Deník nasraného studenta

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #15 kdy: 01. 02. 2015, 17:19:46 »
Další příklad: zapsal jsem si předmět s tématem genetické algoritmy. Těšil jsem se, že se podívaám, jak se s tím řeší nějaká konkrétní úloha.

Tak se koukni třeba sem: http://www.biomedcentral.com/content/pdf/1471-2105-8-425.pdf, hlavně na sekce Cost Function a Parameter Training. A můžeš třeba pouvažovat, jakou metodu bys tam použil ty.


Muf

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #16 kdy: 01. 02. 2015, 17:49:45 »
Škola evidentně není nic pro tebe. Škodě, zabral jsi místo někomu perspektivnímu.

Tak to je zajímavá teorie. Komu jsem zabral místo, to by mě zajímalo.

Muf

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #17 kdy: 01. 02. 2015, 17:52:10 »
To jako nějakému super perspektivnímu adeptovi na VŠ vzdělání, bystrému, šikovnému, který se kvůli mě nedostal na VŠ, protože už se na něj nedostalo, a on se teď chudáček musí bezradně protloukat životem, zatímco já si na VŠ hovím?

skrzjdouci

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #18 kdy: 01. 02. 2015, 17:59:20 »

Popravde receno bych i prezil treba tu teorii systemu rizeni a veskerou teorii okolo, ale co mne na CVUT FEL nicilo, bylo:

- matematika, temer pouze vzorce. Deset ruznych dif. rovnic a postup jak je vypocitat. Kalkukacka TI89 byla pro to idelani :-). Proti tomu na MFF UK se ucili spis teorii, jak si neco odvodit, dokazat. To mi na FELu vyznamne chybelo. Z tech postupu na reseni dif. rovnic si nepamatuji dnes asi zadny. Ze skript MFF UK k diskretni matematice (ktere jsem si koupil, na MFF UK jsem nestudoval) si pamatuji spoustu veci.

- informatika, bastleni jednocipu: technologie 90. let (informatika) a 70. let (jednocipy). S programovatelnym hradlovym polem jsem byl na nejakem dratovacim predmetu (bastleni ze 74xx logiky) "king", protoze jsem v Xilinx ISE ve Verilogu vysvihnul zapojeni a mam takovy pocit, ze jsem jej moc ani nepredvadel, snad prvni kousek ze serie, zbytek mi dali, protoze o HDL jenom vedeli, k cemu se asi pouziva.

Kde jsi se naučil HDL a Xilinx ISE?

Akoso Idaho

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #19 kdy: 01. 02. 2015, 18:12:30 »
Muf: na jakou to chodíš školu? My brali fouriera snad hned v prváku (FEKT VUT Brno)...teda ne že bych to z těch matematických vzorečků pochopil (spousta učitelů na VŠ žije ve svém světě mimo realitu a pak to tak vypadá), ale stačilo mi tenkrát se mrknout na jednoduchý kus kódu v C-čku, který to počítal, a hned jsem pochopil. A když víš co to dělá, tak tě samy napadnou různé praktické využití. Chce to míň stresu a podívat se na to s čistou hlavou.


hu

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #20 kdy: 01. 02. 2015, 18:37:12 »

Popravde receno bych i prezil treba tu teorii systemu rizeni a veskerou teorii okolo, ale co mne na CVUT FEL nicilo, bylo:

- matematika, temer pouze vzorce. Deset ruznych dif. rovnic a postup jak je vypocitat. Kalkukacka TI89 byla pro to idelani :-). Proti tomu na MFF UK se ucili spis teorii, jak si neco odvodit, dokazat. To mi na FELu vyznamne chybelo. Z tech postupu na reseni dif. rovnic si nepamatuji dnes asi zadny. Ze skript MFF UK k diskretni matematice (ktere jsem si koupil, na MFF UK jsem nestudoval) si pamatuji spoustu veci.

- informatika, bastleni jednocipu: technologie 90. let (informatika) a 70. let (jednocipy). S programovatelnym hradlovym polem jsem byl na nejakem dratovacim predmetu (bastleni ze 74xx logiky) "king", protoze jsem v Xilinx ISE ve Verilogu vysvihnul zapojeni a mam takovy pocit, ze jsem jej moc ani nepredvadel, snad prvni kousek ze serie, zbytek mi dali, protoze o HDL jenom vedeli, k cemu se asi pouziva.

Kde jsi se naučil HDL a Xilinx ISE?

On o HDL nepíše, v ISE šlo dřív kreslit netlisty schematicky, byly tam k dispozici různé bloky typu obvodů 74xx.

dur

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #21 kdy: 01. 02. 2015, 18:41:30 »
Jsem v posledním ročníku mag. studia IT. zkouším googlit. Nemůžu se dopátrat praktického uplatnění Fourierovy transformace
Po téměř pěti letech studia IT stále používat jako vyhledávač Google? To tě v té škole opravdu nic praktického nenaučili.

Čtu půl hodiny 3 odstavce textu propletené matematickými vzorci, aby mi poté docvaklo, jakou PÍ*OVINU, kterou by normální člověk napsal ve dvou větách, mi tím vším vlastně chce sdělit. Jsem naštvanej. VÍM na 100%, jako u všech těchto věcí, že rozumnej inteligentní člověk by to popsal stručně a jasně na 1 A4.
Vítej na veřejných vysokých českých školách, ale efektivitu a pragmatičnost na nich nehledej.

Mohl bych pokračovat dál a dál, ale jedním slovem je to prostě: MARNOST.
Souhlasím, proto jsi měl také ukončit studium už v prvním ročníku. Pokračovat další čtyři roky ve stejném prostředí, asi spáchám sebevraždu, připravím se o obrovské množství příjmu a příjdu o kontakt s realitou, nikdy nezačnu podnikat a skončím v kanceláři v cizí firmě. Veřejné školy jsou dobré akorát pro zaměstnance, nic užitečného je nenaučí, naučí je pouze bez otázek splnit jakoukoliv PÍ*OVINU, respektovat systém a nehledat nové pohledy na věc, to je to jediné co jako zaměstnavatel od zaměstnance očekávám. Kdo má vizi, nápad, funkční nástroje a odhodlání, nemá na vysoké škole co hledat.

smartass

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #22 kdy: 01. 02. 2015, 18:49:55 »
Doporučuji www.dspguide.com (The Scientist and Engineer's Guide to Digital Signal Processing), je to jedna z nejlepších učebnic pro zpracování digitálního signálu pro praktické využití. Všechny kapitoly ke stažení v PDF, většina je k dispozici i přímo jako HTML stránka. Nelpí se tam na rigorźní matematice, ale člověk tím získá velmi praktickou intuici, co to asi dělá a k čemu to je. Vše je vysvětleno na pěkných obrázcích a diagramech.

karel

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #23 kdy: 01. 02. 2015, 18:52:29 »
Jsem v posledním ročníku mag. studia IT. zkouším googlit. Nemůžu se dopátrat praktického uplatnění Fourierovy transformace
Po téměř pěti letech studia IT stále používat jako vyhledávač Google? To tě v té škole opravdu nic praktického nenaučili.
A co mam pouzivat, seznam ?

stud

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #24 kdy: 01. 02. 2015, 19:00:40 »

Souhlasím, proto jsi měl také ukončit studium už v prvním ročníku. Pokračovat další čtyři roky ve stejném prostředí, asi spáchám sebevraždu, připravím se o obrovské množství příjmu a příjdu o kontakt s realitou, nikdy nezačnu podnikat a skončím v kanceláři v cizí firmě. Veřejné školy jsou dobré akorát pro zaměstnance, nic užitečného je nenaučí, naučí je pouze bez otázek splnit jakoukoliv PÍ*OVINU, respektovat systém a nehledat nové pohledy na věc, to je to jediné co jako zaměstnavatel od zaměstnance očekávám. Kdo má vizi, nápad, funkční nástroje a odhodlání, nemá na vysoké škole co hledat.

To zní docela reálně. Pracuji teď v týmu, kde minimum je Ing. a pár lidí má i PhD. a většina je úplně k ničemu. Plnit rozkazy a dělat věci "správně", to by jim šlo, ale jinak bída. I proto hledám něco nového. Trochu dělám i do vzdělávání a pár učitelů mi potvrdilo, že tahle situace vyhovuje plno firmám, protože sem jezdí pro levnou pracovní sílu. Inženýr u pásu za pár korun? To je realita. Jednou se to jmenuje lepení webů, podruhé enterprise vývojář, ale často je to jen odpad. VŠ titul ale podmínkou, takže už je jasné proč.

__r

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #25 kdy: 01. 02. 2015, 19:13:51 »
Jsem v posledním ročníku mag. studia IT. zkouším googlit. Nemůžu se dopátrat praktického uplatnění Fourierovy transformace
Po téměř pěti letech studia IT stále používat jako vyhledávač Google? To tě v té škole opravdu nic praktického nenaučili.
A co mam pouzivat, seznam ?
Další takový? Že by taky budoucí magistr z IT a produkt veřejné české vysoké školy? A zná jen Google a Seznam? Ptá se jakou náhradu za Google. To mohl rovnou studovat vyšívání a při tom programovat, rozdíl by nebyl znát. Zametačů nikdy není dost.

mhi_

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #26 kdy: 01. 02. 2015, 19:34:04 »
Kde jsi se naučil HDL a Xilinx ISE?

Verilog z papirove knizky, kterou jsem si v te dobe koupil, a Xilinx ISE se snad clovek moc nemusi ucit ;-).

Jimm

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #27 kdy: 01. 02. 2015, 19:35:36 »
Rozumím správně, že je Google špatný? Co je lepší?

Jsem v posledním ročníku mag. studia IT. zkouším googlit. Nemůžu se dopátrat praktického uplatnění Fourierovy transformace
Po téměř pěti letech studia IT stále používat jako vyhledávač Google? To tě v té škole opravdu nic praktického nenaučili.
A co mam pouzivat, seznam ?
Další takový? Že by taky budoucí magistr z IT a produkt veřejné české vysoké školy? A zná jen Google a Seznam? Ptá se jakou náhradu za Google. To mohl rovnou studovat vyšívání a při tom programovat, rozdíl by nebyl znát. Zametačů nikdy není dost.

PsychoIT

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #28 kdy: 01. 02. 2015, 19:50:36 »
No na učení se je přece nejlepší YouTube, tam vám to vysvětlí a navíc si to ani nemusíte číst. Ať žije Ray Bradbury ;D

mhi_

Re:Deník nasraného studenta
« Odpověď #29 kdy: 01. 02. 2015, 19:51:39 »
On o HDL nepíše, v ISE šlo dřív kreslit netlisty schematicky, byly tam k dispozici různé bloky typu obvodů 74xx.

Ideu schemat jsem opustil v okamziku, kdy jsem pochopil jak v Xilinx ISE (ne)jdou delat. A naucil se ten Verilog, takze treba uloha nejakeho automatu tam byla naprogramovana asi za 10 minut ... ostatni se s tim morili hodiny, kdyz pocitam i zapojovani z hradel.

Z toho predmetu si pamatuji prave tu beznadej hledani chyby v zapojeni, zmet dratu ...