Hodinová sazba Java programátor

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #30 kdy: 31. 01. 2015, 13:02:14 »
A minulý týden to stejné. Hledali někoho na megaprojekt. Takže podstatné jsou přece znalosti frameworku, který se použije, ne? Ne! Jsem jim nabízel programování, analýzu a celkově cokoli potřebného na megaprojekt. Tak se ptali dál na nějaké blbosti z frameworku a pořád nějak nechápali, že mě ten styl moc nebaví. Zakončili to pár obecnými znalostními otázkami a to bylo vše :D Takže super, když i megaprojekty dělají amatéři, kteří ani neumí vybírat lidi. Pak nemá každá blbost stát stovky milionů a špatně fungovat. Ta Java je přece strašně pomalá...


Kolemjdoucí

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #31 kdy: 31. 01. 2015, 14:44:01 »
Takže super, když i megaprojekty dělají amatéři, kteří ani neumí vybírat lidi. Pak nemá každá blbost stát stovky milionů a špatně fungovat.

Podstata megaprojektu je utratit megapeníze, vyplatit megaprémie, rozdat megazakázky spřáteleným firmám a na kamuflování je třeba mít velkou kancelář a mnoho zaměstnanců. Na kvalitě zaměstnanců a kvalitě odvedené práce, nebo zda se vůbec projekt dokončil nezáleží.

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #32 kdy: 31. 01. 2015, 22:45:32 »
Framework ma tu vyhodu, ze kdyz zitra chcipnes tak pomerne snadno najdou nahradu. To u samodomo bastleni "v cistym jazyce" je dost problem.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

PsychoIT

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #33 kdy: 31. 01. 2015, 23:00:20 »
A které frameworky se má člověk znalý syntaxe jazyka Java naučit, aby měl vysokou jistotu že najde práci?

Spring a Hibernate, Java EE? Guice, ActiveJPA, ActiveJdbc?

Nenp proč ne JDBC, nevím proč všude cpou zbytečně framework, jako by byl problém napsat si to volání do db ručně...

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #34 kdy: 31. 01. 2015, 23:18:25 »
Takže super, když i megaprojekty dělají amatéři, kteří ani neumí vybírat lidi. Pak nemá každá blbost stát stovky milionů a špatně fungovat.

Podstata megaprojektu je utratit megapeníze, vyplatit megaprémie, rozdat megazakázky spřáteleným firmám a na kamuflování je třeba mít velkou kancelář a mnoho zaměstnanců. Na kvalitě zaměstnanců a kvalitě odvedené práce, nebo zda se vůbec projekt dokončil nezáleží.

Bohužel asi ano :( Jsem se naivně těšil. I když znám běžné korporace, kde sto milionů na vývoj není problém, tak pořád jsem stejně naivní.

Framework ma tu vyhodu, ze kdyz zitra chcipnes tak pomerne snadno najdou nahradu. To u samodomo bastleni "v cistym jazyce" je dost problem.

OMG, frameworky jsou super, ale ne znalost všech. Minulý rok jsme dělal ve třech a letos ani jeden asi nevyužiju. Jsem pak snad horší programátor, když neznám framework, který funguje stejně jako ostatní, jen se jmenuje jinak a některé implementační detaily má jinak? Programování a analýza je úplně o jiných věcech. Na lepení ve frameworku stačí i prodavačka, jen to bude trochu pomalé... jako přece ta Java :D


PsychoIT

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #35 kdy: 01. 02. 2015, 00:43:01 »
No nezapomínej že oni nikde nechtějí ztrácet čas zaučováním programátora do frameworku, syntaxi se naučí každý, takže když ty neznáš framework a někdo jiný ho zná a přitom jste na tom zhruba stejně, tak spíše přijmou jeho než tebe. A naučit se Java EE není záležitost víkendu ani týdne.

No a stejně na mnoha projektech více jak 90% času jenom lepíš věci dohromady ;D ;D ;D.


stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #36 kdy: 01. 02. 2015, 02:08:13 »
Jak zhruba stejně? To samozřejmě nejsme a jak to poznají podle otázek na framework?

ghost

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #37 kdy: 01. 02. 2015, 08:26:08 »
No nezapomínej že oni nikde nechtějí ztrácet čas zaučováním programátora do frameworku, syntaxi se naučí každý, takže když ty neznáš framework a někdo jiný ho zná a přitom jste na tom zhruba stejně, tak spíše přijmou jeho než tebe. A naučit se Java EE není záležitost víkendu ani týdne.

No a stejně na mnoha projektech více jak 90% času jenom lepíš věci dohromady ;D ;D ;D.
Naprosto s tebou souhlasim za predpokladu ze v poptavce na pozici je uvedeno jaky framework chteji. Kdyz si kazda druha firma do poptavky napise ze chteji aby clovek umel Javu a ne jaky framework imho tim jen marni cas potencionalnich uchazecu kdyz pak chteji nekdoho treba se Springem.

perceptron

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #38 kdy: 01. 02. 2015, 09:19:51 »
firmy co pisu stale j2ee

ale da sa chapat ze firmy co potrebuju kopaca kodu radsej uprednostnia niekoho co sadne a ide robit lebo vedomosti ma jasne nez niekoho kto by chcel kecat do architektury filozofie. na to maju architektov co je ina pozicia alebo na to maju v megaprojekte pevne guidelines ktore mozu ale nemusia suvisiet so zdravym rozumom (ideme javu 5 a strutsy lebo zakaznik chce lebo legacy lebo outsource team)

ale ked viete framework x a pytaju sa na framework y tak paralely da daju najst vzdy na tej vyssej urovni ale opat, ako povedal clovek predtym, niektore veci sa nedaju naucit za tyzden

Citace
a jak to poznají podle otázek na framework?
podla generalnych odpovedi alebo stylu reakcie mozno sa im zda ze nezapadate do teamu ako clovek

zla reakcia:

Citace
Nenp proč ne JDBC, nevím proč všude cpou zbytečně framework, jako by byl problém napsat si to volání do db ručně...
lebo jdbc sux a asi kazdy projekt co som videl si postupne vybudoval framework nad jdbc


PsychoIT

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #39 kdy: 01. 02. 2015, 11:12:52 »
Citace
lebo jdbc sux a asi kazdy projekt co som videl si postupne vybudoval framework nad jdbc
No však jsem taky neměl na mysli že by se to cpalo přímo do kódu, ale třeba že si člověk naprogramuje vlastní variantu active recordu, třeba. Když si přečtete PEAA od Fowlera tak zjistíte že v základu se za těch 10 let vůbec nic nezměnilo a vlastně i mnohé vyhipstrované frameworky (hlavně v PHP světě...) dělají to co si kdysi dělali všichni sami. Ale když znáte ty "lepší" vzory tak si myslím že za 2 člověko-týdny nejpozději si nahodíte vlastní ORM zcela bez problémů. Všechny ty hipsterské frameworky nepřináší za ty roky nic extrémně inovativního, často je to jen kombinace MVC, front controlleru a active recordu. Důvod proč se učit framework je ten, že dříve či později člověk k něčemu podobnému dospěje sám a s frameworky se mu o bugfixing starají druzí...

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #40 kdy: 01. 02. 2015, 11:25:30 »

podla generalnych odpovedi alebo stylu reakcie mozno sa im zda ze nezapadate do teamu ako clovek


Aha, takže když chtějí přesnou implementaci ve Spring a já řeknu nevím, tak hned vědi, že týmově nejsem špatný, přesto můžou být problémy? :D

Citace
lebo jdbc sux a asi kazdy projekt co som videl si postupne vybudoval framework nad jdbc
No však jsem taky neměl na mysli že by se to cpalo přímo do kódu, ale třeba že si člověk naprogramuje vlastní variantu active recordu, třeba.

Kite? Programování se nezměnilo už desítky let, a právě proto je divný, že mi dávají otázky na nějakou knihovnu. To by jim nepomohlo ani tenkrát, ani dnes.


perceptron

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #41 kdy: 01. 02. 2015, 12:15:04 »
Citace
Ale když znáte ty "lepší" vzory tak si myslím že za 2 člověko-týdny nejpozději si nahodíte vlastní ORM zcela bez problémů.
to ze to dokazete nepochybujem (aj ked tie dva tyzdne lol) ale ked sa bavime o megaprojektoch tak naco vyvijat nieco co je uz 10 rokov v 30 variantoch hotove? za tie 2 tyzdne kodenia ormka mozete 2 tyzdne zabijat business-relevant tasky v jire.

znamy framework ma vyhodu v tom ako vravite ze vyvoj a bugfixy vam robia ostatni vyvojari; znalosti sa daju recyklovat oboma smermi (ak pridete do ineho jobu vlastny fwork si nezoberiete so sebou & ak ste manager tak na dane miesto zozeniete hotoveho vyvojara); a v megaprojektoch casto zdedite celu infrastrukturu kde na vlastne vymysly nieje skoro nikdy cas ani bugdet a technologicke volby su casto viac manazerske nez it rozhodnutie.

Citace
No však jsem taky neměl na mysli že by se to cpalo přímo do kódu, ale třeba že si člověk naprogramuje vlastní variantu active recordu, třeba.
a opat ale preco by to clovek mal robit ked vacsina java projektov spadne s db vrstvou do sekcie jpa / hibernate / ibatis / legacy inhouse orm co su 10+ rokov overene riesenia


Citace
Programování se nezměnilo už desítky let, a právě proto je divný, že mi dávají otázky na nějakou knihovnu.
ale potom sa necudujem ale s takymto pristupom sa necudujem ze mate smolu

preco sa nutite do javy a idete bit hlavou do muru ked mate urcite exaktne skilly v konkretnej oblasti kde nemusite bojovat s tym ze 'oni ma nechcu zobrat lebo neviem frameworky ale som skvely flexibilny abstrakny".

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #42 kdy: 01. 02. 2015, 12:21:32 »
Jsem chtěl zkusit megaprojekt. Na jazyku mi moc nesejde, protože u megaprojektu můžu být klidně jen analytik, který ani kód neuvidí. Jenže to tam dělají amatéři a lopaty, což mi vysvětlil Kolemjdoucí. U algoritmů a backendu je mi také jedno, co je kolem, to se doučím během chvíle. Projekt na 3 až 5 let snad má chvíli čas, abych se něco málo doučil, když nabízím plno skillů navíc.

PsychoIT

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #43 kdy: 01. 02. 2015, 12:28:24 »
Nekecat a dělat! Alou šprtat frameworky! Zahálka je nejhorší hřích!

perceptron

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #44 kdy: 01. 02. 2015, 12:36:59 »
Citace
Nekecat a dělat! Alou šprtat frameworky! Zahálka je nejhorší hřích!
lenin power!


Citace
Jsem chtěl zkusit megaprojekt.
chodte do malej firmy alebo startupu tam budete mat menej stresu a ostatni z vas tiez