Je zaměstnání v IBM pro introverty?

IBMer

Re:Je zaměstnání v IBM pro introverty?
« Odpověď #45 kdy: 27. 01. 2015, 12:49:58 »
Pokud uvazujes o Brne a tak to spis vypada jako skolni volejbalovej klub. Profesionalni uroven je 0. Cemuz odpovida i plat (navic dotovany) a motivace a prumerna doba zamestnani.

To je IBM v Brně opravdu platově tak tragické? Co vím, tak v Praze IBM platilo dobře, ale už jsem na něj dlouho neptal.
Vůbec by mě zajímalo srovnání platů v IT (tedy nejen IBM) v Brně a Praze. Když se kouknu na ceny bytů v Brně, tak mi nepřijdou o moc nižší než v Praze, řekl bych maximálně tak 20%. Je rozdíl v platech taky tak 20% nebo víc?

Je to jeste vetsi rozdil. Pokud si dobre pamatuji tak byvaly kolega mel asi 23000kc (+-1000kc) presne to nevim. V Praze za tu stejnou praci bere 40000kc. :)



moribundus

Re:Je zaměstnání v IBM pro introverty?
« Odpověď #47 kdy: 27. 01. 2015, 22:53:13 »
Pokud uvazujes o Brne a tak to spis vypada jako skolni volejbalovej klub. Profesionalni uroven je 0. Cemuz odpovida i plat (navic dotovany) a motivace a prumerna doba zamestnani.

To je IBM v Brně opravdu platově tak tragické? Co vím, tak v Praze IBM platilo dobře, ale už jsem na něj dlouho neptal.
Vůbec by mě zajímalo srovnání platů v IT (tedy nejen IBM) v Brně a Praze. Když se kouknu na ceny bytů v Brně, tak mi nepřijdou o moc nižší než v Praze, řekl bych maximálně tak 20%. Je rozdíl v platech taky tak 20% nebo víc?

Je to jeste vetsi rozdil. Pokud si dobre pamatuji tak byvaly kolega mel asi 23000kc (+-1000kc) presne to nevim. V Praze za tu stejnou praci bere 40000kc. :)

Reálná čísla rok až dva stará níže - je potřeba vzít v úvahu, že co si kdo (ne)vyhádá, to (ne)dostane. Lepší vyjednávací pozici má člověk z venku, navýšení platu stávajícím zaměstnancům při přechodu na jinou pozici je krutě (po)malé. Ale nepracuji tam, ani nemám reprezentativní statistická data. Cum grano salis.
Senior Java programátor ~50k brutto
Tier 3 Network admin ~52k

Re:Je zaměstnání v IBM pro introverty?
« Odpověď #48 kdy: 28. 01. 2015, 11:32:30 »
za 50kczk bych uz zacal i uvazoval, ze se vyplati vstat z postele.

AntiIT

Re:Je zaměstnání v IBM pro introverty?
« Odpověď #49 kdy: 28. 01. 2015, 13:31:55 »
No moje partnerka v IBM v Brně dělá přes 3 roky. Nastoupila tam původně přes agenturu a později přešla přímo pod IBM. Několikrát v průběhu změnila pozici. Začínala na 24k brutto (dle info které mám IBM dává nástupák průměr platu v ČR pro daný rok) a po třech letech má o 10k víc. Myslím, že IBM za tyto peníze zaměstnává převážně neIT vysokoškoláky. Já s IT vzděláním a praxí 8 let mám práci jinde v Brně více než 2x lépe placenou.


n0

Re:Je zaměstnání v IBM pro introverty?
« Odpověď #50 kdy: 05. 02. 2015, 00:15:04 »
No moje partnerka v IBM v Brně dělá přes 3 roky. Nastoupila tam původně přes agenturu a později přešla přímo pod IBM. Několikrát v průběhu změnila pozici. Začínala na 24k brutto (dle info které mám IBM dává nástupák průměr platu v ČR pro daný rok) a po třech letech má o 10k víc. Myslím, že IBM za tyto peníze zaměstnává převážně neIT vysokoškoláky. Já s IT vzděláním a praxí 8 let mám práci jinde v Brně více než 2x lépe placenou.

dělá technickou pozici?

Re:Je zaměstnání v IBM pro introverty?
« Odpověď #51 kdy: 05. 02. 2015, 09:12:01 »
Co to tak ctu, lide tady to extrovert/introvert chapou dost spatne. To znamena predevsim, co si clovek uziva, ne v jake oblasti ma nutne dovednosti. Muzu delat dobre praci, ktera me nebavi, a naopak.
Přesně to si říkám taky. Dá se to říct i tak, že jde o to, z čeho člověk čerpá energii - introvert potřebuje pár hodin/dní o samotě na přemýšlení a pak je dostatečně nabitý, aby předstoupil před publikum a předvedl perfektní výkon. Extrovert potřebuje s někým zapařit, aby pak přežil pár hodin/dní soustředěně pracovat ;)

Každopádně prezentační dovednosti s tím nesouvisí. Prezentace jsou řemeslo, které se dá perfektně naučit, jde jenom o to, kolik času tomu člověk hodlá věnovat a jestli má nějakého dobrého učitele. Samozřejmě tomu pomáhají jiný dovednosti, jako např. herecký talent a schopnost odhadnout správnou míru abstrakce (což jsou zase věci, které s {ex|in}troverzí přímo nesouvisí).