Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #60 kdy: 21. 12. 2014, 09:58:43 »
Pokud ale chceš opět jenom prezentovat zatím nerealizované myšlenky, tak se radši zavři v pokoji a pracuj na tom demu ;-) Příklad často vydá za tisíc slov...
Já bych se zatím spokojil klidně i s jenom ručně nakreslenými wireframy, které by ukazovaly princip. Zatím mi totiž není vůbec jasné, jestli to jako má být Visual Studio Web, WebStorm nebo třeba http://www.youtube.com/playlist?list=PLnSk3m-QNxNDSmY_COyoVI5StkxHtvRhC

Každopádně mi přijde, že v téhle oblasti není moc co vymýšlet a konkurence je silná, takže bych se rád nechal vyvést z omylu.


perceptron

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #61 kdy: 21. 12. 2014, 10:12:51 »
mne to prislo ako foxpro alebo ms access na webe

akurat v oboch sa od isteho momentu programuje

goldenfish

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #62 kdy: 21. 12. 2014, 11:00:22 »
zdravim,

zkousel a kolikrat. Zatim to neslo jen mensi penize/bohatstvi nez je milion za rok.

Zhruba od listopadu minuleho roku na necem velkem pracuju. Projekt se da obecne popsat takto:

Setri to firmam a lidem cas. Je to levnejsi nez konkurence a mohu jit i nasledne s cenou dolu, kdyz konkurence zareaguje.
Konkurence je draha a moc slevnit nemuze. Dany obor nikdo nedela v mensim poctu lidi. Dana vec je velmi jednoducha, srozumitelna a jednoznacna myslenka. Danou vec lze aplikovat na vice oboru. Vylepseni produktu jednim zakaznikem je prinos pro stavajici i nove zakazniky.

A kde je Vase chyba ?

Nedotahujete veci do konce. Mel jste spatny casovy odhad. To, co delate bude vyzadovat vice casu. Vzdavate se moc brzo.
Nedovedete popsat, co delate. Pak Vam hodne lidi poradi. Je treba se poradit s lidmi drive nez zacnete. Myslenky je treba sdilet.
On je stejne skoro nikdo nezrealizuje a napad Vam nikdo moc neukradne. Zkusenosti je treba sbirat praxi. I neuspesnymi projekty.
Podle me moc premyslite. Ono to chce obcas tupe delat a moc nemyslet nad tim, zda to vyjde ci ne.

Nekde jsem cetl neco o "pravidlu 10.000 hodin".

Co jsem tak nejak za cas zjistil: Puvodni odhady byly, ze za 3 mesice mam projekt hotovy. 2-3x jsem posouval termin.
V soucasnosti jsem na 800 hodinach. Pocitam, ze okolo 1200 hodin se to zacne hybat a sypat to nejake finance. Projekt ma v soucasnosti
60k radku zdrojoveho kodu a pres 500 testu.

gf



czberg

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #63 kdy: 21. 12. 2014, 12:05:30 »
Pokud ale chceš opět jenom prezentovat zatím nerealizované myšlenky, tak se radši zavři v pokoji a pracuj na tom demu ;-) Příklad často vydá za tisíc slov...
Já bych se zatím spokojil klidně i s jenom ručně nakreslenými wireframy, které by ukazovaly princip. Zatím mi totiž není vůbec jasné, jestli to jako má být Visual Studio Web, WebStorm nebo třeba http://www.youtube.com/playlist?list=PLnSk3m-QNxNDSmY_COyoVI5StkxHtvRhC

Každopádně mi přijde, že v téhle oblasti není moc co vymýšlet a konkurence je silná, takže bych se rád nechal vyvést z omylu.

Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak bych řekl https://webflow.com/. Webflow mi ale přijde neintuitivní, není příliš flexibilní a ještě bych našel tak milion věcí, proč se mi to nelíbí. Přijde mi to jako snaha zpřístupnit html a css lidem, co o tom nic neví. Blbost, takový lidi si stejně někoho najmou, aby jim ten web udělal. Už vidím např. své rodiče, jak si jdou vytvořit web na webflow. Navíc webflow absolutně nijak
neřeší logiku aplikace. Je to jen pro navržení designu.

S(k)eptik

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #64 kdy: 21. 12. 2014, 12:06:02 »
Citace
Já bych se zatím spokojil klidně i s jenom ručně nakreslenými wireframy, které by ukazovaly princip. Zatím mi totiž není vůbec jasné, jestli to jako má být Visual Studio Web, WebStorm nebo třeba http://www.youtube.com/playlist?list=PLnSk3m-QNxNDSmY_COyoVI5StkxHtvRhC

Každopádně mi přijde, že v téhle oblasti není moc co vymýšlet a konkurence je silná, takže bych se rád nechal vyvést z omylu.

WebStorm popisu neodpovídá vůbec. To spíš něco na způsob těch WinForms, prostě nějaký WYSIWYG. Tohle všechno už na webu samozřejmě je, ještě by ale mohl zaujmout třeba zpracováním, kvalitou výstupu, promyšleným UI, kdo ví... V tomhle případě mám sice trochu pochybnosti, ale taky se rád nechám překvapit :-)


czberg

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #65 kdy: 21. 12. 2014, 12:09:05 »
zdravim,

zkousel a kolikrat ...

Díky. Je to pravda, že často něco načnu a nedodělám to. Je to proto, protože se většinou jedná o něco velkého a když zjistím, že to z nějakého důvodu prostě nebude moct nikdy fungovat tak, jak jsem chtěl, tak to nechám.

S(k)eptik

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #66 kdy: 21. 12. 2014, 12:15:13 »
Citace
Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak bych řekl https://webflow.com/.

Jo tak :-) Rozhodně tě nechci zrazovat, sám pracuji na podobném produktu, ten se ale naopak orientuje na pokročilé programátory.  Je to skvělá zkušenost, jen bych to neviděl vyloženě jako nějaký miliónový nápad, na to je to málo revoluční myšlenka. Tady můžeš prorazit už jedině tím provedením.

czberg

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #67 kdy: 21. 12. 2014, 12:19:08 »
Citace
Já bych se zatím spokojil klidně i s jenom ručně nakreslenými wireframy, které by ukazovaly princip. Zatím mi totiž není vůbec jasné, jestli to jako má být Visual Studio Web, WebStorm nebo třeba http://www.youtube.com/playlist?list=PLnSk3m-QNxNDSmY_COyoVI5StkxHtvRhC

Každopádně mi přijde, že v téhle oblasti není moc co vymýšlet a konkurence je silná, takže bych se rád nechal vyvést z omylu.

WebStorm popisu neodpovídá vůbec. To spíš něco na způsob těch WinForms, prostě nějaký WYSIWYG. Tohle všechno už na webu samozřejmě je, ještě by ale mohl zaujmout třeba zpracováním, kvalitou výstupu, promyšleným UI, kdo ví... V tomhle případě mám sice trochu pochybnosti, ale taky se rád nechám překvapit :-)

Ve webstormu to programuji :). Nemyslím si ale, že to co jsem psal už na webu je. Všechno jsou to takové neintuitivní molochy, kde když chci např. vlastní formulář, tak prostě musím použít nějaký existující, max. si změním styly. Chci vlastní komponenty, které mi budou realizovat např. select box? Mám smůlu. Je to takové dáme tam tohle, kdyby to někdo potřeboval. A pak tohle a tohle a když bude chtít tohle, tak to má blbé. Protože je to vesměs pro neprogramátory. Moje myšlenka je - dám možnost, aby si každý vytvořil vše tak jak chce, protože předpokládám znalost html/css/js.
Chceš třeba nějaký image slider na web? Stáhni si jquery kompnentu. Chceš aby nevypadala tak, jak to mají všichni? Začni se šťourat ve vnitřnostech a zabij tím půl dne. NE. Co kdybych měl komponentu, která bude mít akce přejdi na další obrázek, přejdi na předchozí, přejdi na obrázek Y a jednoduše bych si vytvořil UI komponentu (třeba nějaké tlačítko) a její click akci bych napojil na akci jiné komponenty 'přejdi na další obrázek'. Dobrý, ale pořád budu muset psát ty css styly, psát ten html kód apod. Tak budu mít propracované UI pro rychlé naklikání html a css stylů. Výhoda, že změny uvidím hned, protože to bude fungovat v prohlížeči. Nelíbí se mi font, změním ho. Můžu zaintegrovat služby jako google font, font awesome a podobně. Bude to skvěléé :).

...

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #68 kdy: 21. 12. 2014, 12:32:04 »
tak kdo si hraje nezlobi...
ale jestli chces technikalie:
webstorm je tu jak dlouho?
html5 bylo nechtene ditko a w3c od nej davalo ruce pryc
nastroje pro web je nevdecna prace nez to vypilujes a protlacis mezi lidi zacinas od nuly s dalsim overhypovanym standartem.

...

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #69 kdy: 21. 12. 2014, 12:33:50 »
a vzhledem k tomu, ze html5 uz je dokoncene :)
i kdyz ted nastesti maji jeste kupu rozsireni na rozptyleni.

czberg

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #70 kdy: 21. 12. 2014, 12:44:39 »
tak kdo si hraje nezlobi...
ale jestli chces technikalie:
webstorm je tu jak dlouho?
html5 bylo nechtene ditko a w3c od nej davalo ruce pryc
nastroje pro web je nevdecna prace nez to vypilujes a protlacis mezi lidi zacinas od nuly s dalsim overhypovanym standartem.

Ale s webstormem to nemá nic společného. To bych byl blázen, kdybych se snažil udělat něco, co bude nějak konkurovat webstormu. Html5 je super. V té své aplikaci se ho budu snažit využít na maximum. Cílem nebude podporovat každý prohlížeč, ale ty nejlepší (což ale neplatí pro vygenerovanou aplikaci, to jen pro to 'IDE').

S(k)eptik

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #71 kdy: 21. 12. 2014, 13:01:04 »
Citace
Nemyslím si ale, že to co jsem psal už na webu je. Všechno jsou to takové neintuitivní molochy, kde když chci např. vlastní formulář, tak prostě musím použít nějaký existující, max. si změním styly. Chci vlastní komponenty, které mi budou realizovat např. select box? Mám smůlu. Je to takové dáme tam tohle, kdyby to někdo potřeboval. A pak tohle a tohle a když bude chtít tohle, tak to má blbé. Protože je to vesměs pro neprogramátory. Moje myšlenka je - dám možnost, aby si každý vytvořil vše tak jak chce, protože předpokládám znalost html/css/js.

To ale trochu odporuje tvým původním tvrzením. Jinak viděl jsi už třeba takový ext js?

czberg

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #72 kdy: 21. 12. 2014, 13:27:46 »
Citace
Nemyslím si ale, že to co jsem psal už na webu je. Všechno jsou to takové neintuitivní molochy, kde když chci např. vlastní formulář, tak prostě musím použít nějaký existující, max. si změním styly. Chci vlastní komponenty, které mi budou realizovat např. select box? Mám smůlu. Je to takové dáme tam tohle, kdyby to někdo potřeboval. A pak tohle a tohle a když bude chtít tohle, tak to má blbé. Protože je to vesměs pro neprogramátory. Moje myšlenka je - dám možnost, aby si každý vytvořil vše tak jak chce, protože předpokládám znalost html/css/js.

To ale trochu odporuje tvým původním tvrzením. Jinak viděl jsi už třeba takový ext js?

Znám, ale nikdy jsem to nepoužíval. Dříve jsem dost používal Dojo. Co s tím má ten framework společného?

S(k)eptik

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #73 kdy: 21. 12. 2014, 13:55:19 »
Podle tvojeho popisu jsem myslel, že docela dost. Radši nejdřív udělej to demo.

goldenfish

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #74 kdy: 21. 12. 2014, 14:32:22 »
zdravim,

zkousel a kolikrat ...

Díky. Je to pravda, že často něco načnu a nedodělám to. Je to proto, protože se většinou jedná o něco velkého a když zjistím, že to z nějakého důvodu prostě nebude moct nikdy fungovat tak, jak jsem chtěl, tak to nechám.

Tak okolo velkych veci, tak zde si musite udelat nejakou analyzu. Pripadne rozdelit veco do mensich celku. Napriklad napsat si celou sadu testu a ty pak postupne implementujete.

Pokud ale rikate, "nebude moct nikdy fungovat tak, jak jsem chtěl", tak i to trochu prijde, ze bud to vzdavate, coz je blbost.

Anebo delate neco, cemu nerozumite nebo to neumite popsat. Nebo to nejhorsi neumite formulovat to, co vlastne chcete.
Anebo musite najit nejaky cely nazev vedniho oboru a ten se pak doucit.

At prejdeme od obecneho a abstraktna k necemu konkretnimu:
Doporucuji Vam popsat, jak jste delal nejaky Vas projekt[mate jich asi dost] a co neslo a na cem to drhlo. A taky popsat, co slo. Popiste to jako zkusenost idealne do nejakeho blogu.
A par lidi Vam rekne, co jste delal spatne a co ne. Nebo, co bylo naopak skvele. Nejake nazory budete muset profiltrovat. A z toho se clovek pak dal naucit myslet.

Vase starosti bych teda chtel mit - psano s nadsazkou. Osobne resim, kdyz jsme u tech otazek, kdy budu mit cas na realizaci. Kdy budu odpocaty na praci. Abych byl zdravy. Kdy budu fakturovat. Zda projekt vydela jako sluzba nebo podnikove reseni a za jaky cas. Do toho resite studium algoritmu.