Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #75 kdy: 21. 12. 2014, 16:27:05 »
Doporucuji Vam popsat, jak jste delal nejaky Vas projekt[mate jich asi dost] a co neslo a na cem to drhlo. A taky popsat, co slo. Popiste to jako zkusenost idealne do nejakeho blogu.
Já bych spíš doporučil začít něčím menším, ideálně ze stejné oblasti - např. nějaký webařský plugin do Eclipse apod, ale fakt to dotáhnout až do konce - tj. k prodeji (když už padlo to slovo "milionový"). Teprve na základě zkušeností s menším projektem se pak případně pustit do většího.

Psát v jednom člověku IDE mi přijde jako předem odsouzený k nezdaru. Zvlášť pokud má člověk tendence k vzdušným zámkům, který pak nemá energii dotáhnout do konce. Ledaže by člověk uvažoval nad tím, že udělá proof of concept a pak sežene investora na dokončení, tak by to být mohlo, pokud by ten prototyp byl fakt sexy.

Já osobně bych se teda vůbec netlačil do webařiny, ta mi přijde už hodně silně zahuštěná. Přitom existují oblasti, které jsou perspektivní a pořád ještě absolutně nevytěžené (např. ten zmíněný internet of things je velký hype, kdekdo se do toho snaží naskočit, ale rozumných produktů je minimum, snad kromě infrastruktury, tam už je toho až dost).


perceptron

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #76 kdy: 21. 12. 2014, 16:41:21 »
ono je este dalsia vec: je tu silna domena aplikacii, kde na tri kliky vypadne beziva aplikacia: ano, je to ruby on rails.

tie funguju skvele a osvedcene na proof of concepts, ale ak chcete zlozite prisposobovanie, tak bojujete. (otazka je, ako chcete customizovat na webe)

lebo zatial to naozaj vyzera, ze chcete robit kombinaciu dizajnera databazy (mysql workbench clone) + s wysiwyg dizajner webovych stranok + editor html a css a to vsetko online a v jednoclennom teame.


czberg

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #77 kdy: 21. 12. 2014, 17:20:00 »
Doporucuji Vam popsat, jak jste delal nejaky Vas projekt[mate jich asi dost] a co neslo a na cem to drhlo. A taky popsat, co slo. Popiste to jako zkusenost idealne do nejakeho blogu.

No já vím co jsem dělal špatně, nedostatečně jsem si to na začátku promyslel a začal psát v erlangu/elixiru. Po cca 3 týdnech mi došlo, že aby to plnilo účel, tak by tam bylo tolik synchronizačních problémů, že se na to erlang vůbec nehodí. Raději tedy než hned patlat nějaké demo budu víc přemýšlet a analyzovat si, jestli to vůbec půjde, i když jsem pak za kecala (naštěstí jen anonymně :)).   

czberg

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #78 kdy: 21. 12. 2014, 17:21:16 »
Já bych spíš doporučil začít něčím menším, ideálně ze stejné oblasti - např. nějaký webařský plugin do Eclipse apod, ale fakt to dotáhnout až do konce - tj. k prodeji (když už padlo to slovo "milionový"). Teprve na základě zkušeností s menším projektem se pak případně pustit do většího.

Dělal jsem celou E4 RCP aplikaci, není dokončená :)

czberg

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #79 kdy: 21. 12. 2014, 17:26:18 »
Pořád nevím o nějaké aplikaci, která by umožňovala např. vytvořit něco jako root za pár hodin (se stejným vzhledem apod.). Pokud to dodělám, tak třeba tyhle typy webových magazínu půjde dělat opravdu hodně rychle.


Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #80 kdy: 21. 12. 2014, 17:33:54 »
Po cca 3 týdnech mi došlo, že aby to plnilo účel, tak by tam bylo tolik synchronizačních problémů, že se na to erlang vůbec nehodí.
A jaké jsi měl předtím s Erlangem zkušenosti? Protože narazit v Erlangu na problémy se synchronizací, to vypadá na úplně špatný návrh.

i když jsem pak za kecala (naštěstí jen anonymně :)).
Za kecala jsi proto, že ještě nemáš nic v ruce a už se chceš bavit o "milionovém projektu". Kdyby ses chtěl bavit o svém projektu - jaká je tvoje myšlenka, jak ji realizovat, jaké použít technologie, bylo by to úplně ok.

Pořád nevím o nějaké aplikaci, která by umožňovala např. vytvořit něco jako root za pár hodin (se stejným vzhledem apod.). Pokud to dodělám, tak třeba tyhle typy webových magazínu půjde dělat opravdu hodně rychle.
Asi není problém udělat nástroj, kde by sis mohl web seskládat z nějakých prefabrikovaných komponent a ty mezi sebou propojit nějakými signály. Ale to 1) už existuje 2) všechno kolem toho naprogramovat je děsivá drbačka, v jednom člověku nerealizovatelný 3) není tam moc cashflow, protože ty existující nástroje jsou víceméně zadarmo (jako obecně cokoli kolem webařiny, proto to není dobrá oblast, do které by stálo za to se tlačit).

Tomáš Roll

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #81 kdy: 21. 12. 2014, 20:09:13 »
Ve webových aplikacích se nevyznám, do toho bych nešel, já na to šel přes desktopovou aplikaci, ale přesto několik postřehů. Jsou to mé zásady, které se mě osobně osvědčily.

Napiš si, co to má umět a to naprogramuj. NIC VÍC, žádné vylepšování, žádné další funkce tam nepřidávej, i kdyby to byly LHF (Low Hanging Fruit). Radši uber. Vylepšovat můžeš, až to bude venku.
Až to bude hotové, musí být na webu vidět, že to žije, že to nechcíplo, např. u každé nové změny povinně datum. Jinak to nikdo nekoupí.
Uvědom si, pro koho to děláš, jestli pro koncového uživatele, nebo pro firmy. (např. si zjisti, jaké jsou v korporátu zvyklosti v týdenních limitech platebních karet u šéfů týmů bez povolení nadřízeného).
Hlavně si někoho sežeň, kdo to bude marketingově tlačit na Internet. To je to nejdůležitější.
Vykašli se na start-up typů 3% růst každý týden, zaměř se na provozní zisk.
Co se týče právních a účetních záležitostí, neimprovizuj.

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #82 kdy: 21. 12. 2014, 20:28:08 »
TRoll: Dobrý rady!

Trollik

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #83 kdy: 21. 12. 2014, 20:39:40 »
Pravne a ucetne muzes improvizovat, az prehrabujes desitky milionu+ a muzes si dovolit nekoho, kdo s tim ma zkusenosti a nezfusuje to.