IT firmy - úroveň u nás a v zahraničí

Re:IT firmy - úroveň u nás a v zahraničí
« Odpověď #45 kdy: 24. 02. 2015, 13:50:41 »
Ked ich stale budem rusit ziadostami o sucinnost na vypracovavani ponuk, z ktorych uspeje zlomok, nespravia nic a mne to pomoze minimalne.

Ze vy ste citali o vyvoji  roduktivity programtora v case?


Respect the Programmer's Arc: The Care and Feeding of Developers
FRIDAY, FEBRUARY 20, 2015

http://nr.news-republic.com/Web/ArticleWeb.aspx?regionid=3&articleid=36476152#

http://gizmorati.com/2015/02/20/respect-the-programmers-arc-the-care-and-feeding-of-developers/


LukyL

Re:IT firmy - úroveň u nás a v zahraničí
« Odpověď #46 kdy: 01. 03. 2015, 12:06:50 »
ja by som len doplnil. casto sa nefunkcny projekt, alebo prasacky zbastleny projekt pripisuje programatorovi. Ale v urcitom slova zmysle mozu zato aj ti manazerikovia, lebo razia cestu: spravme to rychlo, toto bude trvat kratsie, pre tentokrat,  a potom sa niekedy vratime k tomu, a prerobime to ---> uz sa nevratime :D . Vidim to na tom, ked projektakovy horel projekt a som mu povedal, ze bud urobim View v DB a este vsetko okolo aplikacnej logiky, co zaberie ovela viac casu, alebo pouzijem volanie existujucich funkcii, kde kazda mi nacita nieco co potrebujem z kazdej tabulky, ale bude to pomalsie, ovela pomalsie. Ale zas je to kratsie na robotu. K comu sa asi priklonil projektak? :) Vysledkom je prasacky kod a performance sa nehladi.

Juro

Re:IT firmy - úroveň u nás a v zahraničí
« Odpověď #47 kdy: 01. 03. 2015, 22:41:23 »
ja by som len doplnil. casto sa nefunkcny projekt, alebo prasacky zbastleny projekt pripisuje programatorovi. Ale v urcitom slova zmysle mozu zato aj ti manazerikovia, lebo razia cestu: spravme to rychlo, toto bude trvat kratsie, pre tentokrat,  a potom sa niekedy vratime k tomu, a prerobime to ---> uz sa nevratime :D . Vidim to na tom, ked projektakovy horel projekt a som mu povedal, ze bud urobim View v DB a este vsetko okolo aplikacnej logiky, co zaberie ovela viac casu, alebo pouzijem volanie existujucich funkcii, kde kazda mi nacita nieco co potrebujem z kazdej tabulky, ale bude to pomalsie, ovela pomalsie. Ale zas je to kratsie na robotu. K comu sa asi priklonil projektak? :) Vysledkom je prasacky kod a performance sa nehladi.

To rozhodnutie mohlo byt celkom spravne. Presne na to tam PM je, aby ustrazil, aky ma byt vztah medzi kvalitou a terminom.  To, ci vadi, ze je to "pomalsie, ovela pomalsie" zalezi cisto od toho, ake su poziadavky na vykonnost. A aj keby to poziadavky nesplnalo, tak treba zvazit, ake to ma dosledky. Pripusta zmluva vyskyt takehoto defektu? Ako ho klasifikuje? Prevezme mi to zakaznik aj s nou, pripadne s vyhradou? Aka je sankcia za nedodrzanie terminu?

LukyL

Re:IT firmy - úroveň u nás a v zahraničí
« Odpověď #48 kdy: 02. 03. 2015, 07:11:16 »
Neviem, ako to je v zmluve. Len som chcel povedat, ze nakolko je niekedy celkovy produkt nahovno, co celkom aj pri statnych zakazkach byva, tak nie vzdy to je vina vyvojarov. I ked na druhu stranu, nedavno som nasiel v projekte metodu na asi 300riadkov :D

Juro

Re:IT firmy - úroveň u nás a v zahraničí
« Odpověď #49 kdy: 03. 03. 2015, 07:56:09 »
Ked nevies ako je to v zmluve, ako mozes vediet, ci je to "na hovno"? Ak si napr. zakaznik objedna trabant a zaplati trabant, preco by mal dostat audi A8? Len preto, aby si niekto (na naklady vlastnikov firmy) naplnil vlastnu ambiciu, ze by si remeselne zvladol jeho vyrobu?  Ci je nieco "na hovno" nie je len otazka vnutornej kvality kodu, je to aj miera naplnenia poziadaviek zakaznika a z pohladu obchodneho oddelenia firmy aj navratnosti investicii.