Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?

Tomáš Roll

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #15 kdy: 20. 12. 2014, 12:03:23 »
Já jsem to udělal, šlo to tak nějak samo a teď jsem rentiér a celé dny otravuji na diskuzních fórech.


Tomáš Roll

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #16 kdy: 20. 12. 2014, 12:36:14 »
Prostě musíš jít do toho. Ve své firmě jsem měl zaměstnance, kteří byli vzdělanější a určitě i chytřejší než já, ale já do toho šel, oni se pak jenom nechali u mě zaměstnat.
Najdi si specializovaný produkt (žádné všeobecné použití), a prodávej ho o polovinu levněji, než světová konkurence. Vykašli se na českou verzi, vykašli se na český trh, běž rovnou do světa. Najdi si člověka na marketing, který tě bude registrovat do vyhledávačů, stahovačů, atd., zaplať si reklamu.
Hlavně ale něco udělej a začni to co nejrychleji prodávat, nečekej, až bude tvůj produkt dokonalý. Lepší je nepřítel dobrého.

Bla

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #17 kdy: 20. 12. 2014, 12:54:07 »
Slyšeli jste o teorii sbíječky?

Někdo je držadlo, někdo je hrot, někdo motor, někdo kryt, někdo elektrický kabel.
Vtip je v tom, že nikdo není přesně to nebo ono.
Lidé jsou mixem věcí, ale zeď se ti povede rozbít jen když máš kompletní a kvalitní sbíječku.

Mám nápady, ale nemám vytrvalost.
Mám vytrvalost, ale nemám nápady.
Vidím věci reálně, ale nemám vytrvalost
Odhaluji chyby, ale chybí mi motivace....

Tým je potřeba nakombinovat tak, aby byl funkční.
Problém je v tom, že lidé jsou mega, mega, mega líní.
Většina z nich bude daleko raději koukat na seriály/hrát hru/klábosit v hospodě než něco opravdu dělat.

Proto je lenost jeden z vážných a obzvláště trestuhodných hříchů, kterým sám trpím.
Kdybych nebyl tak línej, mohl jsem na tom být ještě podstatně lépe.

Chcete uspět?
Sestavte si svou sbíječku z lidí.
Na začátku je někdo, kdo vidí cíl, v centru je někdo, kdo to celé dokáže rozhýbat, pak jsou ty úderníci, kteří to udělají a celé to pohromadě drží obal, který všechny chrání. Asi nemáte pocit, o čem mluvím, ale skutečně to je recept na dobrou firmu.
Pokud seženete dobré komponenty, které jsou vzájemně kompatibilní, funguje to.

Jeden člověk dosahuje čehokoliv v dnešní době asi tak 20x obtížněji než tým tří nebo čtyř lidí.

Tomáš Roll

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #18 kdy: 20. 12. 2014, 13:12:56 »
Firma musí mít jednoho šéfa, cokoliv jiného je cesta k průseru. Takže tým ano, ale tým zaměstnanců.

Re:Zkoušeli vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #19 kdy: 20. 12. 2014, 14:25:48 »
ale asi jsem jen já přehnaně ambiciozní :).
Ne, jenom máš mozek vymytý současným mediálním módním trendem s názvem "startup". Dřív to bývalo tak, že se člověk něco naučil, promyslel si, jak by se tím dalo živit, začal to dělat, s trochou štěstí se v tom postupně vypracoval a časem třeba i nějaký ty peníze vydělal. A ten princip byl celkem stejnej ať se jednalo o výrobu převodovek do letadel nebo o živnostníka - opraváře bot.

Dneska si (pod vlivem nekritických médií) spousta mladých lidí myslí, že je důležitý hlavně pindat, nechat si udělat supr účes, vykroucet se na těch správných parties a on už někdo přijde a nějaký prachy jim za to dá.

Pokud máš nějakej nápad, udělej jako první věc tohle: zajdi za třema lidma, který považuješ za svou cílovou skupinu, a řekni jim, že ten produkt už máš a jestli ho chtějí koupit. Pokud nekoupí, žádný nápad nemáš.


...

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #20 kdy: 20. 12. 2014, 14:39:27 »
Proto je lenost jeden z vážných a obzvláště trestuhodných hříchů, kterým sám trpím.

linej sem nebyl, ale nic krom dalsi prace a vic neplacenych prescasu mi to neprineslo.
ted mam vsechno a vsechny na haku a musim rict, ze mam na haku i to jestli se budu mit lip nebo hur nebo jak to porovnat s tim jak jsem se mel predtim.

...

Re:Zkoušeli vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #21 kdy: 20. 12. 2014, 14:43:30 »
ale asi jsem jen já přehnaně ambiciozní :).
Ne, jenom máš mozek vymytý současným mediálním módním trendem s názvem "startup". Dřív to bývalo tak, že se člověk něco naučil, promyslel si, jak

nabor lidi nakupem startupu... tenhle trend zhruba pred 2 mesici doznal myslenkoveho obratu a verejne uz se o nem pise jako o poskozovani akcionaru a slepe ulicce s tim, ze lidi ze startupu stejne po obdobi sjednanem ve smlouve odchazi zase jinam. takze zlate zne startupu cehokoliv postupne konci uz to bude leda regulerni udrzitelny podnikatelsky zamer.

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #22 kdy: 20. 12. 2014, 14:50:09 »
A čo by som poradil? Nenechaj sa odradiť nekonečným davom negativistov, vrátane tých, ktorí to s Tebou myslia "dobre". Skúšaj veci a vzdelávaj sa nielen v programovaní. Musíš veriť, že to dokážeš a potom to raz naozaj dokážeš. Analyzuj neúspechy, pouč sa z nich a potom začni znova.
Jasně, nadšení, tah na branku a touhu zkoušet strašně moc potřebujeme, ale jsou k tomu fakt nutný  tyhle America-like kecy?

V první polovině filmu jsme nastolili problém, teď už se divák začíná trochu nudit, takže si všichni vyhrneme rukávy, začne hrát hudba a my kutíme a kutíme, nejde nám to, ale my to dokážeme, protože si věříme! A takhle, dámy a pánové, se obyčejný chlapec z černošského ghetta, negramotný, stal prezidentem Spojených států! A když to dokázal on, tak i vy. The END.

Ne, věřit si fakt nepomůže. Je to určitě podmínka nutná, ale ani zdaleka postačující. Když si pitomec věří, tak to z něj úspěšného člověka neudělá. Pokud se k téhle podmínce přidá třeba to, že je momentálně v nějaké oblasti nenasycený trh, může se mu krátkodobě dařit. Ale to je tak všechno. Viz např. pan Kaluža, kterému všichni závidíme, jak se vypracoval...

Já bych to udělal přesně opačně než Američani: Minimálně 80% tzv. "startupů", milý synu, do roka a půl skončí. A to zejména proto, že nic nemají a nic neprodávají, přesto, jak hluboce věřili, že jsou geniální a unikátní. Připrav se na to. Pokud se problémům předejít. Když budeš dělat věci poctivě a čestně a nebudeš chtít svůj první milion do roka, máš šanci, že se ti odvaha vyplatí.

Doporučená literatúra:
Duncan Bannatyne: 43 chyb v podnikání
Napoleon Hill: Přemýšlej a zbohatni
Robert Kiyosaki: Bohatý táta, chudý táta
Sorry, že budu osobní, ale tenhle výběr literatury spolu s tím, co jsi psal o pomalém upadání tvého posledního pokusu, mi přijde hodně ukazovat právě na tu variantu "na chvilku se mi podařilo obsadit nevyužitou niku". Jo, i takhle se určitě dá fungovat - chvilku se někde ohřát, dokud mě nevytlačí někdo lepší. Tohle ale není způsob, kterým by pracovali lidi, které si pamatujeme i po 50 letech... (ještě jednou se omlouvám za osobní tón, nechtěl jsem se do něho pouštět, ale sám jsi se stavěl do role příkladu... Pokud se tě thole netýká, neber si to osobně ale jenom jako rekci na ten příklad, jako který jsi sám sebe vykreslil.)

Tomáš Roll

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #23 kdy: 20. 12. 2014, 14:58:48 »
Obchodníci ze Svit Gottwaldov přijeli do Afriky, domů posílají telegram: "Nečekejte žádné obchody, tady všichni chodí bosí"

Obchodníci firmy Baťa přijeli do Afriky, domů posílají telegram: "Čekejte obrovské obchody, tady všichni chodí bosí".

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #24 kdy: 20. 12. 2014, 16:08:51 »
Obchodníci firmy Baťa přijeli do Afriky, domů posílají telegram: "Čekejte obrovské obchody, tady všichni chodí bosí".
Startupisti přijeli do Afriky, domů posílají telegram: "Všichni tady chodí po nohách, natočte virální video, že je cool chodit do práce po rukách."

czberg

Re:Zkoušeli vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #25 kdy: 20. 12. 2014, 16:28:07 »
ale asi jsem jen já přehnaně ambiciozní :).
Ne, jenom máš mozek vymytý současným mediálním módním trendem s názvem "startup".

Tak to určitě není, protože tyhle myšlenky jsem měl už krátce po tom, co jsem se dostal k "programování", což bylo na základce při obarvování webové stránky pomocí html :). Ještě jsme neměli doma internet a slovo startup snad ještě ani neexistovalo :).

Jinak já jsem to nenapsal, což jsem asi měl, ale jde mi čistě o IT produkt/službu. Proto jsem se ptal taky tady. Klidně něco pro lidi IT znalejší, nějaká abstrakce něčeho či podobně. Třeba twitter bootstrap taky není nic, co by nezvládl jeden člověk a má to velký úspěch.

TomBA

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #26 kdy: 20. 12. 2014, 18:20:19 »
Mal som to šťastie že som skončil vysokú školu rok pred "sametovou revolúciou" (alebo čo to bolo). V chaose, ktorý tu potom vznikol sa cesty mojich spolužiakov rozchádzali a stretávali. Niekto zarobil veľké peniaze, niekto spravil kariéru, niekto sa uplatnil v politike.... väčšina ale prežila "normálny" život. A šťastie? To ako sa zdá, nijako nesúvisí s peniazmi. Mám spolužiakov miliardárov alkoholikov, ľudí vo vysokom spoločenskom postavení s rozvrátenými rodinami, sociopatov vo vedeniach spoločností s podlomeným zdravím, vysoko postavených a dobre zaplatených "robotov", ktorých jedného dňa niekto len tak vypne keď nebudú potreba......
Ja sám som si založil firmu, prežil obdobie jej rozvoja i úpadku a dnes, ako malý živnostník, si plávam životom spokojný. Asi o to hlavne ide. Nájsť svoju cestu.
Prakticky nepoznám dlhodobo úspešného (mám na mysli šťastného) podnikateľa, ktorý začal s myšlienkou:"Zarobiť veeeeeeeľa peňazí", asi to je tvoj hlavný problém. Ak máš víziu dobrého produktu, služby, máš vytrvalosť slona, železné zdravie, choď do toho. Pocit úspechu a sloboda je oveľa viac ako peniaze... Ale daj si pozor aby to nebolo na úkor tvojej rodiny, zdravia, šťastia.

doktor

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #27 kdy: 20. 12. 2014, 18:36:33 »
Tak hlavně dělat něco kvůli penězům je nesmysl. Pokud je někdo lempl bez peněz, tak jaký asi bude s nimi? Bude pořád stejně k ničemu, jen bude mít plno peněz.

Tomáš Roll

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #28 kdy: 20. 12. 2014, 19:03:39 »
Naopak, peníze jsou nejlepší motivací. Kdo dělá pro peníze, ten toho nenechá, protože ho to přestalo bavit. Nestyďte se za své peníze, neomlouvejte se za svůj úspěch, nebuďte ušlápnutí zlevicovatělí Češi.

doktor

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #29 kdy: 20. 12. 2014, 19:21:38 »
To je přístup hlupáka. Peníze nejsou motivací pro chytré lidi.

Peníze se dají získat různě a úspěch může přijít i sám. Nechápu, proč se za to stydět nebo nestydět. Prostě to nijak nesouvisí.