Používá někdo OpenIndiana?

steve

Používá někdo OpenIndiana?
« kdy: 06. 02. 2015, 17:03:00 »
Je Openindiana stale nazivu,alebo je to uz mrtvy projekt? Pouziva este nekdo z Vas openindianu,opensolaris,alebo solaris?Ak jo kde? Desktopt,server atd?
« Poslední změna: 09. 02. 2015, 08:23:45 od Petr Krčmář »


Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2015, 08:25:40 »
Ano, ve vpsFree.cz jedou síťová úložiště (NAS a Backuper) na OpenIndiana. Samozřejmě hlavně kvůli ZFS. Provozní zkušenosti jsou s tím vynikající.

snajpa

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #2 kdy: 06. 03. 2015, 18:13:32 »
No, OpenIndiana je v polomrtvem stavu, existuje snaha ji obnovit, ale dela na tom +- akorat jeden clovek, coz je tragicky malo.

http://wiki.openindiana.org/oi/Hipster

My ve vpsFree.cz mame posledni release OpenIndiany, co vysel 10. srpna 2013 - 151a8 - a nad nim mame aktualizovany vlastni build illumos-gate (jadro + blizky userland).

Nasadit to dnes, uz bych asi nikomu nedoporucil.

Pokud potrebujes jenom minimum veci a nemas si problem dobuildit svoje baliky, muzu doporucit OmniOS (http://omnios.omniti.com/).

Jeste muzu doporucit, mrkni na SmartOS (https://smartos.org/) - ale to neni general-purpose distro, to je stateless hypervisor image s moznosti instalace baliku z NetBSD pkgsrc.

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #3 kdy: 06. 03. 2015, 18:20:32 »
Jeste muzu doporucit, mrkni na SmartOS (https://smartos.org/) - ale to neni general-purpose distro, to je stateless hypervisor image s moznosti instalace baliku z NetBSD pkgsrc.
Máte se SmartOS nějaký větší zkušenosti? Docela by mě zajímalo, jak je to použitelný, stabilní a jak dobře/špatně se s tím pracuje. Třeba to pkgsrc jsem zkoušel provozovat na Linuxu, ale nedalo se - oproti FreeBSD portům to bylo značně zabugované (jednotlivé balíčky, ne systém portů). Nevím, jestli to bylo tím, že to na Linuxu nikdo nepoužívá, nebo to tak prostě je.

snajpa

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #4 kdy: 06. 03. 2015, 19:29:03 »
Máte se SmartOS nějaký větší zkušenosti?

Ani ne, abych pravdu rekl. Pouzivam ho jenom na jednom stroji jako hypervisor, protoze jsem z nabozenskych duvodu odmitnul virtualizovat na KVM pod linuxem (scheduler, sprava pameti, atd. + ZFS, tam proste Illumos exceluje). Baliky z pkgsrc jsem nepotreboval, staci mi bohate to, co uz SmartOS umi v zakladu. Masina je PXE-booted, stabilita je vyborna, uptime se nuluje jenom kvuli rebootu do novejsiho image tak jednou za rok :) Uz je to v provozu pres 2 roky, pokud mne pamet nesali.

K tomu Joyent open-sourcnul SmartDC, coz je management nad hypervisorama se SmartOSem. Za mne, kdybych mel resit plnou virtualizaci, SmartOS by byla volba, kterou bych opravdu seriozne zvazoval.


Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #5 kdy: 06. 03. 2015, 19:36:46 »
Ani ne, abych pravdu rekl. Pouzivam ho jenom na jednom stroji jako hypervisor, protoze jsem z nabozenskych duvodu odmitnul virtualizovat na KVM pod linuxem (scheduler, sprava pameti, atd. + ZFS, tam proste Illumos exceluje). Baliky z pkgsrc jsem nepotreboval, staci mi bohate to, co uz SmartOS umi v zakladu. Masina je PXE-booted, stabilita je vyborna, uptime se nuluje jenom kvuli rebootu do novejsiho image tak jednou za rok :) Uz je to v provozu pres 2 roky, pokud mne pamet nesali.

K tomu Joyent open-sourcnul SmartDC, coz je management nad hypervisorama se SmartOSem. Za mne, kdybych mel resit plnou virtualizaci, SmartOS by byla volba, kterou bych opravdu seriozne zvazoval.
Hmmm, zní to fakt sexy, díky za report.

P.S. udělal's mi radost svojí přednáškou o virtualizaci minulej rok na Silicon Hill - ve všem tom neuvěřitelné kupě balastu hypu o dockeru konečně něco pragmaticky při zemi a s erudicí, díky moc za ni, byla radost si ji poslechnout :)

snajpa

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #6 kdy: 06. 03. 2015, 19:45:52 »
P.S. udělal's mi radost svojí přednáškou o virtualizaci minulej rok na Silicon Hill - ve všem tom neuvěřitelné kupě balastu hypu o dockeru konečně něco pragmaticky při zemi a s erudicí, díky moc za ni, byla radost si ji poslechnout :)

Tak to velmi dekuju, ja jsem mel prave pocit, ze se to trochu minulo s ocekavanim publika, prave proto, ze jsem zamerne vynechal Docker :)

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #7 kdy: 06. 03. 2015, 19:52:41 »
Tak to velmi dekuju, ja jsem mel prave pocit, ze se to trochu minulo s ocekavanim publika, prave proto, ze jsem zamerne vynechal Docker :)
Jak s ocekavanim publika, to nevim, ale moje ocekavani to silne predcilo :)

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #8 kdy: 24. 03. 2015, 19:01:02 »
Jeste muzu doporucit, mrkni na SmartOS (https://smartos.org/) - ale to neni general-purpose distro, to je stateless hypervisor image s moznosti instalace baliku z NetBSD pkgsrc.
Máte se SmartOS nějaký větší zkušenosti? Docela by mě zajímalo, jak je to použitelný, stabilní a jak dobře/špatně se s tím pracuje. Třeba to pkgsrc jsem zkoušel provozovat na Linuxu, ale nedalo se - oproti FreeBSD portům to bylo značně zabugované (jednotlivé balíčky, ne systém portů). Nevím, jestli to bylo tím, že to na Linuxu nikdo nepoužívá, nebo to tak prostě je.
Me docela zklamal vykon virtio sitovek v guestech pod SmartOS. Zkousel jsem Linux i Windows guest s virtio ovladacema, ale u host <-> guest jsem se pres gigabit nedostal, coz je docela slabe.

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #9 kdy: 24. 03. 2015, 19:06:35 »

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #10 kdy: 24. 03. 2015, 21:02:48 »
Me docela zklamal vykon virtio sitovek v guestech pod SmartOS. Zkousel jsem Linux i Windows guest s virtio ovladacema, ale u host <-> guest jsem se pres gigabit nedostal, coz je docela slabe.
To je zajímavý. A ten samý Linux hostovaný na KVM na Linuxu se dostane výš?

Podle http://dtrace.org/blogs/brendan/2013/01/11/virtualization-performance-zones-kvm-xen/ bych to ani moc nečekal...

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #11 kdy: 25. 03. 2015, 12:27:54 »
Me docela zklamal vykon virtio sitovek v guestech pod SmartOS. Zkousel jsem Linux i Windows guest s virtio ovladacema, ale u host <-> guest jsem se pres gigabit nedostal, coz je docela slabe.
To je zajímavý. A ten samý Linux hostovaný na KVM na Linuxu se dostane výš?

Podle http://dtrace.org/blogs/brendan/2013/01/11/virtualization-performance-zones-kvm-xen/ bych to ani moc nečekal...
Řádově víš... na stejném stroji jsem neměl problem s iperfem dosáhnout mezi Linux host a Linux guest 10-12 Gbit. Na SmartOS hostu a Linux guestu pouhych cca 700 Mbit.

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #12 kdy: 25. 03. 2015, 12:29:33 »
Ještě jsem zkoušel DilOS na kterém jede Xen Dom0. Tak pak mezi tímto hostem a Linux guestem na paravirtualizované síťovce cca 2.5 Gbit (iperf).

bwbw

Re:Používá někdo OpenIndiana?
« Odpověď #13 kdy: 25. 03. 2015, 12:46:15 »
@snajpa: preco nejdete do plneho aktualizovaneho solarisu, ktory stoji necele 2k mesacne/CPU socket? a ake stroje a CPU pouzivate na samotny hosting ZFS? nikde som doteraz nenasiel CPU sizing na ZFS pri prevadzkovani 1/2/4Gbps  sietovej karty (co podla mna plne staci 'beznemu' uzivatelovi), vsade vidim len maximalne nabuchane stroje kvoli prenosom, ktore vyuziva male percento trhu (vysoke desiatky a stovky Gbps po skle, RDMA po IB a pod.)
dopredu dakujem!