Školení pro pozitivní zvládání agendy

neruda

Školení pro pozitivní zvládání agendy
« kdy: 21. 11. 2014, 14:34:38 »
Stav: mame v organizaci jednu takovou nemilou administrativni pracovnici, ktera se chova ve stylu "nejdulezitejsi jsem tu ja a me razitka", kdykoliv s ni neco (nejen ja) mam do cineni, tak pousti hruzu a ma porad nejake problemy, opravdu je to clovek, ktereho malokdo chce videt.

Dotaz: rad bych ji dal k vanocum nejake skoleni o tom, ze se cokoliv da resit pozitivne a vstricne. Nevite nekdo o necem na toto tema?


dik

PS: mysleno vazne.
« Poslední změna: 21. 11. 2014, 15:47:00 od Petr Krčmář »


Kolemjdoucí

Re:Skoleni pro pozitivni zvladani agendy
« Odpověď #1 kdy: 21. 11. 2014, 14:49:27 »

neruda

Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #2 kdy: 21. 11. 2014, 19:44:34 »
to se na tu situaci asi moc nehodi, tohle je takova primarne radioaktivni jezibabicka (ne uplna jezibaba, ale daleko k ni nema).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #3 kdy: 21. 11. 2014, 20:25:55 »
A co takle, kdyby si vsichni, na ktere byla neprijemna, stezovali nadrizenemu, az tu herdekbabu pricmetalovou preradi do archivu?

Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #4 kdy: 22. 11. 2014, 11:28:42 »
Dotaz: rad bych ji dal k vanocum nejake skoleni o tom, ze se cokoliv da resit pozitivne a vstricne. Nevite nekdo o necem na toto tema?
To je typicky inženýrský řešení: má to nafouklej kondík, tak ho vyměníme :)) U lidí to takhle moc nefunguje. Imho pokud bys jí to dal za sebe, tak ji nasereš ještě daleko víc než je teď. Pokud to protlačíš přes vedení, tak se nasere taky, a časem se stejně dozví, že to bylo na tvůj popud, čili z tebe bude dead man walking :)) Každopádně tak jako tak žádný školení nic nezmění.

S problémovýma lidma mám celkem široký zkušenosti a řekl bych, že to jsou typicky dvě skupiny: jedni jsou prostě takoví a druzí jsou jednoduše nešťastní, frustrovaní, nebo mají pocit, že jim někdo někdy ublížil a všichni dál ubližují. S tou první skupinou nic nenaděláš a nejlepší je fakt se jim vyhýbat. Ale je jich imho drtivá menšina. Těm druhým pomůže přesnej opak toho, proč jsou frustrovaní - např. pokud má ženská pocit, že je třetí kolo u vozu, tak pomůže jí něčím potěšit, pochválit ji, ocenit, trochu s ní o něčem zavtipkovat apod. Budeš jeden z mála, kdo to dělá a možná si tě i oblíbí :) Ideální je, pokud to nebudeš hrát, ale opravdu si uvědomíš "ona je vlastně nešťastná, musím jinějak potěšit" a uděláš to úplně přirozeně.

Samozřejmě záleží hlavně na tom, jestli s tou ženskou opravdu chceš vycházet, nebo je ti to buřt.


Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #5 kdy: 22. 11. 2014, 14:22:40 »
... např. pokud má ženská pocit, že je třetí kolo u vozu, tak pomůže jí něčím potěšit, pochválit ji, ocenit, trochu s ní o něčem zavtipkovat apod. Budeš jeden z mála, kdo to dělá a možná si tě i oblíbí :) Ideální je, pokud to nebudeš hrát, ale opravdu si uvědomíš "ona je vlastně nešťastná, musím jinějak potěšit" a uděláš to úplně přirozeně.

Samozřejmě záleží hlavně na tom, jestli s tou ženskou opravdu chceš vycházet, nebo je ti to buřt.

Ale pozor, aby ne:
https://www.google.cz/search?hl=cs&as_q=&as_epq=sexu%C3%A1ln%C3%AD+hara%C5%A1en%C3%AD

Yarda

Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #6 kdy: 22. 11. 2014, 15:24:07 »
Co ta paní konkrétně dělá?
Já jsem si vzpomněl na normalizačního referenta v podniku kde jsem kdysi pracoval. Někteří konstruktéři z něj měli až nezdravý respekt, on m. j. podepisoval výkresy a často měl hodně připomínek, to znamenalo výkresy opravovat nebo i překreslit (to bylo ještě v době, kdy tu běhali mamuti, nějaký CAD aby se hledal s loučí a výkresy se kreslily ručně, konstruktér nakreslil šmírák a dal ho do kreslírny nakreslit a pak se sháněly podpisy). Já jsem to řešil tak. že jsem k tomu referentovi šel se šmírákem, on si tam udělal své a pak jsem s hotovým výkresem naměl problém. Tak co k té paní se chodil radit, jak to udělat, aby s ní pak nebyly problémy.
BTW: Jak daleko má do důchodu?

Xxx

Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #7 kdy: 22. 11. 2014, 16:53:13 »
Ak to myslis naozaj vazne, tak ziadne pozitivne skolenia nevymyslaj. Stretne sa to aj tak s nepochopenim.

neruda

Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #8 kdy: 24. 11. 2014, 11:35:14 »
ja bych do toho skoleni realne sel, bylo by me jedno, jestli by na me byla nastvana,
nejakou zpetnou vazbu by to pro ni chtelo ...

nicmene dik za diskuzi, budu o tom jeste premyslet

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #9 kdy: 24. 11. 2014, 12:31:06 »
Hlavne, aby si baba nemyslela, ze ji chcete zbalit. To abyste pak emigroval prinejmensim do Patagonie.

Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #10 kdy: 24. 11. 2014, 13:39:18 »
tak ji na vanocnim vecirku proste vozerte, pak porade vo... a uvidite. proste jen treba nema doma poradnej vrtak a tlaci ji to na mozek.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Ondrej

Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #11 kdy: 24. 11. 2014, 17:33:52 »
Řešení pana Prýmka je správné. Navíc terapeutické zkušenosti, které tím člověk získá, se budou hodit. Jen dodám, že je neustále třeba kontrolovat, jestli to jde správným směrem. Podle charakteru dotyčné osoby se může pomáhající člověk dostat do manipulace, nebo se na něm naopak může stát druhá osoba závislá a může nastat i mnoho dalších situací. Ale vzásadě je skutečně upřímný (tj.  nepředstíraný) zájem o toho problematického člověk vhodný začátek. Často to i stačí. Hodně zdaru :)

Dotaz: rad bych ji dal k vanocum nejake skoleni o tom, ze se cokoliv da resit pozitivne a vstricne. Nevite nekdo o necem na toto tema?
To je typicky inženýrský řešení: má to nafouklej kondík, tak ho vyměníme :)) U lidí to takhle moc nefunguje. Imho pokud bys jí to dal za sebe, tak ji nasereš ještě daleko víc než je teď. Pokud to protlačíš přes vedení, tak se nasere taky, a časem se stejně dozví, že to bylo na tvůj popud, čili z tebe bude dead man walking :)) Každopádně tak jako tak žádný školení nic nezmění.

S problémovýma lidma mám celkem široký zkušenosti a řekl bych, že to jsou typicky dvě skupiny: jedni jsou prostě takoví a druzí jsou jednoduše nešťastní, frustrovaní, nebo mají pocit, že jim někdo někdy ublížil a všichni dál ubližují. S tou první skupinou nic nenaděláš a nejlepší je fakt se jim vyhýbat. Ale je jich imho drtivá menšina. Těm druhým pomůže přesnej opak toho, proč jsou frustrovaní - např. pokud má ženská pocit, že je třetí kolo u vozu, tak pomůže jí něčím potěšit, pochválit ji, ocenit, trochu s ní o něčem zavtipkovat apod. Budeš jeden z mála, kdo to dělá a možná si tě i oblíbí :) Ideální je, pokud to nebudeš hrát, ale opravdu si uvědomíš "ona je vlastně nešťastná, musím jinějak potěšit" a uděláš to úplně přirozeně.

Samozřejmě záleží hlavně na tom, jestli s tou ženskou opravdu chceš vycházet, nebo je ti to buřt.

randolf

Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #12 kdy: 24. 11. 2014, 18:43:27 »
Slecna ma problem sama se sebou. Doporucuju psychologickou poradnu nebo alespon zazitkovy kurz.

dfgzx

Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #13 kdy: 24. 11. 2014, 22:37:12 »
taky znam ve skole jednu pani kucharku co se ji vsichni boji.
deti i rodice se ji vyhybaji, kontroluje zda decka dojedly.
ja jsem to na ni zkusil s usmevem a pozdravem a dneska je na moji dceru uplny milius.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Školení pro pozitivní zvládání agendy
« Odpověď #14 kdy: 25. 11. 2014, 09:27:38 »
taky znam ve skole jednu pani kucharku co se ji vsichni boji.
deti i rodice se ji vyhybaji, kontroluje zda decka dojedly.
ja jsem to na ni zkusil s usmevem a pozdravem a dneska je na moji dceru uplny milius.

Coz ovsem neresi hlavni problem. Baba nema co kontrolovat, zda decka dojedla. Za jidlo bylo zaplaceno a cokoliv navic ji nema co zajimat. Zadna kucharka nema co nutit deti, aby dojedly nejakou hnusnou flakotu, plovouci v lepkave omacce. Plytvani jidlem je spatny zvyk, nicmene resit se da jinak, treba tak, ze se deti uci, aby si rekly o porci, kterou opravdu snedi. Me se dodnes otvira kudla v kapse, kdyz si vzpomenu na ucitelky, co nas nutily dojist to, co melo udajne byt jidlo. Deti vedi, kolik potrebuji jist, cpat do nich vice je na par facek. Jako by jich uz nebylo dost, co jsou tluste, jako prase.