VDSL modem s OpenWRT

Martin

VDSL modem s OpenWRT
« kdy: 27. 03. 2015, 20:18:33 »
Ahoj,

plánuju si pořídit VDSL modem který by měl nebo podporoval OpenWRT (tak že to je odzkoušeno, pracuje a lze nainstalovat víceméně bez větší problémů). Můžete mi někdo nějaký doporučit ? Klidně i starší, který bych popřípadě sehnal z bazaru (nebo odkoupil od někoho z vás).

Martin


Bob

Re:VDSL modem s OpenWRT
« Odpověď #1 kdy: 28. 03. 2015, 13:08:59 »
Jejda, tak tohle by mě taky docela zajímalo. Kdysi před cca. dvěma lety jsem taky něco takového hledal a nakonec jsem došel k závěru, že jediné VDSL routery (obsahující taky i switch a wifi), které v té době byly aspoň trochu schopné - výkonné a dobře konfigurovatelné - je Cisco řady 800. Sice to samozřejmě nemá OpenWRT, ale IOS je minimálně pro moje účely schopný víc než dostatečně. - Tohle teda používám v současnosti.
Dneska je třeba situace už zase jiná, takže odpověď by docela zajímala i mě.

mhepp

Re:VDSL modem s OpenWRT
« Odpověď #2 kdy: 28. 03. 2015, 14:07:20 »
OpenWRT u *DSL routerů naráží na jeden nedostatek -- podpora samotného modemu. Myslím, že funkční modem je pouze jeden typ, tudíž podporovatelná zařízení jsou pouze s tímto modemem.

Sklicko

Re:VDSL modem s OpenWRT
« Odpověď #3 kdy: 02. 04. 2015, 10:26:59 »
Cisco 800 Series je stary srot, ktory som mal doma na testovanie namiesto Zyxel-660 ??? (rovnako sa nom vyskytovali vypadky "CD, PPP"), byvam cca 400 m od DSLM-u, kable su max 10 rokov stare. Kupil som si Asus N-55 DSL a som uplne spokojny(9 hodin cez CiscoVPN klienta bez jedineho vypadku). Spominany Asus nema sice moznost OpenWRT, podporuje iba ADSL2+, ale Asus N-66 by mohol byt spokojny. Nie je to reklama,ale dobra skusenost oproti predchdzajucim zariadeniam.