Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek

Mates

Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« kdy: 26. 01. 2015, 00:55:58 »
Ahoj,
stěhuju se do Prahy 9 (konkrétně Prosek) a zklamalo mě, že UPC nemá v této lokalitě natažené kabely. Tím pádem musím rychle najít náhradu.

Alternativy, co jsem zatím našel:
- VDSL od O2
- VDSL od T-Mobile
- (velmi) malí WiFi provideři
U prvních dvou se mi nelíbí cena, u třetího se bojím výkyvů v kvalitě připojení.

Tak chudý výběr mě celkem zaráží. Chápu, že Prosek není zrovna centrum Prahy ale než tohle, to už byl větší výběr i u nás ve widlákově. Je to fakt tak zlé, nebo jen špatně hledám?


ptc

Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2015, 07:47:44 »
VDSL od O2 a Tmobile je jedna a ta sama linka, takze i kvalita pripojeni bude uplne stejna.

Wifi bude z principu nestabilni a pomalejsi nez vdsl

Kdyz do baraku nevede kabelovka, tak se nic jineho stejne vymyslet neda. Na to je treba myslet pri stehovani co je tam za pripojeni.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2015, 08:03:45 »
Osobně se mi líbí Jablonka https://jablonka.cz

SB

Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2015, 08:37:56 »
VDSL od O2 a Tmobile je jedna a ta sama linka, takze i kvalita pripojeni bude uplne stejna.

Kvalita asi ano, ale služby asi ne. U T-Mobile dostanete IPv6 /56, aniž by vás kvůli tomu někdo šikanoval, u Vodoprdů rovnou /64 a placenou IPv4 (jak má nyní IPv4 T-M., nevím) a máte po ptákách. To mi přijde dost rozdíl. T-Mobile jako společnost asi nebude žádné terno, ale asi na tom budou lépe než Vodoprdi.

Wifi bude z principu nestabilni a pomalejsi nez vdsl

Pomalejší nebude, ale bude mít určitě větší zpoždění.

Anonymous coward

Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« Odpověď #4 kdy: 26. 01. 2015, 08:50:12 »
Pokud se stehujete do novejch domu proti Bille (Zubrnicka/Libocanska/Trmicka/...), tak tam je FTTB ViaGia a neni co resit. Pokud jinam, tak Jablonka. (situace bude ruzna dum od domu, tusim, ze Jablonka tam ma nekde i optiku, ale uz tam nejakou dobu nebydlim). DSL bych bral jako posledni moznost, rozhodne az po wifi.


Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« Odpověď #5 kdy: 26. 01. 2015, 09:41:51 »
Zkusil bych se podívat ještě na A1M. Taky to tam mají zasíťované a cena/výkon rozhodně lepší než UPC.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« Odpověď #6 kdy: 26. 01. 2015, 10:12:42 »
Zkusil bych se podívat ještě na A1M. Taky to tam mají zasíťované a cena/výkon rozhodně lepší než UPC.

Až na tu stabilitu a agregaci - agregace u A1M je tuším 1:10. Co se týká TV, tak menší množství HD kanálů, IPTV, která sdílí rychlost inetu i pro TV službu. Nejvyšší rychlost u A1M je 150, u UPC 240 (pro běžné smrtelníky, pro firmy i víc). Samozřejmě, že tam, kde není UPC, je A1M lepší, nežli wifi nebo xDSL, o tom žádná.

Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« Odpověď #7 kdy: 26. 01. 2015, 10:19:38 »
Až na tu stabilitu a agregaci - agregace u A1M je tuším 1:10. Co se týká TV, tak menší množství HD kanálů, IPTV, která sdílí rychlost inetu i pro TV službu. Nejvyšší rychlost u A1M je 150, u UPC 240 (pro běžné smrtelníky, pro firmy i víc). Samozřejmě, že tam, kde není UPC, je A1M lepší, nežli wifi nebo xDSL, o tom žádná.

Já s nimi problém se stabilitou nemám. Výpadek jsem za cca rok zaznamenal jeden. U UPC mě poměrně dost limitovala rychlost uploadu. IPTV nevyužívám, takže ta mě netrápí :-) A cenově je to také o něčem trochu jiném než UPC.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« Odpověď #8 kdy: 26. 01. 2015, 11:08:49 »
Až na tu stabilitu a agregaci - agregace u A1M je tuším 1:10. Co se týká TV, tak menší množství HD kanálů, IPTV, která sdílí rychlost inetu i pro TV službu. Nejvyšší rychlost u A1M je 150, u UPC 240 (pro běžné smrtelníky, pro firmy i víc). Samozřejmě, že tam, kde není UPC, je A1M lepší, nežli wifi nebo xDSL, o tom žádná.

Já s nimi problém se stabilitou nemám. Výpadek jsem za cca rok zaznamenal jeden. U UPC mě poměrně dost limitovala rychlost uploadu. IPTV nevyužívám, takže ta mě netrápí :-) A cenově je to také o něčem trochu jiném než UPC.

S cenou se dá pracovat - akční nabídky, retenční nabídky, balíčkové slevy, cenově potom je to podobné. Ano, co se týká odchozí rychlosti, tak je na tom A1M lépe, uznávám, že má možnost třeba vlastního poměru upload/download, což UPC ne. Běžný uživatel více stahuje, nežli odesílá.
Například já -
leden 2015: Přijatá data 48039 MB, odeslaná: Odeslaná data 7255 MB
prosinec: Přijatá data 54339  MB / Odeslaná data 824  MB
listopad: Přijatá data 81091  MB / Odeslaná data 65324  MB
říjen: Přijatá data 167701  MB / Odeslaná data 11811  MB
září: Přijatá data 43001  MB / Odeslaná data 11272 MB
srpen: Přijatá data 22690  MB / Odeslaná data 1221  MB

Josef Kněžík

Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek www. jablonka.cz
« Odpověď #9 kdy: 29. 01. 2015, 23:53:52 »
Existujeme už 11. rokem. Máme asi 1200 členů - jsme Spolek (vloni ještě občanské sdružení). Vysokorychlostní internet za 150 Kč měsíčně. Působnost hlavně Prosek a okolí ( Jablonecká, Mimoňská, Kytlická, Šluknovská, Varsndorvská, Pískovcová atd. atd.)  UPC a O2 nás nemají vůbec rádi.  Jinak působnost v rámci Prahy 9 a 8 (Kobylisy, Ládví, Ďáblice, Letňany, Vysočany, Kbely, Čakovice atd.)     

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek www. jablonka.cz
« Odpověď #10 kdy: 20. 07. 2015, 19:24:48 »
Existujeme už 11. rokem. Máme asi 1200 členů - jsme Spolek (vloni ještě občanské sdružení). Vysokorychlostní internet za 150 Kč měsíčně. Působnost hlavně Prosek a okolí ( Jablonecká, Mimoňská, Kytlická, Šluknovská, Varsndorvská, Pískovcová atd. atd.)  UPC a O2 nás nemají vůbec rádi.  Jinak působnost v rámci Prahy 9 a 8 (Kobylisy, Ládví, Ďáblice, Letňany, Vysočany, Kbely, Čakovice atd.)     

Tak jsem po době zabrousil do tohoto tématu a musel jsem se pousmát. Myslím, že poskytovatelům tipu UPC jablonka neleží vůbec v žaludku a nějak jsem se nesetkal s tím, že by zákazníci hromadně utíkali. Já osobně ale těmto projektům fandím. Ukazují, že s minimálními náklady je možné si zřídit internet. Myslím, že co chybí komerčním poskytovatelům, je komunita. Naproti tomu jsou velcí poskytovatelé schopni nabídnout kvalitnější připojení k internetu, servis, jistotu. Dneska jsem vyhledával něco o té jablunce a koukám, že máte snad jen 1 Gbps konektivitu do T-mobilu? A něco ještě asi od NFX, ale tam jsem nezjistil, kolik, již nejste členy. Jak to vlastně tedy máte s tou konektivitou? Je jablunka pouze sousedská lan, nebo se přes to dá pracovat a stahovat? Na fóru jablonky jsem našel příspěvky tipu nepoužívejte torrenty, používejte jen nějaký určený server v lan a pod.

Mne by to docela zajímalo. Sorry, že oživuji mrtvoly. Jinak tu konektivitu 1 Gbps by strčilo 9 zákazníků s UPC FP120+ do kapsy. Je jablonka pouze vysokorychlostní ethernet či Internet? Dnes jsem se poprvé setkal s člověkem, který chtěl od UPC odejít k tomuto poskytovateli a tvrdil mi, že má dobrou konektivitu do zahraničí. Přes co to teče? Nějak oklikou přes Nix, nebo t-mobilem, který vidím na transparetním účtu právě s tou měsíční položkou 1 Gbps?

Unkonwn

Re:Doporučte ISP v Praze 9 - Prosek
« Odpověď #11 kdy: 20. 07. 2015, 19:51:16 »
"Myslím, že poskytovatelům tipu UPC jablonka neleží vůbec v žaludku"

Jen jablonka urcite ne, ale spolku tohoto tYpu je po republice spousta a dohromady uz daji slusnou silu. Napriklad jen clenove NFX maji dohromady cca 100k pripojenych lidi, a to v NFX nejsou zdaleka vsechna neziskova ISPcka. Jablonka je ovsem extrem se svym mesicnim prispevkem. 150kc je fakt malo ale to souvisi s jejich historii, malokdo zacina ve (snad) nejvetsim panelaku v republice.