Daruji RAM ddr2 512 MB notebooková z HP Mini 2133 Note

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Uprgradoval jsem na 1 GB Ram a tak mi zbyla tato. Nabízím jí zdarma v Praze, ale jen tomu, kdo mi zapojí do toho HP Mini 2133 Notu zpět klávesnici, odpojil se mi takový ten tištěný spoj na té ohebné folii a ačkoliv jsem viděl x videí na youtube, jak to tam asiati nasazují zpět za x vteřin, já jsem na jemnou motoriku dost nemotorný a štval jsem se s tím teď asi 2 hodiny a bez úspěchu.


X125

Re:Daruji RAM ddr2 512 MB notebooková z HP Mini 2133 Note
« Odpověď #1 kdy: 23. 01. 2015, 07:36:34 »
Takže to není žádný dar, ale barterová platba za službu. Název příspěvku je tedy lživý.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Daruji RAM ddr2 512 MB notebooková z HP Mini 2133 Note
« Odpověď #2 kdy: 23. 01. 2015, 09:50:52 »
beer: A máš ten konektor v odemčený poloze? Ten pásek jde vytáhnout i v zamčený (blbě), ale jen v odemčený jde vrátit zpět... Viz obrázek:

Ty černý nesmysly odcvakneš ve směru šipek (bavíme se o půl milimetru, maximálně milimetru, ne, že je máš utrhnout!) a pak tam ten pásek půjde. Jakmile tam bude nadoraz, tak zase ty černý zacvakneš zpět. U Tebe to nemusí bejt černý a bílý, ale princip je stejnej.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
beer: A máš ten konektor v odemčený poloze? Ten pásek jde vytáhnout i v zamčený (blbě), ale jen v odemčený jde vrátit zpět... Viz obrázek:

Ty černý nesmysly odcvakneš ve směru šipek (bavíme se o půl milimetru, maximálně milimetru, ne, že je máš utrhnout!) a pak tam ten pásek půjde. Jakmile tam bude nadoraz, tak zase ty černý zacvakneš zpět. U Tebe to nemusí bejt černý a bílý, ale princip je stejnej.

Jo, v odemčený, blbě na to vidím, ani brýle mi na to nepomáhají, pak mám silné nemotorné prsty, chce to někoho šikovnějšího.

Takže to není žádný dar, ale barterová platba za službu. Název příspěvku je tedy lživý.
Není lživý. Dle antropologů dar vždy zahrnuje požadavek reciprocity. Viz například antropologická kniha Esej o daru od francouzského etnologa M. Mausse.

Podle Mausse znamená členství v mnoha archaických společnostech přijetí trojího závazku:
1.zúčastnit se systému darů a dary přijímat,
2.dary dávat a
3.ve vhodné chvíli oplácet.

Darem přitom může být jak nějaký předmět, tak také například titul, čestné jméno nebo oprávnění zpívat určitou píseň. Jakkoli se jedná o věci žádoucí a ceněné, hlavním smyslem není vlastnictví daru, nýbrž vytváření a udržování společenských vztahů a sítě závazků, které společnost udržují pohromadě.

Takže se jedná skutečně o dar. Nicméně, pokud to není motivující, nabízím ještě pozvání na 1-2 piva na můj účet. Někde na Praze 4.


beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Daruji RAM ddr2 512 MB notebooková SO-DIMM.
« Odpověď #4 kdy: 26. 01. 2015, 11:17:22 »
Pokud ani piva zdarma nejsou motivující, tak beru zpět. Daruji uvedenou ram + přidám 200 Kč. Jen potřebuji zapojit do toho notebooku klávesnici, to je pro mne podmínka.


beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Daruji RAM ddr2 512 MB notebooková z HP Mini 2133 Note
« Odpověď #5 kdy: 27. 01. 2015, 13:45:38 »
Našla se dobrá duše ze společnosti XANADU. Stahuji nabídku.

Dobrý den,
jestliže není žádná součást mechanicky poškozena, zastavte se kdykoli dopoledne (do 10:00), konektor Vám zapojím zdarma a na počkání.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Daruji RAM ddr2 512 MB notebooková z HP Mini 2133 Note
« Odpověď #6 kdy: 27. 01. 2015, 13:59:20 »
To víš, kdybys byl vocaď, tak Ti tuten pásek zapojím taky. A taky zadáčo. My Plzeňácí jsme odjakživa jiný ;D

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Daruji RAM ddr2 512 MB notebooková z HP Mini 2133 Note
« Odpověď #7 kdy: 27. 01. 2015, 14:16:33 »
To víš, kdybys byl vocaď, tak Ti tuten pásek zapojím taky. A taky zadáčo. My Plzeňácí jsme odjakživa jiný ;D

Dík, škoda, že do Plzně už nejezdím do školy :).

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Daruji RAM ddr2 512 MB notebooková z HP Mini 2133 Note
« Odpověď #8 kdy: 28. 01. 2015, 11:49:20 »
Tak dopadlo to dobře i špatně. Pán byl velmi ochotný, ukázal mi jak na to a řekl jsem si, že jsem d*bil, protože jsem tam kabel dával špatně.

Takže už to umím, zkušenost k nezaplacení.

 

Špatná zpráva je, že jsem si svou usilovnou snahou poškodil to zacvakávátko, že ten konektor tam teď nedrží zacvaknutý. Pán mi doporučil tavnou pistolí to tam přilepit a žádnou neměl. Takže vím teď jak na to, zvládnu to sám, a náklady budou tavná pistole cca 250 Kč, kterou jsem si zakoupil přes heureku a nechal poslat domů.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Daruji RAM ddr2 512 MB notebooková z HP Mini 2133 Note
« Odpověď #9 kdy: 28. 01. 2015, 13:12:41 »
Hlavně, že to bude funkční ;-)