Hodinová sazba Java programátor

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #45 kdy: 01. 02. 2015, 12:39:06 »
Ve dvou jsem byl předtím a zase amatéři. Nic neuměli, ale měli vizi :D Fakt ne, já hledám pořádné týmy, které jsou hlavně u velkých projektů. Lepení čehokoli v deseti lidech je většinou o ničem.


andy

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #46 kdy: 01. 02. 2015, 12:45:10 »
Megaprojekt je ubijajuca nuda. Frameworky vediet je fajn, ale vacsinou to co potrebujes zmaknes za par dni a lumena co to fakt vie treba mozno tak 1. Mozes cakat vyplnanie kadejakych excelov a byrokratickych toolov.

perceptron

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #47 kdy: 01. 02. 2015, 12:49:09 »
mozno je na case otazka co je pre vas priklad megaprojektu

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #48 kdy: 01. 02. 2015, 12:51:27 »
mozno je na case otazka co je pre vas priklad megaprojektu

Tak když je rozpočet třeba v desítkách až stovkách milionů, kde se neřeší, že nějaký nástroj bude stát pět milionů, protože prostě na to je. Nebude se tam nějak lepit a vše se bude tvářit jako normální vývoj. Pravděpodobně to bude něco trochu nového, jinak si to za sto mega můžou koupit třeba u IBM.

Megaprojekt je ubijajuca nuda. Frameworky vediet je fajn, ale vacsinou to co potrebujes zmaknes za par dni a lumena co to fakt vie treba mozno tak 1. Mozes cakat vyplnanie kadejakych excelov a byrokratickych toolov.

Tak jak hledat práci, když chceš dělat na něčem novém/neběžném? Kde ti znalost frameworků nebo třeba angličtiny nijak nepomůže, protože jsou to detaily.

perceptron

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #49 kdy: 01. 02. 2015, 13:00:42 »
Citace
Tak když je rozpočet třeba v desítkách až stovkách milionů
..v krajine kde sa budget lial, a kde sa sypal vodopaaad...

teda som asi prilis lopatovy ale megaprojekt a inovacie su veci ktore mi nejdu dohromady

gooddata?


stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #50 kdy: 01. 02. 2015, 13:05:38 »
Také právě nevím, ale když přijdu do menší firmy a řeknu, že chci nástup třeba 100k, tak se na mě dívají jak na mimozemšťana. Pak přijdeš někam, kde se dělají větší projekty a najednou to není problém. Myslíš, že patlalové, kteří nemají na lidi, něco můžou dokázat? Se na poradách budou řešit nějaké základy a projekt se ani nerozjede :D

Gooddata je podle mě podobný v tom, že chtějí hlavně znalosti. Nebyl jsem tam, tak si nejsem jistý, ale i to je divné, že jsem tam ještě nebyl.

andy

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #51 kdy: 01. 02. 2015, 13:13:56 »
Citace
Tak jak hledat práci, když chceš dělat na něčem novém/neběžném? Kde ti znalost frameworků nebo třeba angličtiny nijak nepomůže, protože jsou to detaily.
Ked zistis daj vediet :). Ale myslim si, ze mas vacsiu sancu v tomto ako freelancer.

PsychoIT

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #52 kdy: 01. 02. 2015, 13:24:29 »
Moje motivace do O2 v Ostravě na pozici zkušeného Java architekta/manažera/kravaťáka pro nějaký jejich nový projekt, kterou jsem psal jenom proto abych měl splněný bodík pro pracák:

Good morning, I am interested in a job position as integration analytic in your company. I would like to clarify what skills can I provide you with and what can you expect from me. While I am mainly C/C++ guy, I believe one has to be flexible enough to not stick to only one technology and so I see your offer as an opportunity to grow. The main area I can excel at is Oracle PL/SQL, as I have almost three years of daily experience with this  programming language and Oracle databases, including good, bad and ugly. I have been maintaining ERP system  that was written in C++ 15 years ago that was using Oracle database for data storage and quite a lot of PL/SQL for bussiness logic, the system will be replaced soon though. Regarding this, I have a good idea of service oriented architecture, even when that one particular system was not best example of how to do it (it worked though in the end...). Of course I know also SQL languge.

I can also do an installation and some basic maintenance of Oracle 11g database so at least I have some overview  and I believe I can learn more about ESB, ESR and WLI. As I am writing this, I have no idea what those  technologies are, but surely there must be some info in OTN (Oracle Technology Network).

Regarding Java and Java EE, I have no experience at all, but I have a good C++ experience. As Java is a programming language that was meant to be "cleaner" OOP than C++, I believe I can adapt to this, as there are very good tutorials for C++ developers, including new stuff in Java 8 and goodies like JavaFX.

What I know about Java EE? I skimmed through this 1000 pages long tutorial and at first glance it seems like just another ORM framework, with support for some kind of dependency injection and services. In that tutorial there is a lot info, but I would read it only if I know I would ever need it.

About XML and onther X<...> stuff, there is nothing special about knowing it and I have general idea, it is just a look into documentation how to use this kind of knowledge say once a month, of course in Java world if there is some funny DI container that is configured in XML it is another story...

I am Linux user and as writing this, I am writing it in Kubuntu that I switched into over from Arch Linux as I had no time to maintain that demanding distribution. Because Linux is just another Unix, I can say I have also this kind of experience, I have been helping maintaing some LAMP servers and of couse I can imagine that there is some GlassFish/JBoss whatever world where they are running those Java apps on linux machines. I had also experienced a terrible 10 years old HP-UX system and it was just like any other linux at first glance, even if it needed some hacking to compile modern C++ code.

Regarding processes knowledge, I experienced repeated attempts to make waterfall bubble faster and faster, but agile has not been reached. One can't go truly agile without unit testing in place, ever. Anyway, in maintenance it is always "ticket" system in the end and that can be faster, even if the big ball of mud is rolling slowly.

Regarding English skills, that is a main reason why I am not writing this motivation in Czech. I do not care of grammar and when speaking, I prefer fluency over good pronunciation and of course I miss a/an/the now and then, it does not bother me. Many people are so afraid of making a mistake that they can't almost speak, but not me.

Regarding my weaknessess, if I start working on something I can't stop, then I can get overworked and then I can be little rude to others. Then I need someone to kick my ass. The worst hypothetical situation looks like this:

"Look at how well I refactored this stuff according to Fowler!" and I got answer on review "Someone might not understand this, you should have just copy-pasted it. Look, you spend twice as much time on this and the result is same as with copy paste! Just copy-paste the spaghetti and don't ever think about nice code, we are not this kind of shop and we are SHIPPING TOMORROW!". My reaction would be something like "You F@#ck!...".

I promise I will work on my anger management, I started going to yoga and I am on my path to enligtenment. As you can see, I can also be quite excentric. You should know what kind of rabbit are you buying in that shiny bag ;)

Best regard
<my real name>


^^^ ke každému požadavku jejich zadání je tam odstavec  8)

Bohužel jsem to pdf rozeslal kámošům a jeden z nich měl za přítelkyni babu co studuje personalistiku a ta to roznesla v nějaké agentuře a prý to mělo velký úspěch, skončilo to na nástěnce a začalo to kolovat, lol  ;D

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #53 kdy: 01. 02. 2015, 13:27:59 »
Citace
Tak jak hledat práci, když chceš dělat na něčem novém/neběžném? Kde ti znalost frameworků nebo třeba angličtiny nijak nepomůže, protože jsou to detaily.
Ked zistis daj vediet :). Ale myslim si, ze mas vacsiu sancu v tomto ako freelancer.

Záleží na tom, co myslíš tím freelancerem. V podstatě stejně chodím od projektu k projektu a občas dělám i pro více firem. Nevidím v tom ale žádný rozdíl. Kvalitní práce prostě v ČR asi moc není.

PsychoIT, tohle mi přijít, tak to ani nečtu :D Ale je to hezký, to se cení, ale asi ne při náboru.

perceptron

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #54 kdy: 01. 02. 2015, 13:40:34 »
Citace
Také právě nevím, ale když přijdu do menší firmy a řeknu, že chci nástup třeba 100k, tak se na mě dívají jak na mimozemšťana
woe bodaj by nie :D s prospektom kde jazyk nezavazi technologie su jedna bota dajte ma do megaprojektu s bludom penazi a neobmedzenou kreativitou a dajte mi za to 100k
to by ste museli mat dost epicke cv resp. byt v pozicii ked nebedakate o stave sektoru na root.cz

kde je lenin power, ten vas zamestna

Citace
Záleží na tom, co myslíš tím freelancerem
a.k.a. kontraktor

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #55 kdy: 01. 02. 2015, 13:52:02 »
To je právě ono, jsou tam přízemní lemplové, protože 100k chci jen jako nástup. Běžně přes agenturu stojíš víc, tak proč ne i rovnou?

Lenin je loser, ten by mi nic nedal. To je podobná lopata jako ostatní.

PsychoIT

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #56 kdy: 01. 02. 2015, 14:00:25 »
16 tisíc hrubého jako základ a až 84 tisíc jako pohyblivou složku mzdy závislou na tvém ekonomickém přínosu by jsi bral?  ;)

andy

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #57 kdy: 01. 02. 2015, 14:07:57 »
Hej kontraktor.

Ohladom toho motivaku - pravdupovediac si si napisal demotivak a takto to nema vyzerat. Ked si to tak precitam, tak to co mi ostane na pamati, ze vies c++ a pl/sql ale si lenivy sa vobec pozriet na tie ostatne veci a mas zly time management, takze by sa mohlo nestihat. Navyse si nervak a teda mozes robit zlobu v time. To nie je moc velka motivacia zamestnat ta..

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #58 kdy: 01. 02. 2015, 14:15:21 »
16 tisíc hrubého jako základ a až 84 tisíc jako pohyblivou složku mzdy závislou na tvém ekonomickém přínosu by jsi bral?  ;)

Ne, proč? Mě ekonomický přínos vůbec nezajímá. Proč by měl? Někdo chce navrhnout nějaké řešení a musí vědět, jestli na mě má. Nemá? Tak já můžu volný čas věnovat vlastním věcem. Bohužel nejlepší projekty jsou moje vlastní.

foobar

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #59 kdy: 01. 02. 2015, 14:19:50 »
Tak jak hledat práci, když chceš dělat na něčem novém/neběžném? Kde ti znalost frameworků nebo třeba angličtiny nijak nepomůže, protože jsou to detaily.

Takze si to shrnme. Nenapsal jsi ani radek kodu v Jave, radeji nez znat framework, si svym "cistym kodem" nabastlis dalsi ORM, anglictina je pro vyvojare detail a nastupku bys chtel 100k? srlsly?