V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?

perceptron

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #105 kdy: 03. 05. 2015, 17:32:04 »
takze priklad nebude?

konvenciu getterov ste nahradili patternom s rovnakym poctom riadkov?

ak ma Troll vek, vy observujete inym classom zmenu veku?

moment, to sme uz videli v inom threade a bola to debilita


Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #106 kdy: 03. 05. 2015, 17:40:18 »
Trolling? Tohle je přece přesně otázka pro tebe.

Když nemáte nápady, tak tam dejte nesmysly!

Proč bych se měl stále jen bránit proti trollingu?

Nepojmenovávám metody jen notify(). Jako setter (ty jsi chybně napsal getter) se moc nehodí. Zajímavé jsou i názvy metod insert(které kupodivu ukládají data do objektu), update(na modifikaci) nebo delete(copak to asi bude dělat?).

Místo getterů se mi osvědčily metody find() a search(), ale používám je málokdy, protože se řídím pravidlem: Tell, don't ask! Pro zjištění stavu objektu mi tedy obvykle stačí metoda toString() a na nic jiného se objektu neptám.

Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #107 kdy: 03. 05. 2015, 17:44:45 »
Nevím, k čemu máš to "By" na konci. Tím sémanticky vylučuješ uložení data a času podání, termínu či schválení do těchto objektů.

Víš, to je další problém. Pro přehledný kód (psaný v angličtině) je potřeba umět anglicky, aby se nepoužívaly matoucí či vysloveně nesprávné názvy. Každý den takové proměnné opravuji. Občas to nemá s angličtinou nic společného. To By znamená "kým". Pro ještě větší přehlednost bych to mohl doplnit o User - decidedByUser, requestedByUser. Jenže v IDE najedu na proměnnou a vidím datový typ, tudíž to User tam není nezbytné. Ale být by tam klidně mohlo.

Takže ty do objektu decidedBy vložíš uživatele i časové razítko? To pojmenování pak nedává smysl a mělo by to být jen decided, aby tam mohlo být obojí.

Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #108 kdy: 03. 05. 2015, 17:48:58 »
konvenciu getterov ste nahradili patternom s rovnakym poctom riadkov?

Jakých getterů? Psal jsem o náhradě setteru, tak si to pořád nepleť!

Neříkám objektu "Tohle si nastav takhle", ale "Tohle se stalo, udělej si s tím, co chceš".

dustin

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #109 kdy: 03. 05. 2015, 17:54:46 »
Neexistuje do jednoho názvu vložit dva významy. Ano, i s takovými situacemi se bohužel setkávám - viz ten approver.

Bude-li potřeba uložit datum, proměnná se přejmenuje na tu variantu s ...ByUser. Jo, bylo by lepší to tam dát rovnou, ale projekt naštěstí nemusí držet fixní API (verze), vývojáři jedou nad stejným kódem v gitu. Obrovská výhoda v udržování projektu, nemít svázané ruce starými chybami (MS by mohl vyprávět...).

Nicméně z těch datumových variant dává smysl jen toBeDecidedByDate. Ani requestedByDate ani decidedByDate není anglicky. To by bylo requestedOnDate a decidedOnDate. Mohlo by se vyskytovat i toBeRequestedByDate, ale ne requestedByDate. Jsme zase zpět u používání angličtiny v přesných významech...


Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #110 kdy: 03. 05. 2015, 18:07:13 »
Bude-li potřeba uložit datum, proměnná se přejmenuje na tu variantu s ...ByUser.

Když do toho objektu chci uložit uživatele i datum, tak přece neudělám dva objekty approvedByUser a approvedByDate, ale použiji jen jeden objekt a nazvu ho approved, ve kterém bude user i datum, protože spolu tvoří relaci.

dustin

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #111 kdy: 03. 05. 2015, 18:20:33 »
V tomto případě není podstatné, zda do DTO žádosti dám usera a date v samostném DTO, nebo napřímo. Podstatné pro tuto diskusi je názvosloví. Zrovna approved je zcela špatně, to je boolean a ne objekt nesoucí údaje o schválení. Když už tak approval. Může mít např. fieldy byUser a onDate. Pouhé user a date by bylo opět nepřesné, někdo může "user" pochopit jako "komu schváleno" a date třeba i to "do kdy" (nepravděpodobně).

Prostě jednoslovné názvy proměnných jsou velice často nepřesné a není žádný důvod se jimi omezovat.

Myslím, že jsem řekl jasně, o co mi jde. Další diskuse na tohle téma už asi nedává smysl.

perceptron

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #112 kdy: 03. 05. 2015, 18:36:39 »
Citace
Jakých getterů? Psal jsem o náhradě setteru, tak si to pořád nepleť

ok a ten observer nastavite ako?
zmeny atributov nastavite ako na dto?
ten tostring je miesto gettera co za komediu? parsujete potom stav objektu zo stringu? priklad?

vy musite byt na projekte fakt sam ako Babica:-) mate vlastne patterny, konvencie a divaci vase diela zrat nebudu


Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #113 kdy: 03. 05. 2015, 18:42:00 »
ten tostring je miesto gettera co za komediu? parsujete potom stav objektu zo stringu? priklad?

Proč bych měl výstup metody toString() parsovat? Vždyť to je finální výsledek, který třeba pošleš na výstup. Dej sem příklad, kdy k něčemu potřebuješ getter.

čumil

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #114 kdy: 03. 05. 2015, 19:37:08 »
Máme dejme tomu objekt který obsahuje jméno člověka, jeho záliby, jeho věk a třeba jeho demenci. Chceme někam vypsat pouze jeho jméno a demenci, řekni mi jak to zvládneš bez getteru?

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #115 kdy: 03. 05. 2015, 20:00:44 »
Máme dejme tomu objekt který obsahuje jméno člověka, jeho záliby, jeho věk a třeba jeho demenci. Chceme někam vypsat pouze jeho jméno a demenci, řekni mi jak to zvládneš bez getteru?

udělal bych to publik
ale já bych to někomu spíš zadal  a bylo by vystaráno 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #116 kdy: 03. 05. 2015, 20:03:43 »
Jakoby programování bylo o editoru a o textové délce třídy. Já jsem také toho názoru že je pohodlnější použít IDE, ale VIM používám také, a to denně v závislosti na tom, co chci dělat.

Textová délka třídy je jen užitečnou pomůckou, jak ve třídě udržet SRP.

Bez getterů a setterů by to asi moc u mě nešlo, chce-li člověk ještě implementovat nějaké akce na základě změny, že.

Kupodivu to jde. Obvykle stačí místo všech setterů použít jeden notify() a místo getterů jeden toString(). Jenže to bychom museli programovat objektově, že?

Ach bože můj.

Ale nic...jak jsem říkal. Dělej si to jak chceš. Tvůj boj. A nesmrtelný přesvědčení o vlastní nejlepšíí metodě. :)

Mě se tady jen líbí ten flame. ;)

Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #117 kdy: 03. 05. 2015, 20:04:37 »
Máme dejme tomu objekt který obsahuje jméno člověka, jeho záliby, jeho věk a třeba jeho demenci. Chceme někam vypsat pouze jeho jméno a demenci, řekni mi jak to zvládneš bez getteru?

Pokud ostatní atributy nepotřebuji, tak je v tom objektu ani nemusím mít. Budu tam mít jen jméno a demenci, resp. metoda toString() bude vypisovat pouze jméno a demenci. Pokud je motoda toString() obsazena úplnou prezentací objektu, mohu napsat další prezenteční metodu, která poskytne jméno a demenci v požadovaném formátu. Možná to označíš za getter, ale vzhledem k tomu, že to nepoužívám, tak je to jedno.

Také bych si mohl nechat poslat všechny atributy messengerem a z nich si vybrat, ale proč bych to dělal? Okolní objekty nemají co čumět na atributy objektu ani prostřednictvím getterů.

Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #118 kdy: 03. 05. 2015, 20:07:57 »
udělal bych to publik

Nezapomeň, že chceme udržet zapouzdření objektu. Takže žádný public, getter ani setter.

Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #119 kdy: 03. 05. 2015, 20:15:33 »
Ach bože můj.

Ale nic...jak jsem říkal. Dělej si to jak chceš. Tvůj boj. A nesmrtelný přesvědčení o vlastní nejlepšíí metodě. :)

Mě se tady jen líbí ten flame. ;)

Je lepší mít vlastní (třeba i mizerný) názor, než nemít žádný. Zatím tady vidím jen papouškování, že bez getterů a setterů to nejde, sem-tam nějaký povzdech, výsměch, přirovnávání k Babicovi, ale argumentů žalostně málo. Tedy až na dustina, jehož názory mi dávají smysl.