Kam za IT na Karlovarsku?

Trident

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #15 kdy: 26. 02. 2015, 20:32:11 »
Zdrhej z KV pokud chces pro svou karieru neco udelat!!! Stravil jsem par let ve sve rodne vesnici s teplou vodu. KV kraj je IT dira kde nic z IT neni. Radi dobre. Nemecko nemas daleko a muzes tam jezdit denne i vlakem. Pokud se chces rozjet, tak aspon delej pro prazskou firmu.
Kamos dlouhodobe delal v KV za polovinu toho co mu v praze nabidla nejmizernejsi firma.


bezpraxe

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #16 kdy: 26. 02. 2015, 21:30:51 »
Ted teda beru na zivnostak min - cca 50k ...

Mam jen nedokoncenej CVUT ...
... ale hodně praxe.

Proč hodně praxe?

Martel

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #17 kdy: 26. 02. 2015, 22:28:21 »
Odkud jsi (Karlovarsko je dost široký pojem)? Případně,kde na Karlovarsku tu práci hledáš?  A co by sis představoval?

tommm

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #18 kdy: 27. 02. 2015, 10:00:54 »
:D Co je to za blbost? Se střední 80k? Není problém. VŠ je v IT pouze pro děti z bohatých rodin, kteří nemusí řešit nějaké příjmy a ztracený čas na škole.
Je zajímavé,kolik místní opilci berou. Jako pro obsolventa průmyslovky neni problém 80k? A kolik dostane po zapracování? ... místních obligátních 120 bez kterých by většina místních nevztávala z postele? Asi možné to je, Ale spíš bych se obával blesku.

Jinak vysoká škola neni jen o zašívání, chlastání a šuk---í. Na výšce se získávaji kontakty a přátelé kteří to někam v životě dotáhnou a člověk se dozví o věcech o kterých neměl tušení že existují. Dostane sedo jiné společenské vrstvy. I když nepopírám, že bez výšky to nejde a nepopírám, že někteří vysokoškoláci jsou na pracáku.

Ale jinak jako člověk bez praxe se střední školou ber cokoliv IT se najde za jakékoliv peníze jen aby bylo v žvotopise co napsat.

SŠ vzdělání, 4 roky praxe v IT, 75k. Přeji hezký den.

host

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #19 kdy: 27. 02. 2015, 20:05:26 »
VS (nikdo me nevzal jen diky tomu ze jsem prosel VS), 9 let praxe v IT, 120k a taky preji hezky den.


jentak

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #20 kdy: 27. 02. 2015, 21:18:10 »
Přesně to je ono. Jsi jen ztrácel čas. On má 4 roky a 75 a ty 9 a 120. A nic nepřeju.

vysokoskolak

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #21 kdy: 27. 02. 2015, 21:53:22 »
VS (nikdo me nevzal jen diky tomu ze jsem prosel VS), 9 let praxe v IT, 120k a taky preji hezky den.

Normální HPP?

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #22 kdy: 27. 02. 2015, 23:51:24 »
Ono by to taky chtělo uvádět obory. Napsat že po devíti letech bereš 120k může znamenat cokoliv. Taky můžeš být hlupák co náhodou před devíti lety koupil krámek s pc proptože byl na správném místě, sehnal šikovné lidi a zbohatl na poskytování internetu křupanům kolem vesnice Horní dolní ... je to IT? Ano, bude se to opakovat? Asi ne.

Jinak ta čísla nikoho nepřekvapují - 120k je docela běžný průměr co tu bere každý druhý. A za 70k by tu nikdo nelezl z postele.

ABCD

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #23 kdy: 28. 02. 2015, 14:17:50 »
Jinak ta čísla nikoho nepřekvapují - 120k je docela běžný průměr co tu bere každý druhý. A za 70k by tu nikdo nelezl z postele.
Za předpokladu, že každý druhý dělá ve švýcarsku tak je to možné  ;D .

host

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #24 kdy: 28. 02. 2015, 19:14:01 »
tech 120k je na HPP, webarina (zadny prodej hardware :-), zadny stres a zazemi mezinarodni firmy. Zapomnel jsem dodat, ze standardem je 13. plat (ale to snad vsude v IT ne?) a kdyz se dari firme (zatim se darilo) tak k tomu jsou i rocni bonusy (asi taky vsude v IT).

takyphp

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #25 kdy: 28. 02. 2015, 20:50:08 »
Tak webařina, tam je to jasné. Nejvíce mají PHP vývojáři, ti startují hned po střední na sto tisících :D

unix admin

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #26 kdy: 01. 03. 2015, 09:48:34 »
Ahoj,
mel sem zname v KV a opravdu, tam moc IT prilezitosti neni. Hledal bych praci v Praze - pokud tam mas znamy, kamarady atd., kteri tam uz bydli, a pomohli by ti s bydlenim do zacatku - vubec bych nevahal.

Co se tyce platu v IT a vzdelani ... VS (v prumeru) berou vice nez SS. Rikam v prumeru. Jak tu nekdo psal, VS je hodne o kontaktech a (toto zduraznuji) schopnosti se rychle ucit - to ze SS proste neziskas.
Dale, znam i spoustu firem ktere aktivne vysilaji 'lovce hlav' (:D) na zname VS, cili je sance, ze praci ani hledat nemusis - oslovi te sami. Musis si rozmyslet co je pro tebe lepsi. Ja osobne doporucuju VS a preferuju u pohovoru VS vzdelani.

17 let praxe v IT, 12 let ciste Unix / Linux administrace, momentalne na pozici senior Unix solution support, 90k hruby plat, coz se blizi tak top na co si sahnu jako 'obycejny admin' v Cechach.
Dostat se na 100k (a pres) jako ne-manager, jako clovek na ciste technicke pozici, to uz je IMHO, vyjimka.

Co se tyce cistych programatoru, verim ze sikovny kluci (treba i se SS) se dostanou na moje penize daleko drive. Ale to uz musi opravdu neco ukazat. A programatorina je dost otrocina, zkusil jsem a me to nebavi.



byl admin

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #27 kdy: 01. 03. 2015, 11:30:45 »
Super, díky za info. Také jsem dělal chvíli admina, ale když jsem viděl, že 60 tisíc by byl strop pro mladé, tak jsem se na to vykašlal. Je to sice škoda, ale dělat admina je dost otročina, proto se to neplatí. Hlavně plno problémů je chyba ostatních a chudák admin s tím nic udělat nemůže, jen to nějak obejít.

tommm

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #28 kdy: 04. 03. 2015, 10:02:44 »
Přesně to je ono. Jsi jen ztrácel čas. On má 4 roky a 75 a ty 9 a 120. A nic nepřeju.

Podle ceho soudis, ze ztracel cas? Kdo mi zaruci, ze budu za 5 let brat prez 130 litru? Nikdo a nebudu na 90%.
Takze ten rust byl sice rychlej, ale bude to dost stagnovat.

V jeho pripade to tak bejt nemusi.

Ale stagnuje to vzdy jak se clovek dostava k nakemu "stropu" ...

petr

Re:Kam za IT na Karlovarsku?
« Odpověď #29 kdy: 04. 03. 2015, 10:34:28 »
Jdi do Lipska, tam se neco deje a praci snad sezenes. Stejne je to vsechno o stesti a znamostech. Ja mam IT VS, praxi a 4 jazyky a nikdo me stejne uz pul roku nechce.