Webová hra jen pod správcem

Petr Omáčka

Webová hra jen pod správcem
« kdy: 25. 03. 2015, 18:16:41 »
Zdravím všechny,

ze dne na den mi přestala fungovat jedna hra, která se spouští přes prohlížeč. Hra fungovala, no, od instalace systému. Hra hlásí, že prý mám použít 32 bitový prohlížeč namísto 64 bitového. To když jsem udělal, tak se chyba setrvala.

Ovšem přišel jsem na to, že když spustím 64 bitový prohlížeč jako správce anebo u 32 bitového přidám možnost spouštět jako správce do možností zástupce (u 32 bitového samozřejmě zbývající 2 možnosti spuštění správce zafungují také), tak hra funguje.

Moje tápaní se ubírá směrem. Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma spuštěními jako správce? Kde lze vyhledat nějaké záznamy/monitoring těchto rozdílů? A zdali by někdo z tohoto popisu nebyl schopen odhadnout, co se změnilo.

Prohlížeč je IE 11. Hra je Battlefield play4free.

Ještě stojí snad za zmínku, že hra přes prohlížeč spouští svůj updater, který spustí teprve normálního klienta.
« Poslední změna: 25. 03. 2015, 19:17:29 od Petr Krčmář »


j

Re:Rozdíl v administrátorských právech - nefunkční hra
« Odpověď #1 kdy: 25. 03. 2015, 18:55:52 »
Rozdil je v tom, ze pokud ses (na widlich samo) sice loglej jako admin, ale nebezi to "jako admin", tak mas nektery adresare read only + samo registry a dalsi. Mno a to svinstvo ktery spoustis nejspis pouziva nejakej plugin v browseru, kterej se snazi naprasaka zapisovat nekam, kam ho to nepusti.

Nejlepsi je si podobny sracky do systemu vubec nepoustet.

BTW: A aby toho nebylo malo, ani "jako admin" nejses tak uplne admin, proto muzes najit na netu postupy, jak ziskat acc system, protoze teprve pak ses konecne panem svyho stroje.

nobody

Re:Webová hra jen pod správcem
« Odpověď #2 kdy: 25. 03. 2015, 20:09:58 »
a co v nejakem nezprasenem normalnim prohlizeci to jde pod uzivatelem ? pripadne kdyz vytvoris jineho uzivatel tak jemu to jde i v tom zprasenem ie11 ?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Webová hra jen pod správcem
« Odpověď #3 kdy: 25. 03. 2015, 22:31:02 »
Vida, dalsi dobry zpusob, jak sirit malware. ci nabidnout hru a uzivatele ji daji spravce a ani okem nemrknou. Kdyby to byl muj stroj, tak ho snad radsi preinstaluji.

Re:Webová hra jen pod správcem
« Odpověď #4 kdy: 01. 04. 2015, 15:07:39 »
tomu sa hovori hraci virus jak ma byt.. :D to by som urcite hral len an nejakej virtualke a tam nech si prasi a robi virus co chce.... :)