IDE pro nové C++14

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #45 kdy: 11. 02. 2015, 14:14:50 »
treba mutlicursor

Na co to třeba používáš?

Treba kdyz pises inicializatory pro nejake rozsahle pole, nebo mapy, tak se to sakra hodi...
Ja neumim psat vsemi prsty a pri psani koukam na klavesnici a ne na obrazovku, takze zpetna vazba je mi k nicemu :-) V drevnich dobach, kdy RTT bylo v radu sekund, to tak i bylo lepsi. Nicmene makro je mozne provest v interaktivnim rezimu a pak ho jen nechat zopakovat na vybranych radcich.
tady byla ukazka napriklad z phpstormu:
https://www.youtube.com/watch?v=PIqBf7Ekjgk
Koukal jsem asi na tri dalsi podobna videa a vsechny ty editace se daji udelat ve vimu stejne a nebo rychleji (mysleno mene stisku klaves) pres regexpy a nebo makra

Rychleji nedaji.
1) Castokrat, nez smolit regexp a zkouset ho na nekolikrat a osetrovat aby ti to neprobehlo na radcich, na kterych nechces znamena, ze to trva dele, nez to udelat rucne. Tady ale okamzite vidis vysledek. Zvlast u nejakeho rozumneho zarovnavani definic je toto mnohem lepsi.
2) Pouzivat regexpy pro search&&replace samozrejme, popripade makra jde samozrejme taky. To neni zadna specialita vimu, tohle funguje snad uz i v novejsim notepadu. Podivej se nekdy do sveta :-)

Ja neumim psat vsemi prsty a pri psani koukam na klavesnici a ne na obrazovku, takze zpetna vazba je mi k nicemu :-) V drevnich dobach, kdy RTT bylo v radu sekund, to tak i bylo lepsi. Nicmene makro je mozne provest v interaktivnim rezimu a pak ho jen nechat zopakovat na vybranych radcich.
Ale, notak, to pak jsou ty argumenty o nejake rychlosti snad docela bezpredmetne, ne? ;)


nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #46 kdy: 11. 02. 2015, 14:21:21 »

Tak co se tyce multiplatformni varianty tak pro me byl idealni QtCreator a dnes pouzivam zejmena CLion, kterej je perfektni ale bohuzel zatim jeste nedokoncenej, ale tempo vyvoje je solidni a dovolim si tvrdit ze tak jak ostatni IDE od jetbrains to bude pecka az to dodelaji

QtCreator obcas zkousim, ale proste mne na widlich dela docela problemy, nevim proc.  :-(  .
CLion vypadal fakt dobre, a ostatni jetbrainsi produkty mam rad, ale zatim je to brutalni nedodelavka a c++14 vubec nepodporuje(maji zas jen svuj vlastni, docela nefunkcni parser bohuzel :/ a do prvni stable to neplanuji ani zmenit.)

Troufnu si doporucit Kdevelop i kdyz s vyhradami.
KDevelop bohuzel zatim nepodporuje c++14. Ve verzi 5 by mel umet, ale kdovi kdy ta bude, nemuzu se na ni dockat :/
Coz MSVS od 2015ky uz docela podporuje(i kdyz asi ne vse, ale nektere veci urcite ano).

f

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #47 kdy: 11. 02. 2015, 16:10:17 »
1) Castokrat, nez smolit regexp a zkouset ho na nekolikrat a osetrovat aby ti to neprobehlo na radcich, na kterych nechces znamena, ze to trva dele, nez to udelat rucne. Tady ale okamzite vidis vysledek. Zvlast u nejakeho rozumneho zarovnavani definic je toto mnohem lepsi.
Tak to je ale problem jen ze zacatku, pokud to nekomu po letech fungovani nefunguje napoprve, hledal bych roblem jinde... Navic muzu chtit zmenu provest na vice radcich nez se vejde na obravku a pak nektere z nich budou stejne ukryty.

Ja neumim psat vsemi prsty a pri psani koukam na klavesnici a ne na obrazovku, takze zpetna vazba je mi k nicemu :-) V drevnich dobach, kdy RTT bylo v radu sekund, to tak i bylo lepsi. Nicmene makro je mozne provest v interaktivnim rezimu a pak ho jen nechat zopakovat na vybranych radcich.
Ale, notak, to pak jsou ty argumenty o nejake rychlosti snad docela bezpredmetne, ne? ;)
Nenechte se zmylit -- s koukanim na klavesnici pisi rychle, rozhodne rychleji nez dokazu vymyslet, co chci psat.

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #48 kdy: 11. 02. 2015, 16:43:29 »
1) Castokrat, nez smolit regexp a zkouset ho na nekolikrat a osetrovat aby ti to neprobehlo na radcich, na kterych nechces znamena, ze to trva dele, nez to udelat rucne. Tady ale okamzite vidis vysledek. Zvlast u nejakeho rozumneho zarovnavani definic je toto mnohem lepsi.
Tak to je ale problem jen ze zacatku, pokud to nekomu po letech fungovani nefunguje napoprve, hledal bych roblem jinde... Navic muzu chtit zmenu provest na vice radcich nez se vejde na obravku a pak nektere z nich budou stejne ukryty.

Vsak to taky neznamena, ze to delas na jedne obrazovce a navic, jak jsem psal vyse, regexpy na search a replace se daji pouzivat uz temer ve vsech editorech. To neni zadna vimi specialita.

Kit

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #49 kdy: 11. 02. 2015, 17:27:14 »
Multicursor je jen chabá berlička pro uživatele, kteří nepoužívají Vim. Je mi jasné, proč se jim tato vlastnost líbí - nemají moc jiných možností dosáhnout téhož výsledku.


Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #50 kdy: 11. 02. 2015, 18:06:38 »
Proste ne. Co vic ti nato rict?

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #51 kdy: 11. 02. 2015, 19:13:58 »
Multicursor je jen chabá berlička pro uživatele, kteří nepoužívají Vim. Je mi jasné, proč se jim tato vlastnost líbí - nemají moc jiných možností dosáhnout téhož výsledku.

Ty ses dobrej dement(i kdyz je treba uznat, ze svym zpusobem jsi genius, cist nejspis neumis, ale psat asi jo, nejsi ty nejaky bratr Hulana, nebo nekoho podobnyho?) :-)

tadeas

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #52 kdy: 11. 02. 2015, 19:39:25 »
Diiky, zatim toto, pres tohle neprojde vetsina veci IDE(krome ycm, a teda MSVC2015 preview toto zvladlo uz kupodivu).

Kód: [Vybrat]
class A {
public:
    int a;
};

auto fn() {
    return A{};
}

int main() {
    auto obj1 = fn();
    obj1.   //<-- tady bych prosil napovidat

    return 0;
}
Nevim jestli ti to k něčemu pomůže, ale v Xcode 6.1.1 to funguje a napovídá.

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #53 kdy: 11. 02. 2015, 20:37:55 »
Nevim jestli ti to k něčemu pomůže, ale v Xcode 6.1.1 to funguje a napovídá.

Dik moc, myslel jsem si to, ale nemel jsem to jak vyzkouset... zacinam fakt uvazovat o tom macu. Predpokladam, ze v xcode bude fungovat nejspis vse.. to bude tim, ze to pouziva konecne poradny parser clangovy.

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #54 kdy: 11. 02. 2015, 21:21:17 »
Možná se blbě zeptám, ale k čemu C++14?

Mimochodem, doposud si z 95% kódu vystačím  C++03. Je blbý narazit na stroj, kde je nějaký starý GCC, který neumí C++11. Navíc mě štve, že dodnes není C++11 default, pokud to překladači neřeknu, předpokládá C++03. Takže dokud to tak bude, budu používat hlavně C++03.

C++11 ale chápu, že se to začíná používat, ale proč se hned hrnout do nějakého vylepšení (protože C++14 není nic jiného, než malé rozšíření stávající normy), které ještě podle mě dost zamotá právě všem statickým analyzátorům kódu,... to si ještě užijeme.

Tommy.Angelo

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #55 kdy: 26. 11. 2015, 19:25:33 »
Citace
Používá někdo nějaké opravdu funkční IDE pro c++(použitelné pro nové c++14)?

Aktualne vydany NetBeans 8.1 uz podporuje C++14

Shin

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #56 kdy: 26. 11. 2015, 19:43:49 »
Včera jsem zkoušel Kdevelop 4.9 a C++11 to podoruje, jenom si to asi budeš muset sám zkompilovat... Já jsem spokojenej.

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #57 kdy: 27. 11. 2015, 07:46:30 »
Citace
Používá někdo nějaké opravdu funkční IDE pro c++(použitelné pro nové c++14)?

Aktualne vydany NetBeans 8.1 uz podporuje C++14

Netbeans 8.1 bohuzel c++14 opet nepodporuje. Respektive ne poradne. Nefunguje treba autocomplete. Vic jsem ani nezkousel.

nula

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #58 kdy: 27. 11. 2015, 07:47:37 »
Včera jsem zkoušel Kdevelop 4.9 a C++11 to podoruje, jenom si to asi budeš muset sám zkompilovat... Já jsem spokojenej.

Jo mas pravdu, ze po straslivem martyriu s kompilaci jsem to rozchodil. Ale fakt je, ze mi to docela padalo(ac s clangim parserem to jinak fungovalo spravne(myslim tim podporu c++14))

Kojot

Re:IDE pro nové C++14
« Odpověď #59 kdy: 27. 11. 2015, 08:35:45 »
Citace
Používá někdo nějaké opravdu funkční IDE pro c++(použitelné pro nové c++14)?

Aktualne vydany NetBeans 8.1 uz podporuje C++14

Netbeans 8.1 bohuzel c++14 opet nepodporuje. Respektive ne poradne. Nefunguje treba autocomplete. Vic jsem ani nezkousel.
Autocomplete funguje. Z volnych IDE na Linuxu snad asi nejlip, ale zere pamet jako blazen.