Jak najít prodejce vytvořeného SW?

Honza

Jak najít prodejce vytvořeného SW?
« kdy: 26. 03. 2015, 15:41:12 »
Ahoj,

  vyvijim SW (klasicky programator), ale nemam ambice ani schopnosti dale prodavat sve vytvory.
Napada vas nejaky dobry postup, jak ziskat prodejce/obchodnika, ktery bude umet SW prodavat?
Jsem typ oldskul, takze applikace pres ruzne <x>story nenabizim (to by asi ani nesla) a jedu tradicni
byznys. Dotedka jsem SW prodaval a nabizel sam, ale nemohu se venovat vsemu (zacina toho byt
na mne moc) a radeji bych obchodni cast prenechal nekomu zkusenejsimu a nadale se venoval jen
kodovani ci urcovani smeru vyvoje.

Meli byste nejake tipy, jak takoveho cloveka najit? LinkedIn? Inzerat? Nebo nejaka agentura?
Agenture moc neverim, ze mi najde nekoho schopneho - SW je uzce specializovany. Pokud nekdo mate
firmu, muzete mi (klidne anonymne) poslat, jak jste nasli svyho obchodnika? Pro mne je to neskutecne
obtizny ukol.


Diky,
Honza
« Poslední změna: 27. 03. 2015, 09:20:54 od Petr Krčmář »


nobody

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2015, 16:03:59 »
pokud je sw uzce zamerenej, tak hledej podle zamereni :) muzes (klidne anonymne) to zamereni napsat ? ;)

fvesfesrgzdsf

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #2 kdy: 26. 03. 2015, 16:22:42 »
a nestacilo by mit webku a zakaznici se najdou sami.

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #3 kdy: 26. 03. 2015, 16:47:26 »
Ahoj,

  vyvijim SW (klasicky programator), ale nemam ambice ani schopnosti dale prodavat sve vytvory.
Napada vas nejaky dobry postup, jak ziskat prodejce/obchodnika, ktery bude umet SW prodavat?
Jsem typ oldskul,

kdyby jsi byl registrovaný řeknu ti napiš PM
protože nejsi napiš jsem email ať mohu poslat kontaktní údaje.

Hlavně by taky nebylo od věci přiblížit tu specializaci tvého SW výtvoru.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #4 kdy: 26. 03. 2015, 16:48:31 »
a nestacilo by mit webku a zakaznici se najdou sami.
Zajímavý názor.

První zákazník přes web přišel po 5ti letech provozu webu, první přes facebook po 3 letech.... trochu málo efektivní.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---


Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #5 kdy: 26. 03. 2015, 16:58:39 »
tak potom blbe udelanej web.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Nox

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #6 kdy: 26. 03. 2015, 17:16:57 »
Pro jaky obor to pises?
Mozna by bylo zajimave pricmrndnout se k nekomu, kdo v dannem oboru poskytuje IT sluzby, treba spravuje sit firme, ktera by mohla byt potencialnim zakaznikem.

Honza

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #7 kdy: 26. 03. 2015, 18:40:35 »
Ahoj,

  pravda, obor jsem mohl napsat. Jedna se o monitorovani komunikace na siti, vzorce chovani
uzivatelu, predikce budoucich stavu, pasivni sitova ochrana pro velke ISP, post-mortem
analyzy, atd.
Web a kontakty mi doposud stacily, ale obchodnik ma cas kontaktovat potencialni nove
zakazniky, predvest SW nazivo, atd a pro mne je to pomerne hodne casu, ktery bych
radeji travil tim, co mi jde lepe. Tim nerikam, ze bych na vsechno k obchodu kaslal,
ale nemam obchodni cinnost v krvi, s tim se clovek rodi a mne toto dano nebylo.

Doufam, ze sdelenim emailu neporusim nejaka pravidla rootu. Dopredu rikam,
ze tohle neni inzerat na obchodnika, spis mi jde o nasmerovani, kde se takovy
lidi hledaji.

Tedy kontakt na mne: netsquare@seznam.cz

A radeji bych byl za tipy spis do fora, treba to pomuze i jinym projektum.

Predem diky,
Honza


fahacz

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #8 kdy: 27. 03. 2015, 09:20:00 »
Dobrý den, můžete dát ještě odkaz(web) na ten vyvíjený produkt?

Ahoj,

  pravda, obor jsem mohl napsat. Jedna se o monitorovani komunikace na siti, vzorce chovani
uzivatelu, predikce budoucich stavu, pasivni sitova ochrana pro velke ISP, post-mortem
analyzy, atd.
Web a kontakty mi doposud stacily, ale obchodnik ma cas kontaktovat potencialni nove
zakazniky, predvest SW nazivo, atd a pro mne je to pomerne hodne casu, ktery bych
radeji travil tim, co mi jde lepe. Tim nerikam, ze bych na vsechno k obchodu kaslal,
ale nemam obchodni cinnost v krvi, s tim se clovek rodi a mne toto dano nebylo.

Doufam, ze sdelenim emailu neporusim nejaka pravidla rootu. Dopredu rikam,
ze tohle neni inzerat na obchodnika, spis mi jde o nasmerovani, kde se takovy
lidi hledaji.

Tedy kontakt na mne: netsquare@seznam.cz

A radeji bych byl za tipy spis do fora, treba to pomuze i jinym projektum.

Predem diky,
Honza

Honza

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #9 kdy: 27. 03. 2015, 11:18:35 »
Dobrý den, můžete dát ještě odkaz(web) na ten vyvíjený produkt?


Omlouvám se, bohužel ten odkaz na web dát nemohu. Mám pro to své důvody.

Firma není žádný velký moloch, SW vydělal jednotky miliónů Kč za jednotky
let. Ale není to žádná extra sláva.

DedaLebeda

Re:Jak najít prodejce vytvořeného SW?
« Odpověď #10 kdy: 27. 03. 2015, 12:17:03 »
No LOL, ty jsi tragéd. Se divím, žes vůbec něco prodal s tímhle přístupem. Aby se produkt prodal musíš inzerovat a ne si to schovávat pro sebe.

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #11 kdy: 27. 03. 2015, 12:26:21 »
  pravda, obor jsem mohl napsat. Jedna se o monitorovani komunikace na siti, vzorce chovani
uzivatelu, predikce budoucich stavu, pasivni sitova ochrana pro velke ISP, post-mortem
analyzy, atd.

Tak to mi přijde, že by ses neměl omezovat na česko. A tím pádem to není práce pro "obchodního cestujícího", spíš by ses měl prezentovat elektrronicky - tutoriály a tak.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Tomáš Roll

Re:Jak najit prodejce vytvoreneho SW?
« Odpověď #12 kdy: 27. 03. 2015, 12:46:44 »
Tak to mi přijde, že by ses neměl omezovat na česko. A tím pádem to není práce pro "obchodního cestujícího", spíš by ses měl prezentovat elektrronicky - tutoriály a tak.

Podle mě by se měl na český trh rovnou vyprdnout a zaměřit se na anglický. Český nechat maximálně tak na testování nových verzí. To znamená minimálně jednoho člověka na obchod a nebát se strčit prachy do reklamy. Mít pěkný web a hlavně ho často aktualizovat, hezky s datumy, aby zákazníci viděli, že to není mrtvý projekt.

Honza

Re:Jak najít prodejce vytvořeného SW?
« Odpověď #13 kdy: 27. 03. 2015, 13:02:55 »
Ahoj,

  samozřejmě, většina zákazníků je mimo ČR (cca 70%). Český trh je na tento typ SW poměrně malý,
ikdyž ne nezajímavý, ale v cizině se to lépe prodává. Po ČR jsem po firmách jezdil sám, do ciziny samo
nejezdím, a řeším vše elektronicky od nabídek, supportu, fakturací, atd.

A samozřejmě i inzeruji, dělám tutoriály, apod. Bez toho to moc nejde. Ono se to víceméně už prodává
samo, ale myslím, že pokud se obchodík tomu bude více věnovat, bude to lepší. V tom mám ten problém,
nemám na vše čas, a tyhle věci bych právě rád přenechal někomu, kdo se tomu bude moct plně (a
nic si nenalhávám, rozhodně i lépe) věnovat. Na to právě směřovala moje otázka, kde byste hledali
schopného obchodníka-marketéra? Samozřejmostí je jazykové vybavení, plně stačí EN. V tomto směru
je to dostačující, ikdyž španělština, čínština, či němčina by se taky hodily, ale není to v tento okamžik
opravdu nutné.



Re:Jak najít prodejce vytvořeného SW?
« Odpověď #14 kdy: 27. 03. 2015, 13:53:34 »
Ono se to víceméně už prodává samo, ale myslím, že pokud se obchodík tomu bude více věnovat, bude to lepší. V tom mám ten problém, nemám na vše čas, a tyhle věci bych právě rád přenechal někomu, kdo se tomu bude moct plně (a nic si nenalhávám, rozhodně i lépe) věnovat.

Podla mna by ste mali zadefinovat, ci potrebujete najst a oslovit zakaznikov, alebo aj presvedcit. Na najdenie a oslovenie nepotrebujete cloveka, na to staci dobry web a cielena reklama - zakaznici sa ozvu sami. Na toto su specializovane firmy (nebudem robit reklamu, staci vyhladat "cilena reklama").