Lenovo problém po výměně displeje

Re:Lenovo problém po výměně displaye
« Odpověď #15 kdy: 09. 02. 2015, 15:38:53 »
Spíš tam bude jen jednokanálový LVDS kabel

Filip : neries blbosti a zozen si "ten spravny LVDS" kabel, ktory bude zvladat vyssie rozlisenie. Setri sa vsade a nebudu davat predsa drahsi kabel k displeju s malym rozlisenim ..... a presne tak ako popisujes sa to prejavuje, ked vymenis displej s malym rozlisenim za displej s vacsim a LVDS kabel to neda .....
Díky to zní rozumně, zkusím ho sehnat.


SB

Re:Lenovo problém po výměně displaye
« Odpověď #16 kdy: 09. 02. 2015, 15:45:54 »
co ja jsem videl v jednom ideapadu, tak oni whitelistujou jenom urcity modely wifin v BIOSu, takze menit intel za intel nestaci. Takze az se danej typ wifi karty prestane vyrabet, tak se bez flashovani biosu dal nedostanes.

Wifi v Ideapadu jsem měnil, ty kur*y šikmooké mají whitelist dle takových těch kódů zařízení, takže buďto je třeba přeprogramovat ten id v zařízení (potenciálně další problém), nebo vyměnit BIOS, jinak to nepojede.

Lenovo NEBRAT!!!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo problém po výměně displaye
« Odpověď #17 kdy: 09. 02. 2015, 16:18:28 »
Wifi v Ideapadu jsem měnil, ty kur*y šikmooké mají whitelist dle takových těch kódů zařízení, takže buďto je třeba přeprogramovat ten id v zařízení (potenciálně další problém), nebo vyměnit BIOS, jinak to nepojede.

Oni jen pokracuji v tom, co zavedli jiz ti sulini z IBM.

Re:Lenovo problém po výměně displeje
« Odpověď #18 kdy: 10. 02. 2015, 14:40:46 »
Pozná někdo jestli kabel v příloze zvládne display s větším rozlišením?

Re:Lenovo problém po výměně displeje
« Odpověď #19 kdy: 02. 03. 2015, 16:39:16 »
Takže jak jsem pokročil (a skončil):
Snažil jsem se sehnat dvoukanálový LVDS kabel a mimo jiné jsem se zeptal i u servisu Lenova.
Po mailové komunikaci s oficiálním Lenovo servisem mi bylo řečeno, že do mého notebooku se vyrábí pouze jeden typ LVDS kabelu a že ním to tedy být nemůže.
Údajně měl být na vině EDID. Odhadnutá cena opravy byla dost nízká a náklady na opravu žádné a tak jsem si řekl, že to zkusím.
Notebook jsem jim zaslal a po týdnu jsem ho měl zpět s tím, že flash EDIDu nepomohl.
Ačkoliv se oprava nezdařila, tak musím pochválit kvalitu tohoto servisu, notebook se v pořádku vrátil a i přes to, že šlo o pozáruční servis, tak byla doprava zdarma. Navíc celá oprava byla v hodnotě zhruba hodinové mzdy servisního technika (cca 250,-).
Během toho co byl notebook v servisu jsem si byl stále jistější tím, že na vině je jednokanálový LVDS kabel. Dvoukanálový kabel se mi sehnat nepodařilo a tak přišla na řadu pájka :D. Pomocí specifikace k původnímu displeji, k novému displeji a rozdělaného kabelu jsem připájel další kanál - 4 páry vodičů.
Bohužel ani takové řešení nevyřešilo můj problém, deska pravděpodobně na druhý kanál neposílá žádné signály.
Tím moje snahy o opravu končí. Chci všem moc poděkovat za rady a za přečtení tohoto vlákna.


moutzl


Re:Lenovo problém po výměně displeje
« Odpověď #21 kdy: 02. 03. 2015, 22:33:17 »
koukals treba sem?

http://www.thinkwiki.org/wiki/Replacing_T430_screen_with_a_better_one
No jasně, něco jsem přehlédl?
Kabel z T430 do mého notebooku nepasuje a i v odkazovaném návodu se píše, že je třeba kabel, který zvládne HD+ rozlišení.