Co se děje s KDE?

Bob

Co se děje s KDE?
« kdy: 29. 03. 2015, 13:37:40 »
Po delší době jsem zase mrknul na www.openhub.net a vyhledal tam aktivitu na vývoji několika desktopů.
Docela mě zarazila upadající aktivita na KDE, konkrétně
https://www.openhub.net/p/kde
Mě to připadá, že se vývoj KDE docela solidně umrtvuje. 
Gnome má aktuálně víc vývojářů a víc commitů, viz:
https://www.openhub.net/p/gnome
Co vy na to? Jak to vidíte s KDE do budoucna?



JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2015, 16:08:49 »
KDE jiz dosahlo dokonalosti: Vetsi to zatim udelat nejde.

VK

Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2015, 16:35:10 »
Souhlasím s tím, že KDE již dosáhlo dokonalosti :-) , a jsem rád, že bouřlivý vývoj již má za sebou. Doufám, že do budoucna se bude upravovat a vylepšovat jen málo a nenápadně.

Bob

Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2015, 17:05:59 »
Zastavení bouřlivého vývoje - souhlasím a vítám. Myslím, že téma je možné považovat za uzavřené a nakousnout něco trošku jiného: :p
Když jsme u té dokonalosti - téměř souhlasím, jen mě docela chybí jedna fíčurka. Notebooky, které mají malý monitor (12-16") s velmi vysokým rozlišením (3K, 4K - tzv. High-DPI displays) neustále docela přibývá, ceny lezou dolů.....
Má KDE na tohle nějakou odpověď? Nemyslím snížení rozlišení a ani nastavení větších fontů, ale něco jako je "zvětšení" ve Win7&8&8.1. Prostě a jednoduše, rozlišení zůstává nastaveno na max. ale veškerá okýnka, menu, nápisy,.....se o nějakou nastavenou konstantu zvětší.
Netušíte někdo jak na tohle? Já našel pouze možnost zvětšení fontů, což ale problém neřeší zdaleka dokonale.

Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #4 kdy: 29. 03. 2015, 18:09:22 »
Srovnava se srovnatelne? Neposouvaly se nejake knihovny z KDE do Qt? Je obsah tech rep KDEcek obdobou toho, co je v Gnome?
(Jinymi slovy: neni tam nejaka systematicka chyba?)


Bob

Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #5 kdy: 29. 03. 2015, 18:23:54 »
Srovnava se srovnatelne? Neposouvaly se nejake knihovny z KDE do Qt? Je obsah tech rep KDEcek obdobou toho, co je v Gnome?
(Jinymi slovy: neni tam nejaka systematicka chyba?)
Tahle připomínka je nepochybně správná. Je fakt, že realitě asi víc odpovídá srovnání:
Gnome&GTK+ na straně jedné a KDE&Qt (dnes už asi Qt5) na straně druhé.
Pak už to vypadá trochu jinak:

Gnome:
https://www.openhub.net/p/gnome
https://www.openhub.net/p/gtk

KDE:
https://www.openhub.net/p/kde
https://www.openhub.net/p/qt5


Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #6 kdy: 30. 03. 2015, 10:19:28 »
Zastavení bouřlivého vývoje - souhlasím a vítám. Myslím, že téma je možné považovat za uzavřené a nakousnout něco trošku jiného: :p
Když jsme u té dokonalosti - téměř souhlasím, jen mě docela chybí jedna fíčurka. Notebooky, které mají malý monitor (12-16") s velmi vysokým rozlišením (3K, 4K - tzv. High-DPI displays) neustále docela přibývá, ceny lezou dolů.....
Má KDE na tohle nějakou odpověď? Nemyslím snížení rozlišení a ani nastavení větších fontů, ale něco jako je "zvětšení" ve Win7&8&8.1. Prostě a jednoduše, rozlišení zůstává nastaveno na max. ale veškerá okýnka, menu, nápisy,.....se o nějakou nastavenou konstantu zvětší.
Netušíte někdo jak na tohle? Já našel pouze možnost zvětšení fontů, což ale problém neřeší zdaleka dokonale.

Pokud si pamatuju, tak jsem v KDE nastavování PPI (DPI) viděl. Ale neměl jsem to tehdy na čem zkusit, takže nevím, jestli to funguje OK, nebo to výsledkem připomíná změnu PPI ve Win XP.  :D
Nicméně tvůj post vypadá, že o této možnosti vůbec nevíš. :)

davkol


Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #8 kdy: 04. 04. 2015, 00:39:38 »
Docela by mě zajímalo jak je na tom kde s odporou víc monitorů?

Používám CentOS s Gnome a je to katastrofa. Mám notebook s intel hd graphics a externí fullhd lcd připojený přez dp. Displaye to neumí přepnou, nejvíc co to umí tak to klonuje v rozlišení 1024. A to tak že přihlášení je jen na notebooku a na externim je šedo. Obraz se kompletně klonuje až po přihlášení. Nevim jestli dělám něco špatně a nebo oni si dělaji srandu.

Jak je to u kde?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #9 kdy: 04. 04. 2015, 01:06:57 »
Zajimave. V LXDE je udelatko "Monitor Settings". Pustim, vypnu vnitrni display, zapnu vnejsi, potvrdim a je to. Da se to i ulozit, takze kdyz zapnu book jiz s pripojenym vnejsim monitorem, tak to nabehne rovnou s nim. Jen se nepamatuji, jestli vnejsi nabehne pred nebo az po prihlaseni. Akorat je blbe, ze kdyz to pred vypnutim booku zapomenu prepnout zpet, book uspim a nekam s tim odejdu, tak si to nevsimne, ze vnejsi display je pryc a mam na displayi cerno a musim to vypnout.

Vic to tedy neumi, pokud bych to chtel pouzit jako dva nezavisle monitory, napriklad bookovy pod tim vnejsim, tak se to musi udelat z prikazoveho radku. Ale s ohledem na znacne rozdilnou velikost monitoru je to stejne na hovno.

Sten

Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #10 kdy: 04. 04. 2015, 01:15:08 »
Pokud si pamatuju, tak jsem v KDE nastavování PPI (DPI) viděl. Ale neměl jsem to tehdy na čem zkusit, takže nevím, jestli to funguje OK, nebo to výsledkem připomíná změnu PPI ve Win XP.  :D
Nicméně tvůj post vypadá, že o této možnosti vůbec nevíš. :)

Změna DPI se týká právě jen fontů. Ale v KDE lze zvětšit i ikony a dekorace v jejich příslušných nastaveních.

Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #11 kdy: 04. 04. 2015, 04:11:14 »
Docela by mě zajímalo jak je na tom kde s odporou víc monitorů?

Používám CentOS s Gnome a je to katastrofa. Mám notebook s intel hd graphics a externí fullhd lcd připojený přez dp. Displaye to neumí přepnou, nejvíc co to umí tak to klonuje v rozlišení 1024. A to tak že přihlášení je jen na notebooku a na externim je šedo. Obraz se kompletně klonuje až po přihlášení. Nevim jestli dělám něco špatně a nebo oni si dělaji srandu.

Jak je to u kde?
Môj notebook s Gentoo a KDE je v pohode. Pripojím fullHD telku cez HDMI, KDE sa rozdelí na 2 monitory vedľa seba (tak som to prvý raz nastavil). Po  odpojení HDMI sa prepne do pôvodného stavu. Notebook je tiež fullHD, ale ani pri rozdielnych rozlíšeniach nečakám problémy.
Naopak mám problém so zvukom, ktorý musím prepínať ručne, aby išiel do HDMI.

Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #12 kdy: 04. 04. 2015, 04:19:02 »
Zastavení bouřlivého vývoje - souhlasím a vítám. Myslím, že téma je možné považovat za uzavřené a nakousnout něco trošku jiného: :p
Když jsme u té dokonalosti - téměř souhlasím, jen mě docela chybí jedna fíčurka. Notebooky, které mají malý monitor (12-16") s velmi vysokým rozlišením (3K, 4K - tzv. High-DPI displays) neustále docela přibývá, ceny lezou dolů.....
Má KDE na tohle nějakou odpověď? Nemyslím snížení rozlišení a ani nastavení větších fontů, ale něco jako je "zvětšení" ve Win7&8&8.1. Prostě a jednoduše, rozlišení zůstává nastaveno na max. ale veškerá okýnka, menu, nápisy,.....se o nějakou nastavenou konstantu zvětší.
Netušíte někdo jak na tohle? Já našel pouze možnost zvětšení fontů, což ale problém neřeší zdaleka dokonale.

Pokud si pamatuju, tak jsem v KDE nastavování PPI (DPI) viděl. Ale neměl jsem to tehdy na čem zkusit, takže nevím, jestli to funguje OK, nebo to výsledkem připomíná změnu PPI ve Win XP.  :D
Nicméně tvůj post vypadá, že o této možnosti vůbec nevíš. :)
Menil som DPI na mojom notebooku (14'' fullHD). Funguje celkom fajn pre KDE aplikácie, čiatočne aj pre GTK, akurát Netbeans všetky moje globálne snahy o nastavenie ignoruje, ten som si nastavil osobitne, keďže ho používam najčastejšie.

Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #13 kdy: 05. 04. 2015, 21:02:56 »
Tak jsem nainstaloval KDE s CentOS a musim rict, ze KDE je prvni prostredi ktere mi na notebooku bezi vcelku obstojne. Proti GNOME obrovsky rozdil - prepinani obrazovek jak ma, rozliseni, zvuk, tlacitka na notebooku ... zacina to za neco stat.

Ivan Nový

Re:Co se děje s KDE?
« Odpověď #14 kdy: 05. 04. 2015, 21:43:46 »
To vana-hd, použijte Ubuntu a můžete pracovat s oběma monitory současně, myš vám plynule bude přejíždět z jedno na druhý, po odpojení externího, se okna z externího přesunou na notebook. Klonování můžete nastavit rovněž, ale je škoda nevyužít oba monitory.