Jakou distribuci používáte pro desktop?

Oldrich

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #15 kdy: 28. 12. 2014, 13:47:51 »
lubuntu 14.1 protoze mam notebook compaq Evo 610c (vykopavka) a na neco takoveho se daji pouzit jen takova specificka distra.


aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #16 kdy: 28. 12. 2014, 13:56:36 »
Zakotvil som na Fedora/KDE; RedHat > Mandrake > Fedora > Debian > CentOS > Ubuntu > Fedora ;-)

mimi

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #17 kdy: 28. 12. 2014, 14:33:08 »
gentoo s xmonadem

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #18 kdy: 28. 12. 2014, 14:52:10 »
Na notebooku Ubuntu s Fluxbox (většinou instaluju i LXDE pro případnou návštěvu, apod.). Na PC Debian stable s Fluxbox (chtěl jsem testing, ale nešel mi v něm rozjet zvuk). Ale lituju toho. Už se mi tolikrát rozdrbal za ten rok a půl co ho tam mám. Až bude potřebovat přeinstalovat, dám tam radši Ubuntu.

davkol

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #19 kdy: 28. 12. 2014, 15:57:22 »
Fedora (KDE spin) a Kubuntu. Obojí by mělo fungovat out of the box a mít hodně celkem aktuálních balíčků. Tolik teorie. Praxe je taková, že spousta méně rozšířených programů má rozbité závislosti a podpora hardwaru závisí na konstelaci hvězd.


Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #20 kdy: 28. 12. 2014, 16:23:02 »
Dříve Debian Testing + Openbox - výhodou bylo, že jsem o systému skoro nevěděl, všechno jako na drátkách, cokoliv nového bylo díky rozsáhlého repozitáře a široké komunity dílem okamžiku. V poslední době jsem si hlavně z výukových důvodů a aktuálního tématu Systemd vs SystemV nainstaloval Slackware + Wingo ... a musím říci, že do Debianu bootuji stále méně - systém chce, abych si ho více všímal ale oplátkou mi dává vyšší míru srozumitelnosti... tak nějak člověk víc ví, co kde je a jak funguje.

MBig

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #21 kdy: 30. 12. 2014, 01:05:08 »
Arch Linux s i3. Protože mě štvala těžkopádnost ubuntu.

-b-n-x-

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #22 kdy: 30. 12. 2014, 01:48:20 »
Mageia 4.1 s KDE. Už to celkem znám, tak většinou případné problémy celkem rychle vyřešeny.

DebianGeek

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #23 kdy: 30. 12. 2014, 05:32:00 »
Debian Wheezy, KDE DE  :)
Stabilni, spolehlivy, na vse, na co chces, imaginaci se meze nekladou  :P

Alice

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #24 kdy: 30. 12. 2014, 08:04:02 »
Odpověď na tvojí otázku asi nenajdeš. Neb každý používá distribuci jaká mu nejvíce vyhovuje.
A proč by nenašel? Ptá se přesně na tohle :)

Celkem logicky proto, protože mu tady všichni akorát napíši svojí osobní zkušenost, což jaksi nemusí vyhovovat jemu. Takže si to bude muset vyzkoušet vše sám. Dostupné distra najde na netu.  Je to taková sama otázka, jako bych se ptala jaký koláč Vám nejvíce chutná a proč :). Dokud ale neochutnám všechny koláče, nemohu posoudit, který chutnal mě nejvíce.

monitor

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #25 kdy: 30. 12. 2014, 08:33:47 »
Je to taková sama otázka, jako bych se ptala jaký koláč Vám nejvíce chutná a proč :).

Noo, ja mam rad vsetky makove kolace, ale najviac mi chutili osie hniezda, ktore robievala starka. Tajomstvo bolo v tom, ze do neho pridala este vselijake korenie, ale myslim, ze hlavna finta bol badian }po cesky asi badyan :-) ).

Ale z novych, mi prekvapivo zacal chutit taky, s posekanymi pekanovymi orechmi a javorovym sirupom.

:-)

No, aby to nebolo celkom off-topic...

Rada pre niekoho, kto sa nechce moc hrat s udrzbou...
Ked uz Ubuntu na desktop, tak LTS(cize, s dlhodobou podporou). Takze, teraz to je 14.04
A pripadne experimenty robit vo virtualnych masinach(KVM, Virtualbox, ...), alebo v kontaineroch (OpenVZ, docker, ...)

A kto sa chce hrat, ten nech skusa :-)

P.S. Mne sa ale paci pristup(a distro), ktory ma Joana Rutkowska>

https://qubes-os.org/

Teda, bezpecne oddelit a virtualizovat...

Podla mna, uz ale k tomu pomalicky speje aj Lennart a jeho systemd tym... (co ja povazujem za dobru vec)

pet

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #26 kdy: 30. 12. 2014, 09:14:17 »
Gentoo + XFCE. Protože mi vyhovuje.

neruda

Re:Jakou pouzivate distribuci pro desktop?
« Odpověď #27 kdy: 30. 12. 2014, 12:31:36 »
Celkem logicky proto, protože mu tady všichni akorát napíši svojí osobní zkušenost, což jaksi nemusí vyhovovat jemu. Takže si to bude muset vyzkoušet vše sám. Dostupné distra najde na netu.  Je to taková sama otázka, jako bych se ptala jaký koláč Vám nejvíce chutná a proč :). Dokud ale neochutnám všechny koláče, nemohu posoudit, který chutnal mě nejvíce.

Jak můžeš vědět, že všichni zkusili jen jedno distro (pravděpodobně jako ty)?
Můj první desktop byl například RedHat 4.7 v roce 1997 ...

Jinak pro sebe jsem zakotvil u Archu + XFCE, pořád se na tom dá něco štelovat, není to tak nudné jako Ubuntu. Na Archu je taky víc balíčků a balíčkovací systém se mi líbí o hodně víc než .deb.

Pro okolí instaluju xubuntu.

mada

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #28 kdy: 30. 12. 2014, 12:55:45 »
OS X - naprostá spokojenost...
Na serverech CentOS, na desktopu jsem používal Fedoru

Honrád Kenlein

Re:Jakou distribuci používáte pro desktop?
« Odpověď #29 kdy: 30. 12. 2014, 16:14:21 »
Arch (čistota, přehlednost, rychlost, archwiki, pacman) a GNOME (po lehčím jebání s extensions jsem asi první člověk na světě, kterýmu připadá ergonomický).