Spolehlivost komponent pro desktop PC

Caryfuk

Spolehlivost komponent pro desktop PC
« kdy: 20. 11. 2014, 18:42:35 »
Zdar.

Vim, ze se desktop uz je v dnesni dobe prezitek... presto dostal jsem vanocni ukol poskladat tri trosku ruzny desktopy a zarazi me kolik tech kombinaci komponent neda dohromady funkcni vysledek.

Nefunkcni onboard grafika, nepodpora 2 modulu ram, pouze jednoho a druhy slot musi zustat prazdny, nedetekovani spravne frekvence pameti  atd. atd.
Udelal s tim nekdo v posledni dobe podobnou zkusenost? Je desktop opravdu tak moc mrtev, ze uz je spolehlivosti v hrobe tak jak floppy a cinsky flashdisky?
« Poslední změna: 20. 11. 2014, 22:00:16 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #1 kdy: 20. 11. 2014, 22:04:52 »
Ja uz dlouho zadnou plecku neskladal, ale zajimalo by mne, v ktere popelnici jste to haraburdi nasel. Nestalo by za uvahu jim to tam odnest zpatky?

Kolemjdoucí

Re:desktop komponenty - spolehlivost
« Odpověď #2 kdy: 20. 11. 2014, 22:16:49 »
Udelal s tim nekdo v posledni dobe podobnou zkusenost?

Nikdy v historii desktopy nefungovaly tak dobře jako dnes, avšak stále je třeba ke složení desktopu něco vědět, nestačí systém pejsek a kočička.

Fantomas

Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #3 kdy: 20. 11. 2014, 22:23:28 »
Tohle je normalni poslednich dvacet let :-D I kdyz s rostouci cenou se tyto problemy minimalizuji.

Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #4 kdy: 20. 11. 2014, 22:24:54 »
Dnešní komponenty jsou superspolehlivé a kompatibilní. Za poslední tři roky jsem poskládal tak odhadem padesát počítačů a měl celkem tři problémy. Jednou vadná deska z výroby a podruhé jsem musel flashnout bios aby deska podporovala nové cpu a potřetí vadné paměti. Pozdější reklamace taky téměř nejsou, když tak většinou hdd nebo zdroj. Možná jsem měl jen štěstí. To bych řekl, že na procenta se reklamuje daleko víc levných noteboků.

Sto procent počítačů je intel, 90 procent desek z nejlevnějších Gigabyte a paměti kingston nebo corsair, zdroje většinou Fortron nebo něko kolem 1k.

Co se týká spolehlivosti při běhu tak musím říct, že i běžné komponenty dokáží ve většině případů běžet 24/7.

To co popisuješ vypadá že vymetáš popelnice.


TomBA

Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #5 kdy: 20. 11. 2014, 22:36:25 »
Vim, ze se desktop uz je v dnesni dobe prezitek...
Možno že predajné čísla potvrdzujú tvoj výrok, moja osobná skúsenosť je ale iná. Keď potrebujem pracovať na PC vždy je to nakoniec normálny PC, žiaden notebook, tablet, phablet či "dublejt".

Ohľadne kompatibility spoľahlivosti a cene komponentov by som povedal, že situácia je dnes veľmi dobrá. Skladám (nechávam skladať z mnou vybraných komponentov) ročne 50+ strojov. Ak si správne definuješ požiadavky a nakúpiš komponenty zo stredu cenovej ponuky, problém nebude. Nesmieš ale uveriť tomu, že sa dnes dá poskladať aktuálny stroj za polovicu toho, ako to bolo pred 10 rokmi.

Bla

Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #6 kdy: 20. 11. 2014, 22:48:25 »
Taky se mi zdá, že to tahá buď z popelnice, nebo používá značku MSI a to ještě tu absolutně nejlenější z nejlevnějších.

Levné desky dělá dobré Gigabyte, ASUS ty laciné prostě neumí, laciné ASUSy považuju za šunt, ale dobrá deska od ASUSu za 3 tisíce a výš je pak OPRAVDU dobrá a asi i lepší, než Gigabyte ve stejné cenové relaci. Tedy, když chci laciného kompa, beru Gigabyte, když značkovou slušnou sestavu, beru ASUS. ASUS používá i HP do svých levnějších sestav a ani se to neobtěžují maskovat za něco jiného.

Pro důchodce je pak značka MSI ideální, za málo peněz dostanou hodně muziky a tam se na tu ušetřenou stokorunu oproti Gigabyte hledí.
Ježe si zase nebudu stěžovat, že tam něco nejde, když jsem to osekal na dřeň.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #7 kdy: 21. 11. 2014, 00:07:56 »
No nevim, uz jsem mel v ruce i nejakou tu desku PC Chips, ktere jsou povazovane snad za to nejhorsi harampadi, jake se da sehnat, a takovehle problemy jsem nemel. Ale to uz je tedy nejaky ten patek.

Caryfuk

Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #8 kdy: 21. 11. 2014, 09:18:49 »
Ja uz dlouho zadnou plecku neskladal, ale zajimalo by mne, v ktere popelnici jste to haraburdi nasel. Nestalo by za uvahu jim to tam odnest zpatky?

to urcite. uz to mam nachystane k reklamaci, ale prave resim jestli zazadat o vraceni penez a jeziskovi doporucit, at se porozhlidne po jiz zkompletovanych hernich konzolich ala ps4 nebo se snazit prorazit hlavou zed tim, ze se to budu snazit slozit znovu.

jen premyslim, kdo si ze me udelal srandu. jestli ten prodejce, co mim prodal ten kit s 32gb ram nebo nebo ten s tema deskama nebo ten s tema cpu ve kterych by mela byt ta pulka grafiky...

Caryfuk

Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #9 kdy: 21. 11. 2014, 09:22:55 »
nebo jestli uz jsou marze v it obchodu tak na dne, kterej obchod/distributor/vyrobce si dela ze zakazniku "servisni techniky", ze jim nacpe nekym vraceny zbozi, co prebali jak novy.

Caryfuk

Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #10 kdy: 21. 11. 2014, 09:27:42 »
No nevim, uz jsem mel v ruce i nejakou tu desku PC Chips, ktere jsou povazovane snad za to nejhorsi harampadi, jake se da sehnat, a takovehle problemy jsem nemel. Ale to uz je tedy nejaky ten patek.
pc chips hororove historky pamatuji... to jeste asus byvala znacka s dobrym jmenem ve vsech segmentech... leda by ty pc chips koupilo msi nebo asrock.

andy

Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #11 kdy: 21. 11. 2014, 09:27:57 »
Doska asus, drahsia, cpu intel, pamat odporucena vyrobcom (zoznam je v manuali) a na tej polke grafiky sa aj zahram a na 95% mojich cinnosti postacuje. Funguje na 100%.

Caryfuk

Re:desktop komponenty - spolehlivost
« Odpověď #12 kdy: 21. 11. 2014, 09:29:47 »
Udelal s tim nekdo v posledni dobe podobnou zkusenost?

Nikdy v historii desktopy nefungovaly tak dobře jako dnes, avšak stále je třeba ke složení desktopu něco vědět, nestačí systém pejsek a kočička.
jenze v tomhle pripade nepomohl ani seznam podporovanych pameti deskou od vyrobce...

Kolemjdoucí

Re:desktop komponenty - spolehlivost
« Odpověď #13 kdy: 21. 11. 2014, 09:44:55 »
jenze v tomhle pripade nepomohl ani seznam podporovanych pameti deskou od vyrobce...

Chce to číst celé a pořádně. Nestačí vědět které RAM to žere, ale i jak se strkají do slotů, v jaké kombinaci a v jakém počtu.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spolehlivost komponent pro desktop PC
« Odpověď #14 kdy: 21. 11. 2014, 10:08:21 »
Moje první PC mělo právě desku PC Chips. Někdy kolem roku 2000. Předtím jsem dělal na Amize 600 a Didaktiku Kompakt (za oba velký dík, naučil jsem se assembler Z80 i MC68000).

A nevím, ale ta PC Chips deska byla sice pomalý shit (zejména instalace int. grafiky byl horror), ale bylo to moje první PC, velká láska... :)