Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?

czberg

Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« kdy: 19. 12. 2014, 20:52:36 »
Taky vás občas napadne vytvořit nějaký super startup, který by vám vydělal miliony? Já poměrně dost často. Největší sranda je, že jsem nikdy nic nedodělal, protože jsem vždycky po pár dnech, max. měsíci, přišel na to, že to není ono a že jsem měl nějak zatemněnou mysl, když mě to popadlo. Jednou mi jedna slečna řekla, že jsem hrozný teoretik, asi na tom něco bude. Moc keců, ale nikdy nic nedodělám :). Každopádně teď už jsem opravdu kápl na to pravé a to už dodělám ...hh
Zajímalo by mě, jak to je u vás, co vás kdy napadlo vytvořit, jestli jste to začali dělat, jak to celé dopadlo, co jste zjistili apod.
Asi je to určitý druh snílkovství. Nadruhou stranu kdo nic nezkusí, nic nezíská, že (jinak nejde mi primárně o peníze, i když jsem to zmínil. To je takový ten bonus, který od toho očekávám, když se to povede. Chtěl bych vytvořit něco, co bude používat hodně lidí, co se rozroste).
   
« Poslední změna: 19. 12. 2014, 22:39:19 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkoušeli jste někdy vytvořit "milionový" projekt?
« Odpověď #1 kdy: 19. 12. 2014, 21:19:46 »
Zaloz si sektu. Takovy Rael je v baliku, Svedci Jehovovi si take nevedou spatne a Scientologove snad jeste lepe.

Re:Zkoušeli jste někdy vytvořit "milionový" projekt?
« Odpověď #2 kdy: 19. 12. 2014, 21:33:50 »
Mladých lidí co nic neumí a myslí si že maji "milionové" nápady které ale nedokáží realizovat jsou plné pracáky. A řeknu ti, že to neni zrovna nic moc k chlubení.
Nenapsal jsi kvalifikaci, ale podle toho co píšeš tipuji, že třeba práce s Toy-Toy záchodky by byla pro tebe jak stvořená. Vydělá to miliony a používá to hodně lidí.

remet

Re:Zkoušeli vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #3 kdy: 19. 12. 2014, 22:14:28 »
Nevim co je presne "milionovy" projekt, ale pokud to ma byt neco co by mi vydelalo (at uz provozem nebo prodejem) milion+, tak ano. Na druhou stranu s timhle pristupem se spis budes babrat a nula od nuly pojde.

czberg

Re:Zkoušeli vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #4 kdy: 19. 12. 2014, 22:24:13 »
No původně jsem chtěl ten topic začít něčím jako "většina z nás asi zná", protože jsem se domníval, že zvlášť programátoři mají celkem často podobné nápady, ale asi jsem jen já přehnaně ambiciozní :).
Schválně jsem si říkal, za jak dlouho někdo napíše nějaký arogantní posměšný příspěvek :).


Myslete

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #5 kdy: 19. 12. 2014, 22:44:52 »
Je potreba rozlisovat kopu lidi na pracaku co vystudovali Genderova studia a pocet programatoru na pracaku. Ano, u programatoru je vetsi vyskyt lidi s nabubrelym egem, se sebevedomim, s touhou po vetsich cilech. Je dobry, ze to zkousis ale zapracuj na sve impulzivnosti. Rozdelat kazdy mesic jeden projekt - statisticky vetsi vyskyt blbin. Nech si to dyl projit hlavou, ja nez zacal podnikat, rozjimal sem to par mesicu, taky venuj aspon tyden googlovani, jestli neco podobnyho uz neni, kazdej den te napadne jina kombinace frazi a konkurenci nemusis najit napoprvy.

xxxxx

Re:Zkoušeli vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #6 kdy: 19. 12. 2014, 23:34:27 »
Schválně jsem si říkal, za jak dlouho někdo napíše nějaký arogantní posměšný příspěvek :).
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá ...

hovno

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #7 kdy: 20. 12. 2014, 02:22:23 »
v patek v devet vecer na rootu? ta slecna bude asi tvoje matka, ne? co jeste ti rekla? padej do postele spratku?
napadu je na svete jako sracke. prodejnych jich je taky tak zhruba stejne. ale kupcu je zasrane malo.

hovno

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #8 kdy: 20. 12. 2014, 02:24:43 »
kdosi tu daval statistiku z korporatniho prostredi. a uz nevim, ale asi to bylo 2000 dilcich pokusu na 1 uspesny produkt.

h7

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #9 kdy: 20. 12. 2014, 04:25:52 »
Týden Googlování myslím není třeba. Pokud něco existuje, ale najít to trvá několik dní (pokud nemáš extra štěstí), tak to není zatím pořádná konkurence. Tedy trh v této oblasti nebude nasycený (pokud tedy nějaká poptávka vůbec existuje).

Možná se zaměřit při hledání na to, kolik lidí se po něčem takovém ptá. Ale to se špatně hledá, protože to typicky lze popsat mnoha způsoby a klasické vyhledávače hledají jen na základě klíčových slov.

MBig

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #10 kdy: 20. 12. 2014, 04:41:05 »
Jo, taky o tom občas přemýšlím... ale asi nejsem ten pravej člověk kterej by mohl vymyslet ten nápad. Protože když se podívám, jaké kraviny se staly úspěšnými, nikdy bych na začátku nevěřil, že se to může rozjet (příklad - flappy bird vs. nějaká promakaná 3D hra). Podle mě stačí i úplně jednoduchej nápad, čím jednodušší to bude, tím víc lidí to pochopí a bude používat... a pak marketing. To je podle mě minimálně polovina úspěchu. A pokud nápadu věříš, myslím že je dobré si založit firmu... to tě donutí se tomu věnovat na plno.

czberg

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #11 kdy: 20. 12. 2014, 08:35:05 »
v patek v devet vecer na rootu? ta slecna bude asi tvoje matka, ne? co jeste ti rekla? padej do postele spratku?
napadu je na svete jako sracke. prodejnych jich je taky tak zhruba stejne. ale kupcu je zasrane malo.

Trapné, asi jsi sem zabloudil.

winpes

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #12 kdy: 20. 12. 2014, 09:42:37 »
Ze snů se mohou stát cíle. Z cílů úkoly. Z úkolů produkty, z produktů peníze. Snít je správné.

txt

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #13 kdy: 20. 12. 2014, 09:50:25 »
Týden Googlování myslím není třeba. Pokud něco existuje, ale najít to trvá několik dní (pokud nemáš extra štěstí), tak to není zatím pořádná konkurence. Tedy trh v této oblasti nebude nasycený (pokud tedy nějaká poptávka vůbec existuje).

Možná se zaměřit při hledání na to, kolik lidí se po něčem takovém ptá. Ale to se špatně hledá, protože to typicky lze popsat mnoha způsoby a klasické vyhledávače hledají jen na základě klíčových slov.

Když to zadáš do vyhledávání, možná to implementuje google ;)

Jinak bych se při rešerši neomezoval na tento vyhledávač. Existují různé databáze (např. IEEE ), nebo výstavy a veletrhy. Taky si rozmysli, jestli chceš dělat business, nebo techniku.

Trupik

Re:Zkoušeli jste vytvořit „milionový“ projekt?
« Odpověď #14 kdy: 20. 12. 2014, 10:08:44 »
czberg: na rozdiel od tu prítomných kuvikov, ja som miliónové projekty vytvoriť skúsil. Zakaždým to zabralo mesiace a mesiace neplatenej programátorskej práce a stálo to dohromady dobre cez milión korún v priamych nákladoch.

Na prvýkrát to nevyšlo, ale veľa som sa naučil (nie o programovaní, ale o právnom systéme a zákazníkoch) a spoznal niekoľko dôležitých osôb (účtovník, právnik, patentový zástupca, exekútor, ...). Súdne spory z tej doby sa ťahajú dodnes.

Druhýkrát to bolo lepšie, tam som sa dočkal aj vyplácania nejakých tých ziskov, aj keď boli skôr symbolické. Ale veľa som sa naučil o tom aké nevďačné je mať zamestnancov.

Tretíkrát som spravil menej chýb a mal aj viac šťastia, projekt sa ujal a každoročne vyrába zopár miliónov čistého zisku bez vynaloženia veľkej námahy. Narazil ale na obmedzenia trhu a momentálne stagnuje. Už v ňom ani nie je tá energia čo na začiatku a očakávam, že postupne bude chradnúť.

A tak momentálne hľadám čo by som rozbehol ako ďalšie.

A čo by som poradil? Nenechaj sa odradiť nekonečným davom negativistov, vrátane tých, ktorí to s Tebou myslia "dobre". Skúšaj veci a vzdelávaj sa nielen v programovaní. Musíš veriť, že to dokážeš a potom to raz naozaj dokážeš. Analyzuj neúspechy, pouč sa z nich a potom začni znova.

Doporučená literatúra:
Duncan Bannatyne: 43 chyb v podnikání
Napoleon Hill: Přemýšlej a zbohatni
Robert Kiyosaki: Bohatý táta, chudý táta