Útěk ze země s bitcoiny

technomaniak

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #210 kdy: 06. 03. 2015, 06:05:40 »


m

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #211 kdy: 06. 03. 2015, 06:20:11 »
Pochopte už konečně, že pokud se něco stane, určitě si od vás nikdo nebude kupovat nějakej nesmyslnej bitcoin, kterej nemá žádnou "hodnotu" ale spíš se budou lidi snažit sehnat vodu, jídlo, léky. To je to nejcenější.

Bystroushaak_

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #212 kdy: 06. 03. 2015, 07:01:59 »
Pochopte už konečně, že pokud se něco stane, určitě si od vás nikdo nebude kupovat nějakej nesmyslnej bitcoin, kterej nemá žádnou "hodnotu" ale spíš se budou lidi snažit sehnat vodu, jídlo, léky. To je to nejcenější.

Proč se pořád vracíme k tomu samému - tohle bude platit v místě konfliktu. Celý tenhle thread začal jako otázka jestli je dobré vypadnout z místa konfliktu s bitcoiny. Stejně jako Ukrajinci teď když přijdou do Čech, nebo do Německa, tak na tom rozhodně budou líp když si přinesou bitcoiny, než když si přinesou vodu, jídlo a léky, protože i když jsou nejcennější v místě konfliktu, tak zde jsou prakticky bezcenné.

V případě globálního konfliktu je to něco jiného, ale to nemá cenu řešit nic zde uvedeného, ale začít kopat na zahradě protiatomáč a šetřit na konzervy.

Zacyklení problému, to je problém u velkých a dlouhých fór, že si dost lidí přečte 2-5 stránek zpět a původní stránku.

Pravdu díš. Jsem zvyklý na diskuze z abclinuxu, kde se tohle (většinou) neděje a tady mě to vcelku irituje, pořád zas a znovu řešit to samé, protože lidi jsou líní si thread projít celý.

Dneska jde po internetu a sítích totálně vše, a kdo sy myslí, že se o výpadek nedotkne, když dělá manuálně, ten se mílí. Dneskaa je vše takto propojené a to je nevýhoda.

Pracoval jsem 2 roky v o2, takže vím jak to myslíš. V MPLS sítích jsou vodárny, ostrahy, platby, řízení a regulace všeho možného, od elektrických sítí po komunikaci na drahách. Pokud by to přestalo fungovat, bylo by to docela krušné.

Jacob Rotschild

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #213 kdy: 06. 03. 2015, 10:38:45 »
Jste vsichni parta podradnejch dementu.


Bitcoin jsem nechal vyrobit na zakazku, abych si udrzel moc nad svetem - hned jsem si ho 30% predtezil. Dolar pomalu konci, Rusko me neposloucha a cashless society je dalsi krok. Problem nastane, kdyz Rusko odpali hlavici nad USA a nad zapadni evropou, to potom v okruhu tisicu kilometru prestane fungovat elektronika, rozvodna sit, cerpadla..........proste se vratite o 200 let nazpet, tak 85% z vas pochcipa hladem, protoze znalosti PHP jelena neulovite.


Je jedno kde jste kdo pracovali, jste podradni otroci, kteri se nechali zadluzit a rozdelit se slovaky. Pokud mi prestanete odvadet cast dani jako splatky za pujcky pri vzniku CR, udelam vam zde Ukrajinu. Zamestnanci by se meli venovat praci a ne uvaham o svete.

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #214 kdy: 06. 03. 2015, 10:59:57 »


Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #215 kdy: 06. 03. 2015, 11:39:46 »
to bude určitě nějaký imperyjálista z vólstrýtu
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Bystroushaak_

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #216 kdy: 06. 03. 2015, 11:54:55 »
Jste vsichni parta podradnejch dementu.

...

Je jedno kde jste kdo pracovali, jste podradni otroci, kteri se nechali zadluzit a rozdelit se slovaky. Pokud mi prestanete odvadet cast dani jako splatky za pujcky pri vzniku CR, udelam vam zde Ukrajinu. Zamestnanci by se meli venovat praci a ne uvaham o svete.

Jé, opička. Podívejte jaké dělá zábavné triky. No tak, zatancuj ještě.

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #217 kdy: 20. 03. 2015, 12:13:24 »
... Jinak já osobně válku tipuju později (2038-39), ...[/quoteDocela mě pobavilo, jak přesně to odhaduješ. Já bych zase tiplv2035 podzim.

njn

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #218 kdy: 20. 03. 2015, 13:01:09 »
V případě globálního konfliktu je to něco jiného, ale to nemá cenu řešit nic zde uvedeného, ale začít kopat na zahradě protiatomáč a šetřit na konzervy.

tak hura je patek, tak vsichni kopat protiatomac na zahrade.
http://www.bay12games.com/dwarves/

akorat konzervy tusim nejsou implementovane. nejbliz tomu bude asi kovovy barel s jidlem.

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #219 kdy: 20. 03. 2015, 13:30:24 »
To o kopání protiatomových krytů není až zas taková legrace :D

Když srovnáme Putina s Hitlerem, tak optimistický bod je, že zatím nevíme jestli je Putin připraven zajít tak daleko jako Hitler.
Tady  ale optimismus končí:

1) Putin se teď jeví jako mnohem větší magor než Hitler ve stejné situaci, tj. v době míru:
Zatímco Hitler Německu v roce 1938 pomohl (zvětšení území + s tím spojené ekonomické posílení země), a ještě u velké části Evropanů získal punc mírotvorce, Putin svými kroky Rusku opakovaně ekonomicky nesmírně ubližuje. A zjevně mu to nedělá problém.

2) Putin má zásadní problém se svým egem, což zvyšuje nebezpečí, že je schopen čehokoli
Ilustruje to jeho otevřené přiznání, že zelení mužíčci na Krymu byly ruské speciální síly, které sám osobně řídil. To je totálně iracionální krok: Rusku uškodil, a pomohl právě jenom svému egu.


Mě docela zaujala jeho poznámka, že při anexi Krymu měl připravené jaderné zbraně. Možná vysvětlení vidím dvě:
- (pouhé) honění si ega a zastrašování
- psychologická příprava před útokem proti Pobaltí.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #220 kdy: 20. 03. 2015, 13:59:11 »
Děcka, vy byste potřebovali vojnu v ČSLA jak prase drbání. Jinak byste věděli, že až to začne, tak musíte vlítnout do nejbližšího kšeftu, dát si mezi regálama flašku rumu na ex, pak vyběhnout ven a vyšu*kat první babu co vám padne do ruky. Toť veškerá činnost, která bude mít smysl. Pokud přežijete těch pár dní, tak nebude žádná elektrika, tudíž ani ty chujoviny okolo. Zlato vám bude na nic, protože za to nic nekoupíte (nebude co).
Oceníte osvědčený SA vz. 58/V, ruksak patron a umět ulovit potkana k jídlu a vědět, kde a jak najít nekontaminovanou vodu. Pokud neulovíte potkana, tak není od věci vědět, že člověk se dá ulovit snáz a je také jedlý.

UtekarUtikaci

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #221 kdy: 23. 03. 2015, 22:30:56 »


Nech se vyšetřit.

Hnup, ktery o problematice nejspis nevi zhola nic nam tady trolluje.

UtekarUtikaci

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #222 kdy: 23. 03. 2015, 22:46:14 »
Děcka, vy byste potřebovali vojnu v ČSLA jak prase drbání. Jinak byste věděli, že až to začne, tak musíte vlítnout do nejbližšího kšeftu, dát si mezi regálama flašku rumu na ex, pak vyběhnout ven a vyšu*kat první babu co vám padne do ruky. Toť veškerá činnost, která bude mít smysl. Pokud přežijete těch pár dní, tak nebude žádná elektrika, tudíž ani ty chujoviny okolo. Zlato vám bude na nic, protože za to nic nekoupíte (nebude co).
Oceníte osvědčený SA vz. 58/V, ruksak patron a umět ulovit potkana k jídlu a vědět, kde a jak najít nekontaminovanou vodu. Pokud neulovíte potkana, tak není od věci vědět, že člověk se dá ulovit snáz a je také jedlý.

Nejak se to cykli, tohle jsem popisoval jednu stranku dozadu.

CryptoGuru

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #223 kdy: 26. 02. 2017, 22:16:19 »
Ti co tady zastavaji, ze stejne nepujde internet, a tudiz ani nepujdou BTC, si neuvedomuji jednu vec - pokud nepujde internet, nepujdou ani dolary, eura, koruny. A ono ani nepujde ani zadne zasobovani, elektrina, voda, plyn. Obchody samozrejme take ne. A hotovost nebo zlato tudiz bude na nic. Cenu budou mit trvandlive potraviny, zdroj vody a zbrane, srelivo pro ubraneni zasob.

Internet je dnes relativne stabilni, a kdyz uz by nesel, tak by stejne neslo vubec nic dalsiho. V takovem pripade se bude hodi zlalost jedlych hub, znalost pouzivani zbrani a pod.

Ale jak uz se to nekolikrat resilo - zalezi na intenzite a rozsahlosti konfliktu. Puvodni dotaz je na utek z lokalniho konfliktu do klidne a daleke oblasti. Pritom nebyt vystopovan jako dezerter.

Nemovitosti si clovek s sebou nevezme, ucet v bance a kartu pouzivat kvuli vystopovatelnosti nemuze, zlato se obtizne nakupuje a jeste hure prodava, jde snadno pri kontrole najit (v pripade umeni je situace jeste horsi a prevoz slozitejsi). Hotovost se take nesmi prevazet ve velkych sumach, je to snadno odhalitelne (hranicni kontroly). V takovem pripade jsou BTC nejlepsi. Sit jen taknespadne, prenos je tedy snadny, tezko lze dhalit, ze clovek u sebe ma nejakou cennost. Navic transakce BTC a prirazeni k urcite osobe a jeji poloze, to je vicemene temer nemozne dohledat, nebo aspon velmi narocne.

JR

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #224 kdy: 26. 02. 2017, 23:31:58 »

Lokální konflikt
Ukrajina to je jedna věc a kdo ví, co je za tim ve skutečnosti. V Evropě celkově bych se bál spíš islamizace nebo dokonce ISIL.
Mnohem zajímavější je Rusko a okolí. Situace v Evropě dnes je mnohem výbušnější než byla situace v Evropě po Mnichovu 1938: Hitler do té doby postupoval diplomatickou cestou a nová území získával více méně na základě konsensu. Naopak Putin pro zisk nových území užívá vojenskou sílu a před konsensem dává přednost konfrontaci.

Já odhaduji šanci na nelokální (tj. probíhající i mimo Ukrajinu) a horkou válku Rusko-Západ na 10%.
Kdybych žil v Evropě na konci roku 1938, odhadoval bych šanci na válku (probíhající i mimo Československo) na 5%.
Rusov sa obavat netreba, Rusko konci na rieke Don, niektore casti Ukrajiny budu v buducnosti patrit k Rusku (Nie do Ruska). To ze by mali Rusi zaujem obsadit CR alebo SR je absolutny nezmysel, nic by tym neziskali. Rusko robi preventivnu obrannu politiku, skratka potrebuje drzat Europu na uzde aby nebola schopna zautocit. Nieco ako totalnu mobilizaciu si CR alebo SR nedovili spravit, pretoze prve co by vyzbrojeny ludia zacali robit je poriadok s politikmi a zlodejmi, a oni to hore velmi dobre vedia.