Knihy v edici Root.cz

_pepak

Knihy v edici Root.cz
« kdy: 31. 01. 2015, 12:57:40 »
Zajímalo by mě, kdo vytváří tituly a anotace knih vydávaných v edici Root.cz. Proč se ptám: Koupil jsem knihu "Pavel Tišnovský: Prehistorie počítačů aneb archeologie počítačových her (1958 – 1988)" na základě toho "archeologie počítačových her" a na základě anotace, která říká, že "Pojďte s námi nahlédnout do archeologických vykopávek prvních počítačů, her a nahlédnout tak vlastně i do podstaty počítačů dnešních." Přečetl jsem asi polovinu a v ní jsem si o počítačových hrách přečetl tak asi tři stránky. Zbytek byl o historických počítačích, podle obsahu ani v dalších kapitolách nic o hrách nenajdu. Ne že by staré počítače byly nezajímavé čtení, ale s ohledem na to, co slibuje název a anotace, se nemohu rozhodnout, jestli je to přímo falešná reklama nebo jen silně zavádějící reklama. Každopádně si z toho vyvozuji, že další knihy této edice a tohoto autora už kupovat nebudu, protože se nemohu spolehnout na to, že dostanu, co bylo slíbeno. Zajímalo by mě, komu to stojí za to - jestli autorovi Pavlovi Tišnovskému nebo serveru Root.cz, a kdo z nich kazí pověst tomu druhému.


nobody

Re:Knihy v edici Root.cz
« Odpověď #1 kdy: 31. 01. 2015, 13:40:21 »
knuhu sem necetl, ale hry z let 58-80 sem nehral ;) neni mozne ze se k hram dostane kniha prave az za 1/2 nebo spis 2/3 ?

_pepak

Re:Knihy v edici Root.cz
« Odpověď #2 kdy: 31. 01. 2015, 14:39:52 »
knuhu sem necetl, ale hry z let 58-80 sem nehral ;) neni mozne ze se k hram dostane kniha prave az za 1/2 nebo spis 2/3 ?
Vyloučit se to nedá, ale názvy kapitol jako "Programování mainframů: jazyk Cobol" (též Apl, J, Lisp) nebo "Programovací jazyky používané v SSSR" moc naděje nedávají a regexp search \bhr[ay]\b také nic nového nepřinesl.

Re:Knihy v edici Root.cz
« Odpověď #3 kdy: 02. 02. 2015, 11:41:49 »
Teď jsme to prozkoumali a zdá se, že se tam dostala chybná verze. Prosím ozvi se na redakční mail (redakce at root) a dohodneme se na výměně.

_pepak

Re:Knihy v edici Root.cz
« Odpověď #4 kdy: 03. 02. 2015, 16:40:54 »
Vyřešeno, od p. Krčmáře jsem dostal správnou knihu. Díky.