Použití TV jako monitoru?

romca

Re:Použití TV jako monitoru?
« Odpověď #15 kdy: 31. 03. 2015, 12:12:15 »
Taky používám už přes 3 roky 37" full HD televizi jako zobrazovadlo k počítači a bez problémů. Samozřejmě na práci to není, ale hry jsou na tom parádní, na brouzdání po netu a videa taky super. Bylo ale nutné dost ubrat jas (resp. podsvícení) a pohrát si s nastavením obrazu - vypnout doostřování, odšumování, dynamický jas a kontrast atd.
Jen bych si dal pozor na obnovovací frekvence - já mám jenom full HD, takže to zvládá pohodových 60Hz. Měl jsem ale možnost vidět UHD monitor s 30Hz a to je prakticky nepoužitelné.

Nerozumín sdělení: "Samozřejmě na práci to není"
Co se týče frekvence, je třeba nastavit 50Hz, pro sledování 25fps videa nebo televize.


Karel

Re:Použití TV jako monitoru?
« Odpověď #16 kdy: 31. 03. 2015, 19:45:08 »
romca: myslel jsem tím např. na programování, kancelářskou práci atd. Problém je hlavně ralativně nízké rozlišení na takovou úhlopříčku a vzdálenost. Samozřejmě UHD už bude jiné kafe.

Re:Použití TV jako monitoru?
« Odpověď #17 kdy: 02. 04. 2015, 17:59:32 »
Nerozumín sdělení: "Samozřejmě na práci to není"
Co se týče frekvence, je třeba nastavit 50Hz, pro sledování 25fps videa nebo televize.
To uvidíš až vyzkoušíš. Ono běžné televize maji poměrně nekvalitní a levné panely což na filmu nevidíš. Frekvence neni všechno.

Jirka1

Re:Použití TV jako monitoru?
« Odpověď #18 kdy: 02. 04. 2015, 19:25:09 »
Frekvence je zcela zásadní. Jde o to, aby se vykresloval přesně ten počet snímků nebo jeho násobek, který video má. Jakmile pustím 25/50 snímkové video na 60Hz displej (a je zcela jedno jestli placku nebo CRT a jak kvalitní), bude počítač vykreslovat občas jeden, občas 2 snímky a pohyb hlavně při švenku nebude plynulý.

vypnout overscan

Re:Použití TV jako monitoru?
« Odpověď #19 kdy: 03. 04. 2015, 00:05:05 »
Konkrétně u Panasonic TV - a asi nejen u nich - je potřeba dát pozor na cosi co se nazývá "OVERSCAN". Setkal jsem se s tím u FullHD televizí (s UHD nemám zkušenosti).

Jde o tuto vlastnost (jejíž smysl mně uniká): pokud je overscan zapnutý (což je výchozí nastavení), tak se z FullHD signálu (1920x1080) vybere ořez (přibližně 1840x1040), který se následně roztáhne a zobrazí na fyzických 1920x1080. Výsledkem je - pochopitelně - rozpliznutí pixelů + není vidět celá pracovní plocha.

Vypnout se to dá v menu, ovšem je zde ještě jedna záludnost - nastavení se bere v potaz jenom pokud se zároveň manuálně nastaví poměr stran na 16:9; při "auto" nastavení je obraz oříznut stále, ať je nastavení overscanu v menu jakékoli.


sam

Re:Použití TV jako monitoru?
« Odpověď #20 kdy: 03. 04. 2015, 09:37:43 »
Konkrétně u Panasonic TV - a asi nejen u nich - je potřeba dát pozor na cosi co se nazývá "OVERSCAN". Setkal jsem se s tím u FullHD televizí (s UHD nemám zkušenosti).

Jde o tuto vlastnost (jejíž smysl mně uniká): pokud je overscan zapnutý (což je výchozí nastavení), tak se z FullHD signálu (1920x1080) vybere ořez (přibližně 1840x1040), který se následně roztáhne a zobrazí na fyzických 1920x1080. Výsledkem je - pochopitelně - rozpliznutí pixelů + není vidět celá pracovní plocha.

Vypnout se to dá v menu, ovšem je zde ještě jedna záludnost - nastavení se bere v potaz jenom pokud se zároveň manuálně nastaví poměr stran na 16:9; při "auto" nastavení je obraz oříznut stále, ať je nastavení overscanu v menu jakékoli.


U Samsung tv je třeba nastavit "přizpůsobit obrazovce", stáhnout "ostrost" na nula a použít hdmi pro připojní počítače. Při pozorovací vzdálenost cca 60cm pixely už nepoznáte ani u běžní fullhd tv 32".