AData sp600 32 GB + Lubuntu 14.04 LTS

A naprostá spokojenost...

Pavels

Re:Doporučení distra a SSD do staršího notebooku
« Odpověď #4 kdy: 02. 04. 2015, 08:43:52 »
Upgrade pameti bych doporucil. 3 GB je neobvykla kombinace a bude to asi DDR2. Tyto pameti jsou dnes docela vzacne, mozna by se vyplatilo vyhodit oba moduly a sehnat 2x4GB, napr. na Aukru byvaji k sehnani.

SSD mohu doporucit Samsung EVO 850. Pouzivam dva v raidu 1 a jsem spokojen.

Jakekoliv distro bude fungovat na takovem stroji. Doby, kdy clovek musel resil kazdy MB pameti, jsou pryc.


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Doporučení distra a SSD do staršího notebooku
« Odpověď #5 kdy: 02. 04. 2015, 10:01:54 »
MacBook s podobnym procesorem jsem mival pred par mesici jako zalozni ve firme. Mel 8GB RAM a jen jsem tam prehodil SSD a rychlost skutecne byla znat. Diky SATA 3Gb to bylo pomalejsi (duh), ale oproti plotnovymu disku nebe a dudy.

4GB bych tam z principu narval, pokud mas moznost, casem treba i 8GB, pokud to notebook podporuje.

Btw.: ten zalozni c2d macbook ma nyni nas druhej grafik (photoshop cs6) a pouziva ho vicemene bez problemu s vyse zminenymi 8GB RAM, jen tam nema SSD ale normalni disk.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

nobody

Re:Doporučení distra a SSD do staršího notebooku
« Odpověď #6 kdy: 02. 04. 2015, 15:02:54 »
SSD bych dal urcite, ale 3 nebo 4GB neni zas takovej rozdil pro "vetsinu situaci"...
zkus a uvidis jestli ti bude dochazet pri tvem pouzivani ram...
jako distro doporucuju Xubuntu 14.04 LTS, tedy s wm Xfce...


Re:Doporučení distra a SSD do staršího notebooku
« Odpověď #7 kdy: 02. 04. 2015, 17:57:00 »
3 nebo 4GB paměti jš naprosto lhostejné. A řešit principy typu, že lepší dna 2GB moduly než 2+1 je hloupost nemající na výkon solutně žádný vliv. A pokud se ukáže, že autor stříhá video a upracuje obrovské fotky kde dojde pamět tak to zjistí ve správci a může kdykoliv vyměnit nebo dokoupit. V tuto chvíli tí nemá cenu řešit.