RB433AH - naběhne a kousne se

RBMK

RB433AH - naběhne a kousne se
« kdy: 17. 12. 2014, 22:41:53 »
Ahoj, mám prosbu se zlobícím mikrotikem RB433AH. Na sériové konzoli vidím, jak naběhne až na "login", tam jde asi půl vteřiny po bootu zadat pár znaků, a pak se to natvrdo hryzne a po chvíli to restartne watchdog, pípne to a bootuje znova a pořád dokola.
Dá se s tím něco dělat jen s PC a sérovou konzolí?

Mám na jednom PC W7 a na druhém debian testing, tak mohu použít příkazy a utility na obojím.
Koupil sem si to na první krůčky s mikrotikem, tak se asi rovnou naučim recovery 8)


Bla

Re:RB433AH - naběhne a kousne se
« Odpověď #1 kdy: 17. 12. 2014, 22:54:19 »
Možná jen mizerný firmware.
Nahoď tam přes recovery 6kovou řadu, poslední stabilní resp. pětkovou, dle tvých možností.
Mě se jedna 433ka chovala úplně stejně s firmwarem řady 6 a s pětkou chodí normálně.

pkgng

Re:RB433AH - naběhne a kousne se
« Odpověď #2 kdy: 18. 12. 2014, 00:32:33 »
Ahoj, mám prosbu se zlobícím mikrotikem RB433AH. Na sériové konzoli vidím, jak naběhne až na "login", tam jde asi půl vteřiny po bootu zadat pár znaků, a pak se to natvrdo hryzne a po chvíli to restartne watchdog, pípne to a bootuje znova a pořád dokola.
Dá se s tím něco dělat jen s PC a sérovou konzolí?

Se sériovou konzolí ani moc ne. Asi bych zkusil pomocí netinstall udělat recovery. Na školeních se to vesměs v podobných případech doporučuje a skutečně jsem tak párkrát nějaké problémy odstranil.

ES

Re:RB433AH - naběhne a kousne se
« Odpověď #3 kdy: 18. 12. 2014, 12:48:33 »
Zkntroloval bych napajeni a kndenzatory na desce, pokud to bezelo nekde v horsich podminkach tak budou vyschly a s velkym ESR

takle nam v mynulejch letech vychcipalo cca 250 stejnejch nebo podobnejch kousku. (hlavne strechy, v lete i nad 50stupnu)

j

Re:RB433AH - naběhne a kousne se
« Odpověď #4 kdy: 18. 12. 2014, 18:42:04 »
Ze tys to opatchoval? Z toho sem osobne davno vylecenej, pokud to naconfim a funguje, tak na to nesaham. Opakovane se mi stalo, ze patch zpusobil castecnou/uplnou nefunkcnost => viz vejs, zkus to flashnout na jinou verzi firmware, ne nutne nejposlednejsi.


Mart

Re:RB433AH - naběhne a kousne se
« Odpověď #5 kdy: 18. 12. 2014, 19:20:14 »
Jak píše ES  budou určitě nafouknuté alespoň 2 kundíky .

Pokud ne  seriák a otestuj pri startu podtaktovat CPU  třeba jen na 300mhz  z 680Mzh  Pokud to pojede  otestuj paměť a nand a uvidíš.

RBMK

Re:RB433AH - naběhne a kousne se
« Odpověď #6 kdy: 19. 12. 2014, 00:11:05 »
Kondíky jsou měněné, tím to nebude.
Taktovat čip jsem zkoušel, frekvence nemá na kousání vliv.
Měnil jsem i switch šváb, taky žádný vliv, kouše se to pořád.

Poradíte prosím nějaký osvědčený návod na recovery - ten netinstall a funkční image?