Problém s vlastním MC launcherem

Jimm

Problém s vlastním MC launcherem
« kdy: 28. 01. 2015, 22:14:07 »
úvod: Máme Minecraft server, na kterém se neustále něco ladíme, aktualizujeme mody a podobně. Pokud se chce někdo připojit, musí mít aktuální verzi, což zahrnuje aktualizace spousty configů atd. Lidé nejsou schopni toto konfigurovat sami, a tak vznikla pro Win csharp appka, která rsyncuje vše co je třeba při spuštění dle serveru. Pro Linux toto (než to přepíšu do Javy, což je na dýl) řeším bash scriptem. Zároveň potřebuji zajistit, aby se lidé připojovali na server pokud možno jen pomocí našeho launcheru, jinak vznikají problémy. Toto řešíme tak, že jak bash tak csharp aplikace pravidelně kontaktují server a oznamují, na které adrese běží náš launcher, takže toho dotyčného server nevykopne. Toto oznamování serveru potřebuji nejlépe nějak alespoň lehce obfuscovat, aby si lidé nestartovali MC mimo launcher a jen nevytvořili vlastní script, kde by dávali serveru vědět, že launcher běží... Uvědomuji si, že když se bude někdo snažit, samozřejmě to bez problému obejde, ale chci to alespoň trochu zesložitit, aby to neudělal každý koumák...

A teď k tomu celému konceptu mám dva dotazy:
1) Napadá vás, jak toto udělat elegantně, abych nemusel obfuscovat kód pomocí shc? Nejlépe bych chtěl, aby ten kód byl otevřený, ale aby si zároveň nemohli lidé psát vlastní scripty, které vyřeší kontaktování serveru a nepřipojovali se mimo launcher...

2) Na Linuxu mi kompilované scripty pomocí shc běží bez problému, ale v Macu dostávám: Cannot execute binary file, netuší někdo, čím toto je?

Moc díky. :))


Olaf

Re:Problém s vlastním MC launcherem
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2015, 15:32:29 »
... Na Linuxu mi kompilované scripty pomocí shc běží bez problému, ale v Macu dostávám: Cannot execute binary file, netuší někdo, čím toto je?

Jen hádám: OS X od verze 10.8 (možná už od 10.7 ?) má v systémových preferencích možnost omezit spouštění aplikací z neznámých zdrojů:
  System Preferences > Security & Privacy > General > Allow applications downloaded from: ...

Jimm

Re:Problém s vlastním MC launcherem
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2015, 15:54:03 »
Díky za nakopnutí, ale bohužel,na 10.10 mám jen Security a "Allow applications..." sekce tam úplně chybí, ačkoliv je to dle nalezených screenů správná sekce. Ale ještě pohledám, alespoň tuším kde hledat.