Hledám Linuxáka-programátora-Hackera, šedého stážistu na pomoc

Havran T=

Zdravím,
Jelikož jsem se rozhodl vstoupit s tím svým ksichtem a kuličkou z hoven své minulosti na veřejnost do světa politiky. (oddůvodnění všem co se mě ptají proč, či jestli si myslím, že tam něco změním přiložím dole)
...potřebuji zařídit mnoho věcí.

krom samotných příprav toho co a především přesně jak je potřeba změnit a sepsání toho

Aktuálně potřebuji zabezpečit svou síť a sebe elektronicky

(předem upozorňuji, že v současné době vše sám dělám dobrovolnicky a nikterak nečekám za to žádné příjmy, sic jednou budu potřebovat nějaký crown founding. Nechť raději čte dál jen ten kdo by byl ochoten pomoci a ne mě vydělat. Prostě na to teď nemám, fér říkám...)

Potřebuji Linuxové řešení Systému 'domácí sítě'
-domácí server (možná router v jednom), který by byl i >>no a teď si nevzpomenu na ten název zdáleného disku po netu..<<<
-na který se budou připojovat ostatní samostatné stanice jako jeho konzole...
-to samé i mobil (tedy přehrát andrtroloida linuxem a ten svázat plochou jako všechny ostatní...

potřebuji odladit webový prostor. Jak add bezpečnost (no už dneska mě tam nemají rádi, natož až jestli mě bude slyšet...) Tak i dostupností a obsahem umu...
Dostupnost bych si představoval několika servery na různých sítích. Aby když z jakéhokoli důvodu to jeden nezvládne, tak z ostatních sítí to bude stále dostupné.
Obsah upřesním, je toho až dost

a pak bych měl představu. Myslím, že ne zas tak nesmyslnou. O způsobu zabezpeční dostupnosti mého telefonu a polohy v GSM


(ono slíbené oddůvodnění vstupu do .....
_
Tu rozhodl jsem se vstoupit do veřejného světa společnosti a politického dění.
Protože jsem již ztratil víru v to, že se objeví někdo slušný, zodpovědný, důsledný a čestný.
Kdo by tu vše zázrakem opravil a k lepšímu nám navrátil.
Nedělám si iluze, že by se mi to snad v této společnosti mohlo podařit.
Ale nejsem schopen sedět v koutě a s ubývajícím časem přihlížet jak se vůči většině mění, až hroutí.
Ktomu účelně a nespravedlivě přitvrzují pravidla...

A nesvedu vše mlčky to se sklopenou hlavou hlavou přijímat.
Tak že to alespoň zkusím.
Rozhodl jsem se jednoho uzoufaného večera.

...tuze rád. A k nelibosti některých, či jen posměchu mnohých. Rád řeším věci odzadu.
Tedy o toho co bych rád, co potřebuji a co má být výsledkem a cílem.
Kdy jen během této diskuze může probíhat konečně vskutku důsledná analýza skutečného stavu VŠEHO.
až pak teprv slze dle mého soudu navrhovat nějakých cest Skutečného řešení.

Nicméně náprava z řízení dnes není jediným motivem.

Je tu ještě neutěšený stav obrovského množství rodin, domácností a jedinců, ba i firem a živnostníků. Kteréžto jsou vědomí lidí mnohdy skryty. Asi právě mnohdy, pro své vlastní trampoty...

Tento národ nutně potřebuje novou Hladovou Zeď...

A přec všichni vidí, tolik je tu toho na této zemi co napravit či dodělat k naší představě ideálního stavu.
I že zas tolik úsilí by to nestálo (snad kdyby to tolik nestálo)...

A tak vidíc udržitelných cest, vidím i že právě toto může být zdrojem těch oněch na to potřebných prostředků...

Je třeba vůbec narovnat systém hodnot.
Tedy, přihodit do té analýzy i revizi hodnot chlebU a lidského úsilí k jeho dosažení. Tedy lidské práce ve vztahu k píli, věku a zásluhám.
POZNAMENAL bych i nutnou revizi ceny zdraví, práva na vzdělání a vodu...   ): !

A tak jsem tuto cestu vykročil, abych se byť jen pokusil...

  ..a přiznám, že bez dílčích pomocí vás všech.
Hlavně v jistých konkrétních chvílích kdy bude potřeba slyšet váš hlas.
To jistě bude dlouhá a klopotná cesta...
T=



Pokud se někdo pročetl až sem, a měl by zájem jakkoli, ale hlavně a čestně v tom oč jsem konkrétně sem přišel žádat.
Zde jsou mé kontakty..


Díky
Tomáš Konůpek
tomaskonupek@seznam.cz
+420 723 734 634
T=


Tomáš Roll

Cože?

Havran T=

Cože?


...nevím jestli by nebylo projevem neúcty, nereagovat.
 
tak snad jen:
...definuj/rozveď
?

vv

ty nepotrebujes linuxaka , le lekare , nejlepe dobreho psychiatra , zkus to v bohnicih

m

Mě to přijde jako nějaká zkouška na slohovou práci z češtiny. Nebo se tady snad najde někdo, kdo "to" bere vážně, respektive, kdo "to" pochopil ?


Havran T=

Prosím, pokud chcete mne nějak snižovat, odrazovat, posmívat se mi a pod...
stoupněte si prosím do fronty... tam už jich je v pořadníku dost...
Myslím to, co jsem uvedl, zcela vážně...
A doufal jsem, že právě tou všeobsažností předejdu komentářům tohoto typu...

a neboj.
i lékařem jsem se již dobrovolně nechal vyšetřit. Právě abych rovnou odkazoval na výsledky add tyto narážky...
A to jsi vem, že podoný přístup má blb tam někde ve vládě, nebo na genštábu.. To je teprva diskuze, když se takovými musíš proštípat, aby se začalo mluvit k věci...
uff

Prosím jen věcně...
(vskutku potřebuji pomoci s elektronickou částí mého konání... Je toho celkově moc, a mě už dávno ujel vlak z dob, kdy jsme tu stáli u zrodu všeho toho internetování, a serverování... a třeba zrovna CZfree atd...)

mno však viz můj web kovářovic kobyly
T=

Hawrane T.

Tvé požadavky jsou krásné a zajisté splnitelné.

Obávám se však, že takto to udělat nelze zadarmo.
Ale velmi rád si nechám představit mecenáše, který to zaplatí.

Osobně si myslím, že většinu toho co chceš lze řešit relativně jednoduše.
Ale moc se ti to řešení by nelíbilo.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Havran T=

pověz co by se mi nelíbilo?

A vím, že každý chce korunky... Nejlépe dopředu.
Jenže Těch se mi momentálně nedostává, a tuto situaci potřebuji řešit...

S tím, že své cíle myslím skutečně vážně...
a snad i brzo budu moci postupně zveřejňovat jednotlivé nástroje a cesty jak chci čeho dosáhnout... ačkoli to hlavní chci až vše naráz až úplně vystoupím.
Do té doby potřebuji toto mít vyřešené...
a ach ano mít neomezené množství peněz bylo by to poBabišovsku jednoduché...
Leč jich nemám, a tak spoléhám na chlapce co sedí doma, v teple křesla kde nemusí platit nájem protože je třeba u rodičů, obklopený obrazovkami a schopnostmi. A chtěl by udělat vskutku správnou věc... a Třeba si to natrénovat pro někoho kdo ho za to pak hojně zaplatí..:
Může to brát jako stáž, na které si to může otestovat a já přiznám jeho autorství...
Tedy reklama...
(prezentace jeho schopností)
...to je to co za to mohu nabídnout...

Leč jich nemám, a tak spoléhám na chlapce co sedí doma, v teple křesla kde nemusí platit nájem protože je třeba u rodičů, obklopený obrazovkami a schopnostmi. A chtěl by udělat vskutku správnou věc... a Třeba si to natrénovat pro někoho kdo ho za to pak hojně zaplatí..:
Může to brát jako stáž, na které si to může otestovat a já přiznám jeho autorství...

Ale proč by to měl dělat právě pro tebe? Protože pozvedneš tuto zemi k lepším zítřkům, až (také díky jeho pomoci) uspěješ v politice?
Nedokážu si představit, jak někoho přesvědčíš, že jsi budoucí spasitel národa. Je z tebe cítit směs naivity, ambicí, hlouposti a nadšení. A padají z tebe prázdná slova. Moc prázdných slov.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Havran T=

... A padají z tebe prázdná slova. Moc prázdných slov.


nenene-ne...

Přeskočím cokoli o naivitě...
však zajisté tak, jinak bych do toho neměl sebemenší vůli jít...
A víme jak je to se sny... Do dnes by jsme nelétali atd... však to známe s tím jak to nejde, a "kdyby bůh chtěl tak..."

Leč prázdná slova...

Jestli jsi si povšimnul, tak tam píši, že všechno to jak čím a čím přesně  to chci udělat, co chci nabídnout lidem.
Míním právě uveřejnit na onom webu a že to vše tepve musím sepsat... Jako že na discích. Ať už v textech ci audiích toho leží už dost.
Jen je to potřeba utřídit, doplnit a dokončit... a je toho vskutku moc...

Ale všechno tam píši. Tak jen prosím. Neříkej že říkám prázdná slova, když avizuji, že je potřebuji někam uveřejnit. Tím spíše když právě na prázdná slova soustavně a všude poukazuji...

A zdali spasím?
(blbý slovo)
...Nevím, jak jsem řekl. Ale alespoň to zkusím.

(hledaje cest jak, a ne důvodů proč to nejde nebo nemá cenu :P )
T=

Havran T=

Re:Hledám Linuxáka-programátora-Hackera, šedého stážistu na pomoc
« Odpověď #10 kdy: 13. 03. 2015, 08:23:24 »
P.S.: zase jsme byli u toho omáčkování kolem odrazování, kolem toho jak to nemá či má smysl.
Zdali to dokážu či nedokážu..

Prosím Prosím...
vskutku tohle je všude. Všude mrhám časem abych vydiskutoval jak vážně to myslím, jak moc to má naději na úspěch a co že si to o sobě myslím...
Přitom kolem toho mám tisíce jiných a Důležitějších starostí k řešení...

A hledajíc vskutku dobrovolníka, který svou práci je ochoten vyměnit akorát za prezentaci své práce až mě budou propírat na pranýřích demagogů a všech těch kterým "polezu pod nehty".
Potřebuji s ledasčím pomoci...

..toto jsem přišel požádat o pomoc sem...

Prosím prosím...
Zabývejme se technickou stránkou věci..
Co si jak představuji nastavit, co jak má fungovat, co od toho očekávám. Eventuálně proč...

děkuju
T=

Re:Hledám Linuxáka-programátora-Hackera, šedého stážistu na pomoc
« Odpověď #11 kdy: 13. 03. 2015, 09:39:54 »
Clovek, kdo si mysli, ze nekdo bude zadarmo makat na nekoho, kdo se nedovede ani vymacknout, aby tim podporoval jeho politickou karieru, ktera skonci driv nez zacne, nema soudnoust.

Takovou namahu dava smysl vrazit do nekoho, kdo se muze pochlubit necim, co uz dokazal, a je nadeje, ze dokaze neco i v budoucnu.

Re:Hledám Linuxáka-programátora-Hackera, šedého stážistu na pomoc
« Odpověď #12 kdy: 13. 03. 2015, 12:17:07 »
Leč prázdná slova...

Jestli jsi si povšimnul, tak tam píši, že všechno to jak čím a čím přesně  to chci udělat, co chci nabídnout lidem.

Napsals hromadu nicneříkajících frází. To i volební programy současných stran jsou konkrétnější.

Pořád jsi neodpověděl na mou otázku: "Ale proč by to měl dělat právě pro tebe?"
Pokud si myslíš, že kvůli souznění politických názorů, musíš své názory nejprve prezentovat.



Aby bylo jasné, toto není politický názor:
Citace
Je třeba vůbec narovnat systém hodnot.
Tedy, přihodit do té analýzy i revizi hodnot chlebU a lidského úsilí k jeho dosažení. Tedy lidské práce ve vztahu k píli, věku a zásluhám."
Tím jenom dáváš voličům najevo, že si o nich myslíš, že jsou dementi, co se nechají opít rohlíkem.

Toto jsou jasné politické názory:
"Chci okamžité zavedení eura"
"Chci zavedení trestu smrti pro recividisty. Třikrát a dost."
"Chci připojení k Rusku."
Každý si totiž dokáže alespoň přibližně představit, jaká by byla cesta k uskutečnění takových cílů.

Naopak u "revize hodnot chlebU" ani nechápu, co máš na mysli, natož jak bys toho chtěl dosáhnout.



Dám ti radu:
Jestli chceš zkusit někoho přesvědčit, aby za tebe zadarmo pracoval, musíš nejdříve předvést nějakou práci ty sám.
Vytvoř si sám jednoduché stránky: http://www.jakpsatweb.cz/zpusoby.html


Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

mt

Re:Hledám Linuxáka-programátora-Hackera, šedého stážistu na pomoc
« Odpověď #13 kdy: 13. 03. 2015, 13:45:00 »
hlavne ty kecy okolo nikoho nezajimaj, napis jasne co chces: "chci zabezpecenej sifrovanej webserver, nejakej komunikator, emailserver a k tomu hodinky s vodotryskem". ctu to uz potreti a jeste porad netusim, co vlastne chces, zato vim, ze rad resis veci odzadu, ale k cemu mi to bude, to fakt netusim.

Havran T=

Re:Hledám Linuxáka-programátora-Hackera, šedého stážistu na pomoc
« Odpověď #14 kdy: 14. 03. 2015, 23:03:35 »
Uff!

budeme předpokládat, že schopnosti 'mt', 'slowthinker', 'Ondra Satai Nekola' sahají i tam, že by ono zmíněné, sic některým nesrozumitelné, HRUBÉ parametry jsem uvedl...

Web mám. Nechaje se upindat, k WordPressu vracím se zas z5 k Texpaternu...
Texty o tom co jsem kdy kde dokázal nebo zkazil tam bude. I když mnohé, teprv musím sepsat

Ale přijde mi zcestné tu jako nanečisto vše napsat.

Proč by to měl dělat právě pro mě?
Třeba protože jsem s těmi slovy, které vyřkl jsem o to požádal.
I když jsou pro Vás prázdnými frázemi, za které já považuji právě ty add euro, trest smrti atd...

řekl jsem základ. řekl jsem rámec. Víc bych rád řešil s někým kdo má zájem pomoci.

A add "ty kecy okolo nikoho nezajmaj"   jůůů, kéž bych se tu nemusel obhajovat...
Kéž by tu nikdo nebyl taková vědma o tom kdy skončím, kdo se se mnou bude bavit...

Kéž by Třeba někdo právě rád věděl co všechno od toho očekávám...

ale hrubé jsem dal hned v prvním postu...

potřebuju mašinu, která mi bude vlastním počítačem. Cloudem.
Kdy všechny ostatní počítače budou jen jeho samostatnou a autonomní konzolí...
Prostě když sednu k noťasu... konkrétně DELL Latitude E6410 nVidia grafikou (zbytek je relativní proměnná)
Nebo na cestách vytáhnu z kapsy telefon (váhám který, ale zatím mi nic nezměnilo potřeby prahnout po něčem jiném než SE Z3)
Nebo vezmu USBčko, a natáhnu si portable PC
Prostě vše bude jedna a tatáž mašina, se stejnými daty, se stejnými funkcemi...
NECHCI Ubuntu. Další omalovánky allá Android, či Microshití 8smičkový metro... apod..
buďto asi Debiana, či jsem koukal na Kali Linux, nebo a ještě jsem se nedokopal vyzkoušet Mint...
..nebo prostě nevím...
Potřebuju aby to byl zabezpečenej Linux. Abych ale mohl prostě pustit (nainstalovat) i Widlí aplikaci, protože mám některé staré dobré osvědčené, kde buď není alternativa, nebo ji neznám a nemám prostor hledat a zkoušet...

Potřebuji aby ta samá distribuce a vzhled byl i na tom mobilu..
JDE TO

A pak tu mám ještě jednu "specialitku" - jisté funkce na jednom konkrétním zařízení. (ale to vskutku budu probírat až a Pokud, někdo bude mít skutečný zájem pomoci. A ne jen hledat mouchy na mě a na mé opovážlivosti tu o něco takového žádat.

Co se týče toho webu... potřebuju X funcí... dodat do toho texpaternu (vskutku mi přijde nejlepší) právě obsahem toho administrativního rozhraní...
Odladit, prověřit a zabezpečit... Potřebuji jej i rodělit na několik zrcadel po různých větvích českého internetu... (aby když zablokuji jeden, či náhodou nějakým přetížením, či jen bezděkým a tupým útokem přecijen klekne..) aby zbytek sítě jej viděl dál, protože to poběží na úplně jiné herce úplně někde jinde.


Co se týče zabezpečení mobilu... hovorů-netuším... snad nějaký šifrovací program...
ale co se týče polohy a vysledovatelnosti polohy mobilu mám následující představu, když už chcete tu "konkrétní"... I když jsem spousty chtěl, a třeba zrovna tohle až na toho kdo se ujme...
...mám následující představu:
nějaký dvousimkový telefon, nebo nějaká mašina s GSM modulem, v kombinaci s něja............píííííííííííp

NE... tohle je vnitřní informace... To se dozví až člověk, který vskutku bude chtít a začne na tom dělat...
SMAZAL jsem to, protože mi došlo, že celé to utajení, jak chci utajit polohu mobilu v GSM síti... by najednou byla vlastně veřejná informace... no to bych byl idiot ne... a nebo by to zpola postrádalo smysl vůbec dělat...

co se týče toho kdo (by měl, mohl, chtěl...)
...však to nebude zadarmo.. jen ne za finanční obnos a už vubec ne dopředu...
..oplátkou, protislužbou, cenou bude, jak ta přidaná hodnota vlastního renomé (přiznání autoství - bude-li si přát...) tak i budoucí spolupráce, kde bych jistě již mohl zajistit nějaké odpovídající ohodnocení.
Kdy odměnou nezbytně nemusí být nominální hodnota finančního obnosu, ale třeba technologie, či práce získaná po této stáži...


A upřímně. I jak jsem pravil. nebo myslím. Páč to omílám všude 100x, v tomhle státě chybí práce..
Je dosti pravděpodobné, že tuhle diskuzi čte i někdo kdo ji slušnou a slušně placenou ve slušné společnosti a prostředí, už nějaký čas marně hledá. Či třeba  jen pro svůj zdravotní stav tráví veškerý svůj čas v té polovopičí poloze jako já právě teď nad smolením tohoto...
A buď může dál čekat na zázrak, nebo prostě vloží svou naději ve mne a pokusí se se mnou spojit (nejlépe někde "na pozadí", kde si takový člověk již jistě i o mě něco našel. Dost možná se už i "projel" po mém disku. A stejně dobře už ví, a váhá, jak a jestli vůbec, že a když, se nacházím v červených kolonkách nejen těch obligátních tajných služeb add CISPA a naše BISka. Ale i Mosad, GRU, Čínská tajná služba a možná i pár dalších...
(což není schizofrenie, ale ...
..nebo to řeknu jinak... Po mých činech, dopisech, kontaktech a slovech, bych se velmi divil, a byl bych tuze překvapen. Kdyby ne...) :D
Prostě holý logický předpoklad.
Který mám u min. jedné ze jmenovaných fyzicky potvrzený jako fakt...
ale jelikož poptávám hocha, ale třeba i dívku, "zrčnou/ného" tohle už ví, lépe jak já...

A tím bych veškeré obhajování, a vysvětlování, ukončil.
Pokud bude mít někdo Konkrétní otázky add nějaké technické předpoklady
(nemyslím tím útoky add hledání důvodů proč to nejde, ale ty add hledání způsobů jak to může jít)
Tak jich rád zodpovím, pokud to nebude v rozporu s logikou toho zabezpečení...

Howgh..
T=