Příliš levné flash disky na AliExpressu

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #15 kdy: 23. 01. 2015, 17:17:33 »
Dokonce 0,5TB
Kód: [Vybrat]
http://www.aliexpress.com/item/512GB-usb-flash-drives-full-capacity-2015-New-Stainless-steel-USB-memory-stick-pendrive-flash-stick/32268148629.html?s=p
Osobně v tom čuchám nějaký podraz, ale rád bych se poptal, jestli náhodou někdo neví jak to doopravdy je.
Jen doplním, že na aliexpress.com jsem zatím nenakupoval, zkušenost mám spíše s obchodem dealextreme.

Jaký podraz? Vždyť tam máte výslovně uvedeno:
Citace
-Capacity: 8GB 16GB 32GB 64GB

512GB je "značka", ne kapacita paměti :)


host

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #16 kdy: 23. 01. 2015, 17:27:19 »
Přesně tak, beer má pravdu. Taky v tom žádný "podraz" nevidím. Kdo neumí číst, má smůlu.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #17 kdy: 23. 01. 2015, 17:40:20 »
Jinak obrázky obou variant byly upravovány. Například u té 128 jsou dole obrázky, kde je vidět skutečná reálná kapacita.


peter

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #18 kdy: 23. 01. 2015, 18:30:42 »
Jinak obrázky obou variant byly upravovány. Například u té 128 jsou dole obrázky, kde je vidět skutečná reálná kapacita.


To vážne? To je Kingston. Teraz trochu zlacneli: 8G za 6€, 16G za 8€, ....

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #19 kdy: 23. 01. 2015, 23:36:41 »
za tu cenu je to na 99% nerealne, pri tej "znacke" 512GB je "Capacity: 512GB"...casom sa ten Feedback bude urcite menit z "No feedback yet" na nieco ine...


Honza1

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #20 kdy: 25. 01. 2015, 22:32:04 »
512 GB a dokonce snad i 1024 GB flashdisk skutečně existuje. Ale s naprosto jinou cenou (10-25 k). Tohle je vtipný trik jak oblbnout zákazníky.

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #21 kdy: 26. 01. 2015, 13:59:53 »
Přesně tak, beer má pravdu. Taky v tom žádný "podraz" nevidím. Kdo neumí číst, má smůlu.
Přesně tak. Jméno 512GB neni u 8GB disku vůbec zavádějící. Nevidim žádnou souvislost a kdo by vybíral zboží podle jména?

Pochopitelně je to ironie a narážka na hloupý komentář. To je jak vyfotit malou neurčitou fotku bílého domácího pomocníka, do nadpisu napsat pračka s horním plněním a v textu udělat malou poznámku že je to lednička.

U těch šmejdů bych nic nekupoval a šel do tinydeal nebo dx.

designer

Re:Je to možný, nebo je to podvod?
« Odpověď #22 kdy: 26. 01. 2015, 15:21:42 »
Přesně tak. Dostal jsem z eBay 32GB flashku, tvářila se jako 32GB, šlo na ní nahrát 32GB, nicméně čitelných bylo jen 4GB, potom byla data poškozená.
Presne tak :-( se mi chova 64GB flashka z AliExpressu.

host

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #23 kdy: 26. 01. 2015, 15:33:29 »
Přesně tak, beer má pravdu. Taky v tom žádný "podraz" nevidím. Kdo neumí číst, má smůlu.
Přesně tak. Jméno 512GB neni u 8GB disku vůbec zavádějící. Nevidim žádnou souvislost a kdo by vybíral zboží podle jména?

Pochopitelně je to ironie a narážka na hloupý komentář. To je jak vyfotit malou neurčitou fotku bílého domácího pomocníka, do nadpisu napsat pračka s horním plněním a v textu udělat malou poznámku že je to lednička.

U těch šmejdů bych nic nekupoval a šel do tinydeal nebo dx.

Naprosto nesmyslné přirovnání. Stojím si za tím, že kdo si neumí přečíst popis produktu, který kupuje a pak si stěžuje, že si koupil něco jiného je mnohem hloupější, než můj "hloupý komentář". To je prostě fakt, na to ani nemusíte odpovídat. Tečka.

hornet

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #24 kdy: 21. 02. 2015, 16:14:40 »
Možná stojí za zajímavost pročíst nejčastější typy podvodů.. flash disk jsou celkem profláknuté..

http://www.jaknakupovatna.cz/aliexpress/zasady/

Miloš

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #25 kdy: 21. 02. 2015, 16:56:31 »
Jasné, že je to fake, ale to nevadí  ;D
Objednal som 64GB (tvári sa 64 reálne má 8), vyreklamoval ako fake, platbu mi vrátili.
A mám 8GB flash zadarmo.
Už len opravíť firmware aby sa tvárila ako 8GB

Marek

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #26 kdy: 07. 03. 2015, 08:29:50 »
Zakoupil jsem několik flasch disků o kapacitách 120Gb, 32Gb a16Gb na aliexpress. Dále dvě micro sd karty Samsung 32Gb. Zcela zodpovědně mohu napsat že se jedná u všech o šmejdy kdy  jsem vyvylal dispute a prodejci poté co se snažili smlouvat  peníze vrátili.
 Disky jsem vždy testoval ihned po dodání. V pořítači se jeví jako jimi udávané kapacity. Když jsem projedete speciálním programem který je zapíše a pokusí se  zapasaná data načíst tak zjistítě že u 128Gb je reálná kapacita cca 4Gb. a tu těch dvou dalších disku je reálná kapacita 7 gb.  Jsou však nepoužitelné neboť  nikdy nevíte do kterých sektorů se data kopírují.  Nakupuji na aliexpres často ale za mne rozhodně od koupě  flasch diskůl každého odrazuji a sám již rozhodně nenakoupím. U Sd karet  je to stejné karty jsou tak akorát na vyhození.  :(

ja

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #27 kdy: 08. 03. 2015, 00:51:11 »
Ja mam z deal extreme dobre skusenosti. Avsak 1 adapter k NB predcasne zhorel.

Moja teoria je ze predavaju tovar ktory nepresiel quality kontrolou.

johny

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #28 kdy: 04. 03. 2017, 11:18:47 »
je to podvod!!!!!

Trident

Re:Příliš levné flash disky na AliExpressu
« Odpověď #29 kdy: 04. 03. 2017, 12:05:58 »
Ja mam z deal extreme dobre skusenosti. Avsak 1 adapter k NB predcasne zhorel.

Moja teoria je ze predavaju tovar ktory nepresiel quality kontrolou.
Jasne. Z jednoho produktu hned vyvozovat zavery... To je neco co se bezne stava i u znackovych produktu. Moje teorie je ze ty si asi velke dodavky a zmetkovitost nikdy neresil ze? To je neco co zna kazdy prodavac v pocitacovem kramku na rohu v malem mestecku.