Odstranění oddílu na microSDXC

Dub

Odstranění oddílu na microSDXC
« kdy: 02. 03. 2015, 07:43:56 »
Dobrý den,
Dostal jsem 64GB micro SD kartu která byla původně v banana pi. Karta je rozdělena na 2 oddíly, ale při pokusu oddíli odstranit a vytvořit nový dojde k nějaké chybě a karta zůstane tak jak je. Neví někdo čím to může být?
« Poslední změna: 02. 03. 2015, 08:26:19 od Petr Krčmář »


Dub

Re:Odstranění oddílu na microSDXC
« Odpověď #1 kdy: 02. 03. 2015, 08:43:10 »
Tak teď jsem skoušel kartu přepsat celou nulami. Karta zůstala bezezměny.

ES

Re:Odstranění oddílu na microSDXC
« Odpověď #2 kdy: 02. 03. 2015, 09:15:28 »
dd if=/dev/zero of=/dev/karta

pokud nezabere a podle dotazu nezabralo = karta mrtva zamcena na RO = vyhodit.

OMG

Re:Odstranění oddílu na microSDXC
« Odpověď #3 kdy: 02. 03. 2015, 11:37:17 »
při pokusu oddíli odstranit a vytvořit nový dojde k nějaké chybě a karta zůstane tak jak je. Neví někdo čím to může být?
ja ti nevim Dube, ale dnes mi ta krystalova koule nejak nefunguje... OMG
Co takhle zkusit napsat chybovou hlasku, nebo postup a chybovou hlasku? Karta ti patrne odesla, ale mozna delas neco spatne...

Dub

Re:Odstranění oddílu na microSDXC
« Odpověď #4 kdy: 02. 03. 2015, 13:15:48 »
Chybová hláška právě neexistuje. Prostě se to tváří, že je vše v pořádku, ale po vysunutí a zasunutí sd karty (nebo namountování) to zůstává v původním stavu. Normálně bych sem dal výpis s nějakou chybou, ale prostě to nic takového nevyhodí, takže nemám ani moc co zkopírovat... Nicméně jsem googlil a podle chování karty je patrně opravdu mrtvá.


Dub

Re:Odstranění oddílu na microSDXC
« Odpověď #5 kdy: 02. 03. 2015, 13:20:07 »
Jinak postup je samozřejmě klasický. Nastartuju gparted pod rootem, smažu na kartě SD oddíly a vytvořím oddíl nový. Myslím, že na tomto postupu opravdu není moc co zkazit...
Jinak jsem samozřejmě dnes ještě skoušel výše zmíněné "dd if=/dev/zero of=/dev/karta" ale byla to jen hodina čekání na nic.

TV

Re:Odstranění oddílu na microSDXC
« Odpověď #6 kdy: 02. 03. 2015, 16:26:05 »
Tyhlety microSD karty přepnuté do RO režimu jsou, zdá se, jakási nová móda. Též jsem jednu utrpěl, po asi roce občasného používání. Zkusil jsem různé pokusy o nápravu, nic nezabralo. Kdesi radili microSD kartu vsunout do full-SD adaptéru a pohrát si s LOCK šoupátkem. Ani to nezabralo.

Ovšem 64GB kartička, to celkem zamrzí...

Kolemjdoucí

Re:Odstranění oddílu na microSDXC
« Odpověď #7 kdy: 02. 03. 2015, 16:36:12 »
Tyhlety microSD karty přepnuté do RO režimu jsou, zdá se, jakási nová móda.

Náhrada za lisované CD-ROM. RO režim = BFU si nesmaže potřebné ovladače/software.

Kolemjdoucí

Re:Odstranění oddílu na microSDXC
« Odpověď #8 kdy: 02. 03. 2015, 16:38:48 »
Neví někdo čím to může být?

Je nutno sehnat software od výrobce, který si popovídá přímo s řadičem SD karty a pomocí proprietárních příkazů to zase odemkne.
Běžný přístup čtení/zápis sektoru nic nevyřeší.