Pracovní pohovor – vyžádání diplomu

Yarda

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #30 kdy: 19. 03. 2015, 09:43:56 »
Zaujimalo by ma, ci vas niekedy pri pohovore alebo pri nastupe do prace poziadali o to, aby ste priniesli diplom alebo nejake osvedcenie o tom, ze naozaj mate VS vzdelanie, ktore uvadzate v zivotopise? ...
A proč se ptáš? Ty bys s tím měl problém?
BTW: V zaměstnání, kde jsem měl to potěšení pracovat dřív mi bylo sděleno, že jsem byl jmenován řidičem referentem (a to jsem o to nijak neusiloval, zvlášť po tom, kdy jeden maník naboural firemní auto a rozneslo se, že firemní auta nejsou havarijně pojištěná). Tak jsem zašel za vedoucím dopravy, jestli chce vidět můj řidičák. Prý ne, že mi věří ;D
Tak pokud jsem měl (naštěstí zřídkakdy) jet někam firemním autem (hned jak mne jmenovali jsem se pro jistotu pojistil proti škodě zaměstnavateli), poprosil jsem někoho, kdo jezdil častěji, aby mi vysvětlil, jak se to auto co jsem s ním měl jet řídí. Ono zkoumat k čemu je která páčka, když už jedu po dálnici není to pravé ořechové.


Bobous

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #31 kdy: 22. 03. 2015, 21:12:02 »
Moje zkušenost - originál diplomu chtěla vidět sekretářka v den podpisu prac. smlouvy (věděl jsem samozřejmě předem, že ho mám vzít sebou). Také si udělala kopii. Jednalo se o soukromou firmu.
To samé moje žena - nové místo, zaměstnavatel chtěl vidět originál diplomu, osvědčení o atestacích, potvrzení o absolvovaných školeních.... kopie si udělal pro sebe. Sice se nejednalo o IT, ale o zdravotnictví, nicméně předpokládám, že podobně to funguje úplně všude.

Obecně řečeno, lhát v životopise o dosaženém stupni vzdělání, to považuji za značně krátkozrané....expresivně bych to vyjádřil tak, že to považuji za pěknou pi.ovinu. :-p
Netvrdím, že je to tvůj případ, samozřejmě to myslím opravdu obecně.

Jetset

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #32 kdy: 26. 03. 2015, 17:38:01 »
Me se stalo jenom jednou, ze jsem musel ukazovat diplom a vysvedneci a podobne a to kdyz konecne po vic jak roce prace na cerno mi zamestnavatel zacal vyrizovat pracovni povoleni. Ted uz nevim jestli na diplomu nebo na vysvedceni bylo cislo tusim 125, tak se me sef ptal, co to je. Rekl jsem mu po pravde, ze to bylo poradi ve kterem jsem se umistil. Zeptal se me "z kolika"? "Asi 140". "Hmm, to je dobry". Pak mi doslo, ze to pochopil tak, ze jsem dostal 125 bodu ze 140, kdezto ve skutecnosti jsem se umistil mezi poslednimi. Oni to tehdy delali tak, ze seradili absolventy podle vysledneho hodnoceni a na vysvedceni napsali misto na kterem se ten dotycny umistil. Ne ze by to na veci neco menilo :-). Mnoho z tech, co se umistili v prvni desitce a meli cerveny diplom do dnes nevi jak funguje computer.

Trident

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #33 kdy: 02. 05. 2015, 01:11:11 »
Stalo se mi to jen při přijetí, tedy po pohovoru, ať to mají někde založené a mne mohou zařadit do vyšší platové třídy.
Co to je vyssi platova trida? Tohle pokud by mi nekdo rekl tak nenastoupim. Obvykle jsem mel +- stejne jako vysokoskolak nebo mi dali ze zacatku min nez VS ale po par mesicich dorovnali.

Trident

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #34 kdy: 02. 05. 2015, 01:21:15 »

Obecně řečeno, lhát v životopise o dosaženém stupni vzdělání, to považuji za značně krátkozrané....expresivně bych to vyjádřil tak, že to považuji za pěknou pi.ovinu. :-p
Netvrdím, že je to tvůj případ, samozřejmě to myslím opravdu obecně.
Lhat si muze u vzdelani dovolit jen opravdu velky zvire. My ostatni musime umet. A kdyz to neumime aspon se to o vikendu rychle naucit a delat chytryho...;) Nastesti rada veci se narozdil od sesroubovani zlomene kosti da naucit. Principy jsou stejny.
Na druhou stranu dohledat vsechna skoleni. Zvlaste k tem manazerskym fakt nemam ani papiry jen referenci. Je na zamestnavateli aby si to overil. Pokud je to slusna firma tak mne v evidenci bude mit.


Sten

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #35 kdy: 02. 05. 2015, 02:27:38 »
Zaujimalo by ma, ci vas niekedy pri pohovore alebo pri nastupe do prace poziadali o to, aby ste priniesli diplom alebo nejake osvedcenie o tom, ze naozaj mate VS vzdelanie, ktore uvadzate v zivotopise? U mna sa to nikdy nestalo a to som co to presiel pohovorov.

Stalo se mi, že chtěli vidět maturitu. Je to ale už dávno, když jsem tam měl ještě vlhké razítko. Většině firem je vzdělání ukradené, když máte praxi, rozhoduje tak maximálně u čerstvých absolventů.

Obecně řečeno, lhát v životopise o dosaženém stupni vzdělání, to považuji za značně krátkozrané....expresivně bych to vyjádřil tak, že to považuji za pěknou pi.ovinu. :-p
Netvrdím, že je to tvůj případ, samozřejmě to myslím opravdu obecně.

Rozšířil bych to na lhaní o čemkoliv. Nejde jen o to, že by to mohlo prasknout, ale také o to, co budete dělat, když vás vezmou. Snažit se dělat něco, co neumíte, a ještě se před šéfem tvářit, že je vše v pohodě, to je dlážděná cesta k vyhoření.

Co to je vyssi platova trida? Tohle pokud by mi nekdo rekl tak nenastoupim. Obvykle jsem mel +- stejne jako vysokoskolak nebo mi dali ze zacatku min nez VS ale po par mesicich dorovnali.

Platové třídy jsou ve státní správě.

podnikatel

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #36 kdy: 02. 05. 2015, 11:28:22 »
Hlavně lhát o vzdělání je u IT k ničemu. Není v něm nic, co by nešlo zjistit u pohovoru. Měl jsem namyšlené kolegy z matfyzu i pár PhD. lidí a většina byla k ničemu. Neměli dobré logické myšlení a na nic většího je nešlo použít. To vše se ale na vícekolovém povohoru lehce pozná a může mít třeba základku.

Trident

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #37 kdy: 02. 05. 2015, 19:38:51 »
Hlavně lhát o vzdělání je u IT k ničemu. Není v něm nic, co by nešlo zjistit u pohovoru. Měl jsem namyšlené kolegy z matfyzu i pár PhD. lidí a většina byla k ničemu. Neměli dobré logické myšlení a na nic většího je nešlo použít. To vše se ale na vícekolovém povohoru lehce pozná a může mít třeba základku.
Je to tak. Kdyz mas papir ze umis anglictinu a neumis ji je ti to k nicemu.
Na druhou stranu matfyz pokud se dobre spoji s praxi tak ti lide se dokazou velmi dobre uplatnit. Mam tu par sikovnych kluku a krom prehnaneho individualismu jsou opravdu dobri. Na druhou stranu spousta z nich je nepouzitelnych protoze nikdy neprosli praxi. Ona totiz matematika a IT jsou sice sestry, ale kazda ma jinou povahu;) Clovek musi byt zkuseny playboy aby dal obe dve naraz.
Nehlede na to ze matfyzaci zapominaji na to ze pocitac neobsluhuje presne definovany algoritmus ale clovek. Design ovladani po matfyzacich je vzdycky des.

matfyzak11235

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #38 kdy: 02. 05. 2015, 20:11:27 »
Nehlede na to ze matfyzaci zapominaji na to ze pocitac neobsluhuje presne definovany algoritmus ale clovek. Design ovladani po matfyzacich je vzdycky des.
A to som ako matfyzak kritizoval design menu s 5 urovnami menu, ktore navrhovali ludia, co to mali pouzivat  ;D. Bal by som sa toho, ze sa natlaku nikto nevzoprie a spravi to tak, ako sa pozadovalo. To je ale vec pristupu v zamestnani, ze potom nebude povazovany za blbca, co vsetko skritizuje a nehraje teamovo.

Citace: podnikatel
Měl jsem namyšlené kolegy z matfyzu i pár PhD. lidí a většina byla k ničemu. Neměli dobré logické myšlení a na nic většího je nešlo použít.
To by ma zaujimalo, ako clovek ziska na matfyze PhD, ked nema logicke myslenie.
Matfyzak vo vseobecnosti nemusi vediet dobre programovat. Matematici a fyzici maju z programovania jednu skusku a teoreticki informatici nemaju povinne vacsi SW projekt.

marx

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #39 kdy: 02. 05. 2015, 20:46:20 »

Citace: podnikatel
Měl jsem namyšlené kolegy z matfyzu i pár PhD. lidí a většina byla k ničemu. Neměli dobré logické myšlení a na nic většího je nešlo použít.
To by ma zaujimalo, ako clovek ziska na matfyze PhD, ked nema logicke myslenie.
Matfyzak vo vseobecnosti nemusi vediet dobre programovat. Matematici a fyzici maju z programovania jednu skusku a teoreticki informatici nemaju povinne vacsi SW projekt.

To mě taky. Nešlo vůbec o programování. Sám nejsem asi úžasný programátor, protože jsem spíše teoretik. SW mi ale problém nedělá. Problém mi dělají tupí lidé, kteří dělají věci hloupě. Jsou to pak obrovské náklady, protože někdo neschopný nepřemýšlí o důsledcích. Naštěstí to jde na pohovorech poznat. Jen je smutné, že PhD. u nás můžou mít i relativně hloupí lidé. Nemyslím třeba běžného prodavače, ale třeba mezi vysokoškoláky.

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #40 kdy: 03. 05. 2015, 12:35:58 »
Citace: podnikatel
Měl jsem namyšlené kolegy z matfyzu i pár PhD. lidí a většina byla k ničemu. Neměli dobré logické myšlení a na nic většího je nešlo použít.
To by ma zaujimalo, ako clovek ziska na matfyze PhD, ked nema logicke myslenie.

Pokud maká jak šroub tak jej získá.
(samozřejmě, že trochu toho logického myšlení mít musí)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #41 kdy: 03. 05. 2015, 20:15:37 »
Citace: podnikatel
Měl jsem namyšlené kolegy z matfyzu i pár PhD. lidí a většina byla k ničemu. Neměli dobré logické myšlení a na nic většího je nešlo použít.
To by ma zaujimalo, ako clovek ziska na matfyze PhD, ked nema logicke myslenie.

Pokud maká jak šroub tak jej získá.
(samozřejmě, že trochu toho logického myšlení mít musí)

mě by spíš zajímalo nakolik to PHD přijde
mám spočítaný že BC stojí 4.500.000 kč ING je kratší tak bude i levnější
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #42 kdy: 04. 05. 2015, 00:49:26 »
mě by spíš zajímalo nakolik to PHD přijde
mám spočítaný že BC stojí 4.500.000 kč ING je kratší tak bude i levnější

mysleĺ jsem samozřejmě zadarmo a poctivě

:) tvé metody, stejně tak jako převzetí kontroly nad zkoušejícím pomocí telepatie a jiné triky, neberu vůbec v úvahu.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Sten

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #43 kdy: 04. 05. 2015, 03:04:07 »
mě by spíš zajímalo nakolik to PHD přijde
mám spočítaný že BC stojí 4.500.000 kč ING je kratší tak bude i levnější

To jsou zase z prstu vycucaný numera. Na UJAKu v Hrozenkově stál bakalář 240 000.

Ing. se na univerzitách nedává.

Marko

Re:Pracovní pohovor – vyžádání diplomu
« Odpověď #44 kdy: 04. 05. 2015, 08:56:05 »
Hlavně lhát o vzdělání je u IT k ničemu. Není v něm nic, co by nešlo zjistit u pohovoru. Měl jsem namyšlené kolegy z matfyzu i pár PhD. lidí a většina byla k ničemu. Neměli dobré logické myšlení a na nic většího je nešlo použít. To vše se ale na vícekolovém povohoru lehce pozná a může mít třeba základku.

u pohovoru ta budu skusat z algebry, z teoretickej informy atd? myslim, ze to ich zaujima najmenej a overia si tvoje znalosti, ktore potrebuju, cize ak sa hlasis na C++/C# vyvojar, tak ta asi nebudu skusat z takych veci. preveria si ta, nakolko ovladas dane technologie, ako by si riesil ten a ten problem, no a to sa na skole vobec neuci