Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?

jehovista

s GUI? Ještě jsem takovou neviděl. GUI od Visual Studia, Sql Management Studio,Windows Media Centre. Všechno se chová stejně - padá, zasekává se, hází výjímky. Je to normální?  Ještě k tomu ten blbej trend do toho kde co přepisovat.


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2015, 12:13:34 »
No, s Windows moc nepracuju, takže nemám nejaktuálnější informace. Ale když jsem naposled (dva roky zpátky) pár týdnů strávil ve společnosti .NET a VisualStudia, tak si nepamatuju, že by to nějak padalo či se zasekávalo. A to jsem to pouštěl na starém Thinkpadu T61 s core2duo...

jehovista

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2015, 13:05:55 »
Ja mam zase zkusenosti vesmes spatne. Po prechodu z IntelliJ na VS jsem nechapal, jak to muze nekdo pouzivat. Vsechno je tragicky pomale(hlavne vyhledavani) a par padu taky bylo...
Kazdopadne tohle vlakno neni o zkusenostech, jde jen o flame.

Tomas

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?
« Odpověď #3 kdy: 29. 01. 2015, 13:18:37 »
VS by som nebral ako vzorovu .NET app. Polovica je nativny kod, co je mimochodom dovod preco nemozu prejst na x64  ;)

strepty

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?
« Odpověď #4 kdy: 29. 01. 2015, 13:27:05 »
Sql Management Studio
Oproti Gui na Oracle databazu je podstatne rychlejsie a stabilnejsia,  na MSSQL mi skor chyba moznost robit nieco z prikazoveho riadku.


P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?
« Odpověď #5 kdy: 29. 01. 2015, 14:58:57 »
Ještě by někdo měl založit diskusi "Budoucnost vunkčních desktopových aplikací napsaných v .netu za 5-10 let".

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?
« Odpověď #6 kdy: 29. 01. 2015, 15:43:38 »
Třeba Paint.NET. Ale takovejch softů bude a ani o tom nevíme...

Pavel...

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?
« Odpověď #7 kdy: 29. 01. 2015, 18:51:37 »
na MSSQL mi skor chyba moznost robit nieco z prikazoveho riadku.

ehm sqlcmd je co?

PsychoIT

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?
« Odpověď #8 kdy: 29. 01. 2015, 19:16:34 »
Všechny aplikace napsané v .NETu jsou relativně funkční, respektive v době kdy byl ještě na desktopech problém s výkonem a hlavně s pamětí tak aplikace napsané v .NETu startovaly rychleji a byly responzivnější. Tak zhruba před těmi 4 lety byla Java na desktopu peklo, pamatuji si jak jsem cosi bušil v NetBeans na stroji s XP a 512MB RAM a jenom vykreslení písmenka mělo zpoždění půl sekundy, pravda, Visual Studio taky bylo peklo, ale třeba Sharp Develop je tehdy i na té mašině velmi svižně.

Proklamovaná pomalost javy je daná tím, že v dřívějších dobách ty aplikace opravdu jely a startovaly pomalu, třeba takový Azureus byl naprosto nepoužitelný, UI se zasekávalo při každém kliknutí. Taky tomu moc nepomohly aplikace které cpaly příliš logiky přímo do handleru třeba při kliknutí. Ale ani když se aplikace zcela "nekousla" tak nepotěšilo když člověk kliknul a data se mu zobrazila až třeba za sekundu nebo i později, když dojelo vlákno které to zpracovávalo.

Prostě .NET byl a je na Windows více doma než Java, kterou navíc mrší ten toolbar nabízející vám abyste se zeptali žida...

jehovista

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v .NETu?
« Odpověď #9 kdy: 29. 01. 2015, 21:38:58 »
Všechny aplikace napsané v .NETu jsou relativně funkční

To je hodne silne tvrzeni. Moje prvni aplikace v .netu rozhodne moc funkcni nebyly...